Carlos-Astol znów przegrywa

Szczypiornistki Carlos-Astol Jelenia Góra przegrały na wyjeździe z Politechniką Koszalińską 26:28. Dla podopiecznych Katarzyny Jeż jest to szósta porażka w bieżącym sezonie.

Od początku spotkania drobną przewagę miały akademiczki z Koszalina. Zawodniczki z Pomorza w 5 min. wyszły na prowadzenie 3:2. Niewielka przewaga gospodyń utrzymywała się przez dłuższy okres. Dopiero w 15 min. na tablicy wyników ukazał się remis (15:15). Jednak już chwilę po tym, drużyna gospodarzy ponownie objęła prowadzenie, którego nie oddała do końca pierwszej połowy. Do szatni szczypiornistki obu zespołów schodziły przy wyniku 15:13 dla Politechniki.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Gospodynie nadal prowadziły różnicą 2-3 punktów nie pozwalając doprowadzić naszym zawodniczkom do remisu. Gdy na pięć minut przed końcem spotkania szczypiornistki z Koszalina prowadziły 25:22 powoli stawało się jasne, że zawodniczkom Katarzyny Jeż trudno będzie przywieźć do Jeleniej Góry, chociaż punkt. Tak też się stało. Piłkarki Carlos-Astol przegrały z Politechniką Koszalińska 26:28. Szkoda tej porażki, gdyż przeciwnik był jak najbardziej w naszym zasięgu.

Kolejne spotkanie jeleniogórzanki rozegrają już za tydzień, kiedy to na własnym parkiecie podejmą Dablex AZS Gdańsk.

Politechnika Koszalińska - Carlos-Astol Jelenia Góra 28:26 (15:13)

Carlos Astol: Baranowska, Skompska - Gęga 8, Fursewicz 6, Dąbrowska 3, Oreszczuk 3, Kaczyńska 2,, Latyszewska 2, Stochaj 1, Kocela 1, Odrowska, Polonkai, Kobzar, Pylypiuk.

Pozostałe wyniki 7. kolejki spotkań ekstraklasy szczypiornistek:
Słupia Słupsk - Łączpol Gdynia 24:31 (14:14)
Piotrcovia Piotrków Tryb. - Zgoda Ruda Śląska 30:23 (13:10)
Ruch Chorzów - SPR Asseco BS Lublin 16:29 (9:14)
AZS AWF Warszawa - Start Elbląg 32:39 (15:16)
Dablex AZS Gdańsk - Interferie Zagłębie Lubin - mecz zostanie rozegrany 22. października