Centrum Cieplic zamknięte dla „elek”

Centrum Cieplic zamknięte dla „elek”

Od 1 marca władze Jeleniej Góry wprowadzają zakaz wjazdu do ścisłego centrum Cieplic dla samochodów szkół nauki jazdy oraz egzaminacyjnych. Ma to być sposób na walkę ze smogiem oraz upłynnienie ruchu w tej części miasta.

Zakaz wjazdu dla „elek” do ścisłego centrum Cieplic został wprowadzony na wniosek Rady Jednostki Pomocniczej Uzdrowisko Cieplice. Poprzez upłynnienie ruchu na ulicach tej części miasta ma on wpłynąć na ograniczenie smogu w centrum uzdrowiska. - Rozumiem, że aby nauczyć się jeździć trzeba ćwiczyć ale nie powinno się to odbywać w miejscach gdzie chcemy ograniczyć ruch pojazdów – mówi zastępca prezydenta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak. - Nasze miasto jest na tyle duże, że szkoły nauki jazdy sobie poradzą.

 

Poniżej zamieszczamy mapkę z zaznaczonym obszarem Cieplic, w którym od 1 marca będzie obowiązywał zakaz wjazdu dla „elek”.

Komentarze (46)

Bardzo dobrze, uzdrowisko to nie plac do nauki jazdy.

Proponuje wszystkim L-kom jeździć tylko i wyłącznie po Jeleniej Górze i to w godzinach szczytu, bo komuś z urzędu całkowicie się w czterech literach poprzewracało. Tak się składa że problem leży całkiem gdzie indziej ale jak widać włodarzom miasta SMOG chyba przerasta ponad ich rozumy i chwytają się idiotycznych pomysłów albo mają powód że go olewają, a Smog jak będzie tak będzie dalej.

Zastanawiam się jakie to teraz włodarze biorą za prochy bo aż się uśmiałam z tych udziwnionych ich pomysłów. Na jarani są tam nieźle, czekamy na dalsze pomysły uprzykrzające mieszkańcom.

Większość elek jeździ na LPG , i jest eko. Zobaczymy jak wyślesz swoje dzieci żeby same poszły do szkoły, zobaczysz kulturę naszych kierowców na drogach. Ludzie nie popierajcie przepisów które zagrażają własnym dzieciom.

Większość elek jeździ na LPG i nie zagraża uzdrowisku jest eko w porównaniu do innych pojazdów. Zobaczymy jak wyślecie Państwo swoje dzieci żeby same poszły do szkoły.Ludzie nie popierajcie przepisów które zagrażają własnym dzieciom. Elki wpajając bezpośrednio na bezpieczeństwo na drogach dla mieszkańców i kuracjuszy. Zapomnieliście o wypadku przy Osiedlu Orle zginęli niewinni ludzie na pasach dlatego tam wprowadzono tempo 40.

Bogdan, ty jesteś normalny? Po co 15 razy wypisujesz to samo i kopiujesz komentarze? Trzeba być niezłym zajobem, żeby uważać, że elki wpływają na bezpieczeństwo. Chyba nie widziałeś wyprzedzania elek przez innych użytkowników drogi np. na Cieplickiej albo na Sobieszowskiej. Nawet na ciągłej - ogień i gaz w podłogę, żeby zdążyć i nie wpaść na czołówkę. Ludzie ryzykują niebezpieczne wyprzedzanie, żeby tylko nie wlec się za taką zawalidrogą, której gaśnie silnik na każdych pasach i skrzyżowaniu.

Zobaczymy jak wyślesz swoje dzieci aby same poszły do szkoły trzeba być psycholem żeby bronić super biednych ryzykantów którzy rozjadą ci bliskich

Nie dość, że masz zaćmiony umysł, to jeszcze czytać nie umiesz. Wolisz, żeby twoje dzieci były potrącone przez jakiegoś kierowcę, który będzie przed pasami wyprzedzał taką elkę? Masz kompletny brak wyobraźni. Nie rozumiesz, że kierowca jadący 30km/h i inni wyprzedzający go 70km/h powodują dużo większe zagrożenie, niż sznurek samochodów, jadących stale 60km/h. Każde zaburzenie płynności ruchu to zagrożenie. Elki nie spowalniają ruchu. Elki go zaburzają.

