Były minister sprawiedliwości w Jeleniej Górze ostro o PiS

Były minister sprawiedliwości w Jeleniej Górze ostro o PiS

– Działania obecnego rządu to centralizacja państwa. Prezydent Andrzej Duda powinien odpowiedzieć przed Trybunałem Stanu – tak mówił podczas środowej (31 maja) wizyty w Jeleniej Górze Borys Budka – prawnik, ekonomista, były minister sprawiedliwości, obecnie wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej odwiedzili w środę wszystkie dolnośląskie powiaty. Do Jeleniej Góry przyjechał były minister sprawiedliwości Borys Budka oraz poseł Wojciech Ziemnniak. Spotkali się z mieszkańcami w Zdrojowym Teatrze Animacji. Była pełna sala. B. Budka nie zostawił suchej nitki na rządach PiS-u. Odniósł się do wyroku Sądu Najwyższego, który uznał, że Prezydent RP Andrzej Duda nie miał prawa do ułaskawienia Mariusza Kamińskiego, gdyż nie został on skazany prawomocnym wyrokiem.

– Sąd Najwyższy potwierdził to, o czym mówiliśmy od początku: prezydent Andrzej Duda naruszył Konstytucję – powiedział Borys Budka. Skomentował też odpowiedź rzeczniczki Prawa i Sprawiedliwości Beaty Mazurek, która stwierdziła, że SN nie miał uprawnień do orzekania w tej sprawie. – Nie pani Mazurek, i nie prezes PiS-u będą mówić, jakie prawo obowiązuje w Polsce – powiedział były minister sprawiedliwości. – Na szczęście Sąd Najwyższy jest podmiotem, który rozstrzyga istotne wątpliwości prawne.
Powiedział, że Prezydent Andrzej Duda powinien odpowiedzieć za to przed Trybunałem Stanu. – Ktoś kto łamie prawo, musi ponosić konsekwencje. Do tego, aby prezydent odpowiedział za swoje czyny, potrzebna jest wola polityczna. W tym parlamencie takiej woli nie ma – mówił.
Odniósł się też do planów zmian w sądownictwie, forsowanych przez obecnego Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę. – Jeżeli dopuścimy, by zrealizował się plan Z. Ziobry i J. Kaczyńskiego, to wkrótce Sąd Najwyższy może być również zależny od ministra sprawiedliwości – analizował. – A jeżeli tak by się stało, to ochrona obywateli będzie złudna. Jeżeli sądy będą zależny od widzimisię polityków z Nowogrodzkiej, to mamy powrót do PRL-u. To model, który z demokracją i trójpodziałem władzy nie ma nic wspólnego.
Podawał konkretne przykłady, że zmiany, które proponuje obecny minister, mogą uzależnić sąd od polityków. – Prezesa sądu będzie wybierał minister sprawiedliwości, czyli polityk. Pamiętajmy, że prezesi sądów też orzekają. To jaką swobodę w orzekaniu będzie miał prezes sądu, gdy będzie musiał wydać wyrok w sprawie politycznej? – pytał retorycznie.
Podobnych wniosków było więcej. Gość spotkania w Zdrojowym Teatrze Animacji mówił jasnym i zrozumiałym językiem. Kilkakrotnie publiczność nagradzała go brawami.
Reformę oświaty nazwał „deformą”. – To powrót do dawnych czasów. W myśl zasady: żeby było, jak było – mówił. Podkreślił, że w konsekwencji ucierpią na tym i uczniowie i nauczyciele.
Na początku swojego wystąpienia jednak uderzył się w pierś. Przyznał, że Platforma Obywatelska w ostatnim okresie swoich rządów przestała rozmawiać z Polakami. – Tej rozmowy zabrakło. Może wynikało to z natłoku obowiązków, wynikających z rządzenia. Ale chcemy to zmienić, dlatego rozpoczynamy wizyty w powiatach w całej Polsce – powiedział. Dodał, że do wakacji posłowie PO chcą odwiedzić wszystkie województwa w kraju. – A od września rozpoczynamy kolejną rundę, by dobrze przygotować się do następnych wyborów – powiedział.

