"Chcą nam zabrać Polskę!"

Fot. GOK

Kolejny wieczór - w imię sprzeciwu wobec łamania Konstytucji i przepychania zmieniających ustrój państwa projektów ustaw - spędziło pod jeleniogórskim sądem około pół tysiąca demonstrantów. To najliczniejsza z manifestacji organizowanych w ostatnich dniach w mieście. Było też zdecydowanie więcej młodych ludzi. Protestujących wsparł Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej. W trakcie manifestacji doszło do drobnego incydentu. 

- Głosowanie w senacie minionej nocy to kolejny krok w kierunku zniszczenia niezawisłości sądownictwa i całej konstrukcji demokracji parlamentarnej, którą budowaliśmy w Polsce przez ostatnie 28 lat. Jarosław Kaczyński dokonuje zamachu na Polskę praworządną – powiedział Grzegorz Schetyna. Przewodniczący widzi źródło optymizmu w tym, że w ponad 120 polskich miastach ludzie się zbierają od kilku dni, żeby protestować przeciwko temu co robi PiS i apelować do prezydenta Dudy, aby zawetował szkodliwe ustawy. - Wierzę, że prezydent okaże się częścią polskiej racji stanu i że wsłucha się w głos wolnego świata. W przeciwnym razie będzie to początek wyprowadzania Polski z Unii Europejskiej – powiedział polityk PO. Podkreślił, jak ważne jest, że na demonstracjach w ostatnich dniach spotykają się ludzie o bardzo różnych poglądach i sympatiach politycznych, których łączy chęć obrony wolności. - Jest tak jak w roku osiemdziesiątym. Jesteśmy koło siebie, mimo różnic. Nie możemy pozwolić, żeby ktoś zabrał nam Polskę, a o to idzie dzisiaj gra – mówił dalej Grzegorz Schetyna. Ocenił, że opozycja musi razem iść do wyborów, stworzyć wspólną listę, aby skutecznie odsunąć od władzy PiS.

- Oni idą podpalić dom, w którym mieszkamy, Polskę. Nie pozwólmy na to – mówił do zebranych Jerzy Lachowicz, dziekan Okręgowej Izby Adwokackiej w Wałbrzychu. Marcin Zawiła wyraził satysfakcję, że z każdą manifestacją  swój sprzeciw przychodzi okazać coraz więcej ludzi. - W roku osiemdziesiątym to też tak nabrzmiewało – mówił. Ponownie zachęcał, żeby rozmawiać ze zwolennikami PiS, przekonywać. Pewien młody człowiek zaapelował, aby kto może, wybrał się do Warszawy wesprzeć demonstrujących pod sejmem, gdzie trwają wielogodzinne protesty. Za mikrofon chwycił także Waldemar Obłoza, popularny aktor, który 35 lat temu zaczynał pracę w jeleniogórskim teatrze. - Przyjechałem tu na wakacje. Cieszę się, że też tu protestujecie. Razem stoimy po stronie Konstytucji – powiedział, wywołując gromkie oklaski. Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta, przywołał słowa Donalda Tuska, o tym, że ludzie przychodzący na manifestację, to samo dobro. - To dobro jest w nas. Jestem z was dumny – mówił. 

W pewnym momencie do demonstrujących dotarły okrzyki: ”złodzieje, złodzieje”. Po chwili ucichły. - Dwie osoby zaczęły głośno zachowywać się, a gdy skierowaliśmy się w ich stronę, oddalili się ulicą Grottgera – tak całe zajście opisał podkom. Mariusz Sobolewski z KMP w Jeleniej Górze.

{Filename_1.jpg
{Filename_2.jpg
{Filename_3.jpg
{Filename_4.jpg
{Filename_5.jpg
{Filename_6.jpg
{Filename_7.jpg
{Filename_8.jpg
{Filename_9.jpg
{Filename_10.jpg
{Filename_11.jpg
Image01.jpg
Image02.jpg
Image03.jpg
Image04.jpg
Image05.jpg
Image06.jpg
Image07.jpg
Image08.jpg
Image09.jpg
Image10.jpg
Image11.jpg
Image12.jpg
Image13.jpg
Image14.jpg
Image15.jpg
Image16.jpg
Image17.jpg
Image19.jpg
Image20.jpg
Image21.jpg
Image22.jpg
Image23.jpg
Image24.jpg
Image25.jpg
Image26.jpg
Image27.jpg
Image28.jpg
See video

Komentarze (56)

"Nie możemy pozwolić, żeby ktoś zabrał nam Polskę, a o to idzie dzisiaj gra – mówił dalej Grzegorz Schetyna."

