Był bal, jest wycieczka. Finał akcji charytatywnej

Był bal, jest wycieczka. Finał akcji charytatywnej

– Marzenia się spełniają – mówili mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Janowicach Wielkich. Dzięki akcji Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dąb im. Jana Musiała w piątek (20 kwietnia) wyjechali na wycieczkę autokarową.

– Bardzo się cieszę, że się udało – powiedziała Lucyna Musiał, prezes stowarzyszenia. Rozmawialiśmy w piątek, tuż przed wyjazdem. – Pogoda nam sprzyja, jestem przekonana, że wycieczka się uda – powiedziała.

Grupa kilkudziesięciu mieszkańców wraz z opiekunami wyjechała do Liberca. W programie było m.in. zwiedzanie iQlandii. – Od przewodnika wiemy, że jest to ciekawe i atrakcyjne miejsce – przyznała L. Musiał.
– Wszyscy lubią jeździć na wycieczki, a nasi mieszkańcy szczególnie, bo ich życie toczy się głównie na terenie naszego domu. Nie jeżdżą tak często, jak zdrowi ludzie – przyznała Halina Rudnik, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Janowicach Wielkich. W domu tym przebywają mężczyźni niepełnosprawni intelektualnie.
Pieniądze na wyjazd zebrano podczas balu charytatywnego, organizowanego przez stowarzyszenie im. Jana Musiała, który odbył się w styczniu. W wyjeździe pomógł też jeleniogórski przedsiębiorca Wojciech Chadży, który zapewnił nieodpłatnie autokar.
To nie wszystko. Stowarzyszenie część pieniędzy przekazało na oddział neurologii jeleniogórskiego szpitala, na pomalowanie części oddziału.
 

IMG_6230.JPG
IMG_6233.JPG
IMG_6236.JPG
IMG_6242.JPG
IMG_6250.JPG
IMG_6255.JPG
IMG_6268.JPG
IMG_6277.JPG

Komentarze (1)

niepelnostprawni umyslowo pojechali do iQlandii?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.