Zaburzony to masz umysł, jeżeli zamierzasz jechać w strefie 40 i 30 prędkością 60 km/h czyli o 100 % wyższą niż dopuszczalna i robisz to świadomie to jesteś potencjalnym mordercą. Jakie to ma znaczenie czy narzędziem zbrodni jest samochód czy nóż lub inne narzędzie.

To egzaminem będzie przejechanie Sobieszowską do dworca i z powrotem?

Dobrze napisałeś zburzony to masz umysł, zobaczymy za kilka lub kilkanaście miesięcy co się stanie na drogach i wtedy przypomnę tobie i inni zwolennicy tych przepisów są za to odpowiedzialni. Ale ty schowasz się anonimowo.

Bujaj się! Patrz gdzie odpowiadasz!

Przepraszam pomyłka.

No nie może być! Można? Można!

i bardzo dobrze w końcu wszystkie okoliczne ulice odetchną z ulgą w szczególności ulica Tabaki na której wymalowali pseudo rondo

Takie oznakowanie jest niezgodne z prawem, mimo obowiązku prawnego Zastępca Prezydenta Jerzy Łużniak nie przesłał projektu organizacji ruchu Komendantowi Policji w Jeleniej Górze, wiedząc chyba, że działa bezprawnie. Myślę, że jest to kolejny krok władz miasta, aby mieszkańcy Jeleniej Góry szkolili się i jeździli na egzaminy na prawo jazdy np. do Bolesławca, gdzie władze i mieszkańcy są zadowoleni z możliwości zdawania egzaminów u siebie. Wszystkie tzw. elki mają ekologiczne instalacje gazowe i jeżdżą z prędkościami zgodnymi z przepisami. Aby chronić uzdrowisko od smogu należy dokonać analizy kotłowni czynnych na terenie uzdrowiska, przeanalizować dlaczego po terenie uzdrowiska jeżdżą autobusy i samochody ciężarowe, które zatruwają powietrze oraz zastanowić się dlaczego w centrum uzdrowiska funkcjonuje baza firmy transportowej. Takie selektywne ograniczenie ruchu jest działaniem pozornym, skuteczny byłby całkowity wjazd wszelkich pojazdów na teren uzdrowiska.

eLki jeżdżą na gaz, więc nie smog, czad, spaliny, a PM10! Po drugie Łużniak zaczyna kampanię prezydencką...

Z tego co wiem to drogi publiczne. To zgodne z prawem?

Po pierwsze - elki nie przyczyniają się do powstawania smogu. Nie wydzielają z rur cząsteczek pyłów PM10 i PM2,5. Jakakolwiek logika przeczy takiemu rozumowaniu.
Po drugie - co jest bardziej zakorkowane, cieplickie boczne uliczki, czy centrum miasta? Będziecie mieć teraz stada elek na Wojska Polskiego i na Wolności, bo przecież do centrum trzeba dojechać. Prawy pas Wolności będzie, jakby go nie było, bo co 500 metrów będzie trzeba wyprzedzać ślimaki jadące 30km/h. Ćwiczyli na rondach w Cieplicach, to będą teraz ćwiczyć na rondzie na Zgorzeleckiej, bo innego bliżej nie ma. Sobieszów też dostanie po tyłku i będą się wciskać wszędzie, blokując płynność ruchu.

Geniusz Łużniaka jest niezmierzony!

Najłatwiej wylać dziecko z kąpielą, co za pomysł? Poprawy żadnej nie będzie, a zostanie sparaliżowanie centrum Jeleniej Góry. No ale, jak nie ma pieniędzy, to produkuje się "pomysły", by zaznaczyć swoją aktywność w uciążliwym temacie...

nawet w krakowie nie ma tego ograniczenia.. nie zagłosuje na szefa czyniacego miastem zakazów i galerii...

a jak Pan wielce boski prezydent jest wieziony swoim powozem i otwiera szybe by wywalić niedogaszonego peta na ulice to nie ma smogu?

Może lepiej zabronić autobusom MZK jezdzić po centrum Cieplic.
Kampania ruszyła . Kozła ofiarnego zrobili z Elek , które jezdzą na gaz ):):)
Śmiech na sali.

Może lepiej zabronić autobusom MZK jezdzić po centrum Cieplic.
Kampania ruszyła . Kozła ofiarnego zrobili z Elek , które jezdzą na gaz ):):)
Śmiech na sali.