IMG_0067.JPG
IMG_0079.JPG
IMG_0082.JPG
IMG_0103.JPG
IMG_0119.JPG
IMG_0133.JPG
IMG_0135.JPG
IMG_0155.JPG
IMG_0170.JPG
IMG_0176.JPG
IMG_0187.JPG
IMG_0193.JPG
IMG_0196.JPG

Komentarze (54)

jedno zdanie panie Budka-już rządziliście

PiS jest ok.
Jednak powinni z PiS-u usunąć ludzi pokroju poseł Machałek.

Kochasz się w pani Machałek ?

Przecież Machałek ma około 70 lat. Toż to babcia. Jak można zakochać się w bardzo podeszłym wieku kobiecie.

Fe, fe, tfuj.
Błeeeeeee!!!

To, że obecna opozycja chce wrócić do władzy, doskonale rozumiem, ale szanse na to są dość iluzoryczne, ponieważ prawdę pisząc, ci ambitni i chętni do czynienia zła ludzie, nie mają się na kim oprzeć. W codziennej walce politycznej zużywają ostatnie naboje, czyli lęk przed zmianami, bajki o wyjściu z UE i wsparcie zakłamanych do szaleństwa mediów. Autorytety realne i wydumane już dawno poszły do diabła, szans na wykreowanie nowych liderów nie ma żadnych. Wskaźniki gospodarcze są jakie są i nie zanosi się na pogorszenie, a wręcz przeciwnie. Można oczywiście wrzeszczeć, że gospodarka nie jest ważna, ale jakoś niezręcznie, prawda?

Bo jeśli wracać do władzy, to z czym?Budką ? no chyba tą spaloną w Wawie

Chyba nie będzie nieprzyzwoitością, jeśli wspomni się zachowania naszego ukochanego prezydenta podczas obrad w Brukseli;
"Pan Andrzej D. usiadł przy stole obrad dość wcześnie, i tak sobie siedział. Przez chwilę porozmawiał sobie z przybyłym na miejsce Panem Szczerskim, ciągle siedząc przy stole obrad, jakby się bał, że jak wstanie, to straci miejsce"
To wspomnienie nieco rozluźni zagęszczona atmosferę po spotkaniu z p. Budką

czemu zdjecie z góryzeby nie było widac kto nalezy to tego najgorszego sortu bojo sie pewnie esbek na esbeku i i ci co udzielają pozyczek bo im tez spadło

Slicznie sie pograzaja... :) Wiecej takich wystapien ;)

Na krótko przed wyborami parlamentarnymi Borys Budka podpisał dwa rozporządzenia, które radykalnie zmieniły stawki wynagrodzeń adwokatów i radców prawnych, które wypłaca Skarb Państwa.
Zatwierdził wzrost opłat za usługi adwokatów i radców prawnych aż o 100%.Pan Budka jako prawnik zadbał o swoją grupę zawodową.
To znamienne dla ekipy PO, pieniądze podatnika mieli w poważaniu. Muszą odpowiedzieć przed sądem za niegospodarność groszem publicznym.

Pan Budka jak i całe PO z panią Kopacz, Sikorskim i Tuskiem powinni trawić do więzienia,nawet TS to za dużo dla nich. Kłamali Nas i kłamią nadal.W końcu czuję, że władza jest dla zwykłych ludzi a nie dla cwaniaków,przekrętów i znajomych. Toń platformo.

"W końcu czuję, że władza jest dla zwykłych ludzi a nie dla cwaniaków,przekrętów i znajomych." - to mnie rozśmieszyłeś, kartofelku! A jak tam dzisiaj pielęgniarz? Dał ci tabletki? Nie zaglądał pod kołderkę?

Prawda boli cwaniaczku pełowski?

Snoopik, jaka prawda? Ta o tabletkach? Bo chyba nie ta o jedynej słusznej władzy?

....kwik świnek odcinanych żywcem od korytka, oto cała filozofia wszystkich byłych partii rządzących...

Czy kogoś dziwią kłamstwa Budki, nieomal z piwem, byłego ministra kastowej patologii?? Uprawnienia prezydenta do ułaskawień wynikają z Konstytucji i ŻADEN, nawet najwyższy organ w państwie nie ma prawa do jego oceny.

Odezwał się specjalista od różowych koników i lalek barbie. Dotykałeś się już dzisiaj, pączusiu?

ty potrafisz coś innego niż ujawniać wszystkim swoje chore marzenia??

