Burza szalała. Palił się dom

Burza szalała. Palił się dom

Strażacy i policja szacują straty po nocnej burzy, która przeszła nad regionem jeleniogórskim. Zapalił się dom mieszkalny na Osiedlu Czarne.

Burza nad Jelenią Górą rozpętała się około 1. w nocy. W wyniku uderzenia pioruna zapalił się dom jednorodzinny przy ul. Podleśnej. – Pożar wybuchł na poddaszu. W akcji uczestniczyło 7 zastępów straży, 20 strażaków – wymienia starszy aspirant Krzysztof Zakrzewski, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. – Dostęp do budynku był utrudniony, musieliśmy użyć podnośnika oraz samochodu z drabiną, by podać wodę.
Dach budynku pokryty był blachą co powodowało, że ogień nie rozprzestrzeniał się zbyt szybko. Tyle, że strażacy musieli wyciąć kilka otworów w celu oddymienia pomieszczeń na poddaszu.
Na szczęście, nikomu nic się nie stało. Lokatorzy opuścili budynek jeszcze przed przyjazdem strażaków. Akcja trwała 4,5 godziny.

Gwałtowne burze z gradem mogą się jeszcze pojawić w regionie. Towarzyszą one upałom, które utrzymają się w naszym regionie przynajmniej do czwartku. Biuro Prognoz Pogodowych IMGW we Wrocławiu wydało ostrzeżenie, z którego wynika, że maksymalna temperatura w środę i czwartek (2 i 3 sierpnia) będzie wynosiła nawet do 35 stopni Celsjusza.

Komentarze (8)

youtube. com/ watch?v=DrZgu6J9tug

widziałam jak ten piorun walnął ;/

Na Podleśnej który numer?

8

.. dzisiaj rozmawialem z Swiadkami Jehowe,to porzadni
ludzie.Ostrzegali mnie,nie przed burzami,ale koncem
Swiata.Musze,ten temat poruszyc przy Spowiedzi Swietej z Ksiedzem Proboszczem

Kup sobie dmuchaną lalę i zajmij się nią a nie truj tutaj atmosfery swoimi przemyśleniami z doopy.

..a ty ,Leniuchu kup SOBIE - ksiazeczke do dobrych manier i bedziesz wiedzial,jak powinno sie rozmawiac wirtualnie z osobami starszymi.Jestem w podeszlym wieku i tak starym,ze
moim Synem moglby byc Pan Kazimierz p

Dzięki za odpowiedz

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.