To jakieś jaja.
A latem elki jakoś smoga nie robią.
Niech się Łużniak zajmie domostwami z których widać co się wydostaje z komina.
Sprawdzić tych pseudo radnych gdzie mieszkają i co wydalają w swoich domostwach z kominów.

A gdzie tam trzeba ruch udrożnić , jak tam korków nie ma.
Dawać te elki do centrum tam się już w ogóle nie przejedzie.

Proponuję egzaminy i jazdy przenieść do Wrocławia w tedy będzie spokój ale prawo jazdy będzie kosztował nie 1500 zł tylko 1500 euro. Na głupotę nie ma lekarstwa. Panie Prezydencie niech Pan wyrzuci z pracy tych mądrych doradców ponieważ takie pomysły ,że elki spowolniają ruch i wpływają na zwiększenie smogu to jakieś idiotyzmy. Jeżdżące po Cieplicach elki bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo na drogach. W Europie zachodniej od wieli lat wprowadzane są standardy tempo 40 tempo 30. Zapewniam Pana że jeżeli w sylwestra przed mordercą Ukraińcem jechały by 2 elki to z pewnością dwie młode dziewczyny by dziś żyły. Niech Pan nie bierze na siebie takiej wielkiej odpowiedzialności ponieważ jeżeli wyrzuci Pan elki z Cieplic wyda Pan wyrok na niewinnych mieszkańców i kuracjuszy. Ludzie będą umierali za przyczyną tych zmian. Elki jeżdżą zgodnie z przepisami tempo 30 i 40 według standardów europejskich, spowolniają piratów drogowych. Życie ludzie jest najważniejsze.

Tak, a najbardziej spowalniają, gdy za kierownicą siada młody kursant, któremu silnik gaśnie przy każdym ruszaniu. To jest faktycznie eko i pro euro.

Większość elek jeździ na LPG , i jest eko. Zobaczymy jak wyślesz swoje dzieci żeby same poszły do szkoły, zobaczysz kulturę naszych kierowców na drogach. Ludzie nie popierajcie przepisów które zagrażają własnym dzieciom.

Proponuję egzaminy i jazdy przenieść do Wrocławia w tedy będzie spokój ale prawo jazdy będzie kosztował nie 1500 zł tylko 1500 euro. Na głupotę nie ma lekarstwa. Panie Prezydencie niech Pan wyrzuci z pracy tych mądrych doradców ponieważ takie pomysły ,że elki spowolniają ruch i wpływają na zwiększenie smogu to jakieś idiotyzmy. Jeżdżące po Cieplicach elki bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo na drogach. W Europie zachodniej od wieli lat wprowadzane są standardy tempo 40 tempo 30. Zapewniam Pana że jeżeli w sylwestra przed mordercą Ukraińcem jechały by 2 elki to z pewnością dwie młode dziewczyny by dziś żyły. Niech Pan nie bierze na siebie takiej wielkiej odpowiedzialności ponieważ jeżeli wyrzuci Pan elki z Cieplic wyda Pan wyrok na niewinnych mieszkańców i kuracjuszy. Ludzie będą umierali za przyczyną tych zmian. Elki jeżdżą zgodnie z przepisami tempo 30 i 40 według standardów europejskich, spowolniają piratów drogowych. Życie ludzie jest najważniejsze.

Proponuję egzaminy i jazdy przenieść do Wrocławia w tedy będzie spokój ale prawo jazdy będzie kosztował nie 1500 zł tylko 1500 euro. Na głupotę nie ma lekarstwa. Panie Prezydencie niech Pan wyrzuci z pracy tych mądrych doradców ponieważ takie pomysły ,że elki spowolniają ruch i wpływają na zwiększenie smogu to jakieś idiotyzmy. Jeżdżące po Cieplicach elki bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo na drogach. W Europie zachodniej od wieli lat wprowadzane są standardy tempo 40 tempo 30. Zapewniam Pana że jeżeli w sylwestra przed mordercą Ukraińcem jechały by 2 elki to z pewnością dwie młode dziewczyny by dziś żyły. Niech Pan nie bierze na siebie takiej wielkiej odpowiedzialności ponieważ jeżeli wyrzuci Pan elki z Cieplic wyda Pan wyrok na niewinnych mieszkańców i kuracjuszy. Ludzie będą umierali za przyczyną tych zmian. Elki jeżdżą zgodnie z przepisami tempo 30 i 40 według standardów europejskich, spowolniają piratów drogowych. Życie ludzie jest najważniejsze.