Arniutku, w nocy mówiłeś coś innego! Drapałeś mnie swoim młodzieńczym zarostem w pytonga, a teraz takie rzeczy? Zawiodłeś mnie!

Czy nie sądzisz Mój drogi Arno, że twoja duma z aktywności Dudy nie powinna być większa?:
"O wizycie w Brukseli prezydent Andrzej Duda zapewne szybko będzie chciał zapomnieć. Najpierw zaliczył wpadkę z dziecinnym zachowaniem podczas tzw. family photo, jego spotkanie z prezydentem USA Donaldem Trumpem można było liczyć w sekundach, a na koniec trochę dziwnie zachowywał się na konferencji prasowej. Okazuje się jednak, że to nie było wszystko..."

Na szczęście mamy teraz taki rząd, który dba o obywateli (np. obywatel Misiewicz),
o państwo (np śp. państwo Kaczyńscy),
o dobro wspólne (np. dobro wspólne pana Szyszko),
o sprawiedliwość (np pan Kamiński),
o przestrzeganie konstytucji (za długo by wymieniać),
o godną płacę (np wspomniany już Misiewicz),
o pokój i przyjaźń wszystkich Polaków (np przyjazny podział na pierwszy i drugi sort),
Mamy rząd, który na najwyższych stanowiskach zatrudnia prawdziwych fachowców (np wszyscy ministrowie, prezesi spółek itp).
Rząd, który musiał już raz salwować się ucieczką - teraz chcą tak zmienić prawo, aby więcej nie musieli...
wymieniać dalej?

Poprzedni też to robił. ŻADNA administracja państwowa nie powie,że ma za dużo pieniędzy. Wyda wszystko i wyciągnie ręce po więcej. Jeżeli komuś coś da (np.500+), to innemu zabierze (np. podatki, opłaty, mandaty). I takie są skutki, że naród się żre a na górze przy korycie cieplutko, spokojniutko. Więc jak zabiorą koryto, to chce się do niego z powrotem. Ale nie własną pracą a podłożeniem nogi komuś innemu. Dla mnie czy to będzie PiS czy PO jest wszystko jedno. Obydwie partie mają ten sam korzeń. Politycy nie mają WŁASNYCH, zgodnych z partią poglądów, więc powołują się na dyscyplinę partyjną i głosują jak partia chce. To nic, że niezgodnie z wolą wyborców, Ważne by nie odpaść od koryta. Przechodzą między partiami... wielokrotnie. Rzucają hasłami, a potem przechodzą nad nimi. Tak, ten rząd nie słucha obywateli, wkurza niejednokrotnie, ale poprzedni też to robił. Na przykład głucha pani Kluzik-Rostkowska. Ludzie nie chodzą na wybory, bo w kolejce do koryta stoją wciąż te same osoby. Ważne są jedynki, a te pozycje dostaje Warszawa, Wrocław, Poznań. A Jelenia Góra? Przed wyborami polityk sobie przypomni aby chociaż raz się pokazać. Ponarzekać na nie swoją partię, a Jelenią Górę mieć w ... .

I co, jak tamci tak robili, to my też? Tylko bardziej?

Mam nadzieje ze to durne kolędowanie kolesiów po powiatach dobiega końca i towarzysz Borys Gomułka stanie się stajennym u szeryfa.Jak sama nazwa wskazuje platforma tonie z babcią Zosia na czele trzymając się za raczki jak dzieci

No widownia stała wdzięczna wierna choć mierna czyli 60+ więc jest o co walczyc aby na emeryturze nie wpaśc w depresje odcięcia od koryt....siebie i rodzinek Teatr animacji pasuje do tej tragikomedii ..

Publiczność na spotkaniu z gładkim Morawieckim z nudów drzemała, bawiła się telefonami. A dominowały mohery, którzy chyba z racji podeszłego wieku zupełnie nie kontaktowali "z uczonymi wywodami pisowskiej gwiazdy' Widać to było po znudzonych minach szacownych uczestników.

"Jak sama nazwa wskazuje platforma tonie" - osiągnąłeś już poziom dna oceanu i widzę, że pikujesz dalej...

