Cenne dary dla małych pacjentów

Cenne dary dla małych pacjentów

Młode mamy z Jeleniej Góry, które nie tak dawno zorganizowały Festiwal Rodzinny Mamy To! i dochód z loterii przeznaczyły na zakup sprzętu dla oddziału pediatrii jeleniogórskiego szpitala, dotrzymały słowa. Dzisiaj (14 listopada) przekazały dla małych pacjentów drobny sprzęt medyczny i kolorową pościel.

-Udało się nam kupić to, co było na liście najbardziej potrzebnych rzeczy dla oddziału pediatrii – cieszy się Katarzyna Sobczyk, jedna z organizatorek akcji.

Sprzęt drobny, ale bardzo ważny

Listę sporządziła Anna Sinica, prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom przy oddziale pediatrycznym Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej, pielęgniarka na tym oddziale.

Były na niej: stojaki do kroplówek, cyfrowe termometry, pulsometry, nawilżacze powietrza, krzesełka dla maluszków, pościel i zasłonki.

Cenne rzeczy, które ułatwią prace personelowi oddziału pediatrii i sprawią, że powrót do zdrowia małych pacjentów będzie łatwiejszy.

Loteria dla maluszków

- Podczas Festiwalu Mamy To! Zorganizowałyśmy loterię fantową, z której dochód przeznaczyłyśmy dla oddziału pediatrii – relacjonuje Malwina Drobnik, kolejna współorganizatorka akcji. Zaapelowały także o pomoc w kupnie sprzętu i pościeli. O ich akcji pisalismy w Nowinach Jeleniogórskich.

- Odzew był niesamowity – podkreśla trzecia z aktywnych  matek Katarzyna Krawczyk-Demczuk. Udało się zakupić nie tylko bardzo potrzebny drobny sprzęt medyczny.

Maluszki dostały także nową, kolorową pościel, którą podarowała firma TESA z Mysłakowic.

- Nie zastanawiałyśmy się ani chwili – mówiły jej przedstawicieli. Gdy tylko usłyszały o akcji, zaraz zabrały się do szycia pościeli dla dzieci.

Barwne zasłonki uszyły same młode mamy i ich koleżanki z portalu Mama w mieście Jelenia Góra. Materiał na zasłonki podarowała Luna Dream. Na oddział pediatrii trafiły także specjalne, naturalne kosmetyki do pielęgnacji dzieci, które produkuje jeleniogórska firma MomMe.

Idzie Mikołaj, mali pacjenci czekają na prezenty

- Podczas festiwalu Mamy To! zależało nam na promocji lokalnych firm – mówi Kasia Sobczyk. Okazało się, że one także chcą pomagać maluszkom ze szpitala i szybko do nas dołączyły.

- Pokazałyście, jak działać szybko i skutecznie, z uśmiechem i sercem – dziękowała jeleniogórskim mamom za dary Anna Sinica.

I od razu nieśmiało przypomina, że wkrótce nadejdzie mikołaj. Mali pacjenci czekają na prezenty i nie można ich zawieść. Każdy sponsor jest mile widziany.

Panie z grupy Mama w mieście Jelenie Góra już zapowiadają, że mają kolejne pomysły, co zrobić by mamom w Jeleniej Górze żyło się lepiej i przygotowują następne akcje.

45235082_1062910417221835_5326638833003921408_n.jpg
dary (1).jpg
dary (2).jpg
dary (3).jpg
dary (4).jpg
dary (5).jpg
dary (6).jpg
dary 111n.jpg
dary szpital (1).jpg
dary szpital (2).jpg
dary szpital (3).jpg
dary szpital (4).jpg
dary szpital (5).jpg
dary szpital (6).jpg
dary szpital (7).jpg
dary szpital (8).jpg
dary szpital (9).jpg
dary szpital (10).jpg
dary szpital (11).jpg
dary szpital (12).jpg
dary szpital (13).jpg
dary szpital (14).jpg
dary szpital (15).jpg
dary szpital (16).jpg

Komentarze (1)

oddział do zamknięcia a one poduszki szyją... te miasto jest pełne paradoksów...

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.