Proponuję jazdę dookoła galerii Nowy Rynek będzie bezpiecznie jest tam faktycznie stały korek pprezydent nie reaguje ma to w nosie.

Nie dają sobie rade ze smogiem z kominów to szukają kozła ofiarnego najlepiej przeżucie się na rowery problem z ruchem będzie z głowy a smog zostanie ciekawe kogo póżniej wydupczą.

Super pomysl. W koncu mieszkancy coeplic beda.mogli spokojnie jezdzic. Popieram

A szaleńcy ich rozjadą.

Walcząc o czyste powietrze należy wprowadzić zakaz wjazdu pojazdów służbowych Miasta do centrum Jeleniej,Cieplic i Sobieszowa.Będzie mniej smrodu.

Łużniak, ja Cię proszę... Co to w ogóle za pomysł ? DO tego bezprawny. Smog od "elek" ? Chwila,muszę pozbierać szczękę z podłogi... Jeszcze kilku takich "wice" jak Łużniak i ten gbur z SLD ,a PiS wygra wybory samorządowe w JG,nawet,jesli wystawi stado szympansów.

No i proszę bardzo. Mamy sprawców smogu w ścisłym centrum Cieplic- EL-ki!!!. Brawo Prezydencie Łużniak. Zna Pan przysłowia polskie - np. kowal zawinił, cygana powiesili. Nie wiadomo tylko, czy w roli kowala wystąpi w Cieplicach prawdziwy "bandzior". Za smog w Jeleniej Górze i Cieplicach odpowiadają urzędnicy , którzy nic nie zrobili w sprawie wymiany starych pieców u ludzi niezamożnych i przymykają oczy na czarne dymy nad jednorodzinnymi domami, w których spala się śmieci, opony i inny równie toksyczny odpad. Centrum Zarządzania Kryzysowego przy Prezydencie Miasta Jeleniej Góry wydało zarządzenie, że pokara każdego, kto nie odśnieży chodnika przy własnej posesji . A kto Panie Krajniak ma przesądzić , czy zanieczyszczenie powietrza na Kotliną Jeleniogórską to już kryzys, czy jeszcze małe wykroczenie, niewarte wspomnienia. Nie chce się dźwignąć zadka i pójść w teren z podległymi służbami, co.

Prawo jazdy od 21 lat powinno być. Byłoby mniej wypadków.

I zakaz skręcania w lewo!!!

I zakaz zawracania! I zakaz wyprzedzania! I zakaz skrętu na zielonej strzałce! Tak! Hurrraaaaa! Pomożecie? Pomożemy!!

Dzisiaj z komina "Zorki" walił taki czarny śmierdzący dym , ale tego nie widzą . Nie można obrazić ulubieńców ratusza bo się wkurzy i będzie zły a tym samym pasmo sukcesów władz się skończy.

Jeśli to przejdzie, to wreszcie będzie można normalnie z Orlego wyjechać!

Nie wiem dlaczego, ale odnoszę wrażenie, być może mylne, że IQ niektórych jeleniogórskich włodarzy jest grubo poniżej średniej?

Ale i tak dużo powyżej twojego, wiesz?

No to teraz czas na Sobieszów - się mieszkańcy ucieszą. Wyobraźmy sobie wprowadzony zakaz i przymus nauki na innych ulicach naszego miasta. Tak więc z WORD-u wyjeżdżają w lewo na ul. Sobieszowską i jadą przepisowo aż do skrzyżowania z ul. Lubańską w którą skręcają a później w prawo łącznikiem do trasy czeskiej przez strefę przemysłową, do ronda na ul. Sobieskiego gdzie po skręceniu w prawo w ul. Karola Miarki zmierzają spokojnie do Cieplic ulicą wojewódzką - dworcową i z powrotem na ulicę Sobieszowską pięknie aż do Sobieszowa i tamtejszych (spokojnych jeszcze) osiedli mieszkalnych. Sens wyprowadzenia tegoż ruchu z centrum Cieplic dla poprawy jakości powietrza?! No żaden! Dla mnie absurd!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.