Wikipedia "Platforma – fragment skorupy ziemskiej zbudowany ze starokrystalicznego podłoża pokrytego (płyta), lub nie (tarcza), młodszymi, fanerozoicznymi osadami...... " pasuje..

I ta nazwa wskazuje, że tonie? No, gratuluję...

Kazda skorupa predzej czy później jest zalewana woda....

Widzę, że polskie znaki diakrytyczne są dla ciebie wielką tajemnicą? Troszkę używasz, ale generalnie obawiasz się używać... Rumienisz się przy tym jak pedofil w przedszkolu...

Panie Budka, mieliście już swoje 5 minut,pardon 8 lat.Teraz trzeba czyścić stajnię Augiasza. Mariusz Kamiński dobierał się złodziejom do skóry i dlatego
platformersom POdpadł.A tu złodziejstwo na wielką skalę, nie wyłączając specjalnej kasty. No i dlatego
to ujadanie....
P.S.Zawiła też POpiera defraudantów?

Od półtora roku nic, tylko ten nieustanny kwik.

Panie Budka, po co Pan przyjechał i z czym? Czy może się Pan pochwalić żeby kogoś krytykować? Sprawiedliwość Pana formacji jest specyficznie postrzegana. Cała reszta obywateli podczas Pana urzędowania nie zasłużyła na nią?

Mlask mlask mlask, dziam dziam dziam :D Co też takiego ciekawego powiedział Budka? Gdzie był jak jego kolesie bawili się za państwowe pieniądze ? Gdzie był jak Amber Gold okradał Polaków? Gdzie Budka byłes? Nie było cię, żadnego z was nie było, żadnego platfusa. Bawiliście się u sowy, winka, ośmiorniczki, kawiorek - a naród był w zapomnieniu. Teraz jeździcie po kraju i mlaszczecie, że obecna władza jest zła? W czym jest zła? W tym że próbuje nastawić państwo na właściwe tory, że sprząta po was, że daje ludziom pomoc. 8 lat zmarnowane w historii naszego kraju i nadal chcą marnować, bo liczy się tylko koryto. Jedź Budka do domu i tam sobie mlaskaj i nie rozsiewaj jadu po kraju

Trzeba było zaatakować waszym chrum-chrum jakie słychać wokół członków PiS po objęciu władzy

Czas na powrót Lewicy /SLD/.Będzie normalnie.

Czas na powrót Lewicy /SLD/.Będzie normalnie.

Panie Paczóski czy z balkoniku lepiej widać ?

Obok towarzysza Piotra siedzi zasłużony oficer ludowego wojska
polskiego, który w stanie wojennym "zdobył" pocztę w Jeleniej Górze.Chyba został za to gienierałem

Co to za szczekanie i ujadanie! Poszoł do budy (Budki)!Zlot wściekłych , ale już bezzębnych psów !

Co to za szczekanie i ujadanie! Poszoł do budy (Budki)!Zlot wściekłych , ale już bezzębnych psów !

Cztery minuty czekałeś, aż coś się wydarzy, po czym puściłeś swoje przemyślenia jeszcze raz?

Co to za szczekanie i ujadanie! Poszoł do budy (Budki)!Zlot wściekłych , ale już bezzębnych psów !

Co to za szczekanie i ujadanie! Poszoł do budy (Budki)!Zlot wściekłych , ale już bezzębnych psów !

Wzdłuż i wszerz katolibanu, jakim stała się za PiS Polska, słychać chrum-chrum świń, które dostały się obecnie do koryta.

Wzdłuż i wszerz katolibanu, jakim stała się za PiS Polska, słychać chrum-chrum świń, które dostały się obecnie do koryta.

Wzdłuż i wszerz katolibanu, jakim stała się za PiS Polska, słychać chrum-chrum świń, które dostały się obecnie do koryta.

"Wzdłuż i wszerz katolibanu, jakim stała się za PiS Polska, słychać chrum-chrum świń, które dostały się obecnie do koryta"-NAPISAŁA ŚWINIA DOPIERO CO ODERWANA OD KORYTA.

Kiedyś był taki gościu krzyzówka gruszki z hipciem czyli kalisz a ten budka to chyba jego potomek wyjatkowa postać i twarzyczyka kłamliwa brrr.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.