To oddaje cały sens tej manifestacji. Ktoś próbuje zabrać Polskę wąskiej elitarnej grupie, która do tej pory miała monopol na okradanie Polaków. Skończyło się. Lewizny VATowskie ukrócone, handel paliwami na lewo też, wałki na prywatyzacji definitywnie zakończone, ściągalność podatków wzrosła i mamy pierwszą od 25 lat nadwyżkę w budżecie. Złoty się na potęgę umacnia, funt jest najtańszy od 5 lat, dolar, euro i frank od 2 lat, a to najlepszy obraz tego, co się w Polsce dzieje. Politycy mogą sobie gadać co chcą, ale to rynek daje najlepszy obraz tego w jakim stanie jest państwo. Wskaźnikami nie da się manipulować.

"Dwie osoby zaczęły głośno zachowywać się, a gdy skierowaliśmy się w ich stronę, oddalili się ulicą Grottgera" - rozumiem, że tłum pod sądem nie zachowywał się głośno i wobec nich interwencja nie była konieczna? Ech ta stronnicza policja. Komendant na usługach ratusza, a policjanci ślepo wykonują polecenia w obawie przed własnym szefem.

Ale ty Gucio sie starasz myslisz ze wrocisz?

Poseł Machałek nie myśli o Polsce.
Ona dba tylko o siebie. Dlaczego poseł Machałek ma 3 pensje w Warszawie? Czy, to jest sprawiedliwe?
Apeluję do Machałek żeby publicznie wytłumaczyła nam się z tych 3 pensji.

Dlaczego nie ma protestu przed biurem poselskim Marzeny Machałek ?

..widac,zes kobita i jeszcze ten nick,Anonimolixolixo,a te juz nam pokazaly co potrafia,a zaczelo sie od Raju i kradziez zakazanego owocu !Co ty wypisujesz ? Moj Syn jest
PO-wcem i wiem,ze obecna sytacja jest zguba dla Polski.
Obodz sie kobieto,mamy globalny rynek i nic na to nie poradzimy

Twój syn jest PO-wcem? Zacytuję klasyka : "To nie grzech, ale wstyd!" - Kazimierz Pawlak : "Kochaj albo rzuć" :-)f

Twój syn jest PO-wcem? Zacytuję klasyka : "To nie grzech, ale wstyd!" - Kazimierz Pawlak : "Kochaj albo rzuć" :-)f

Twój syn jest PO-wcem? Zacytuję klasyka : "To nie grzech, ale wstyd!" - Kazimierz Pawlak : "Kochaj albo rzuć" :-)f

Kołchoźnik Anonimolixolixo na posterunku.Tak trzymać. A bezkrytyczne powtarzanie słów naszego przewodniczącego kołchozu i jego akolitów wprost bezcenne. Naród g**** to kupi. Podążajmy za chińskim kołchozem, tam wskaźniki ekonomiczne są wprost bajeczne. System polityczny już mamy podobny, chociaż tam przygotowują zmianę przewodniczącego, ale nasz jest jeszcze młody i oby żył jak najdłużej. Niechkołchoz rośnie w siłę a kołchoźnikom żyje się dostatniej (jak p.Sadurskiej: 50.000 zł/miesięcznie)

Trzeba być ślepym by nie widzieć jak PO z kolesiami nas okradali.pensjeza rządów po w spółkach SP były o wiele wyższe.

Zabroniłam wnuczkowi iść na te protestacje, by go ci KODeraści nie zboczyli. Zboczeńcy!

A nasz pan Prezydent z takimi sie zadaje, fuj!

Babciu, ten okrzyk pisze się przez "ch".

Pan Zawiła broni sądów i starego układu. To zrozumiałe. Wszak w "białych rękawiczkach" eksmitował Pana Wojtka ze sklepu elektronicznego w czasie gdy ten przebywał w szpitalu.

Prezydent JG niech lepiej się zajmie rządzeniem tym upadającym miastem bo do tego go społeczeństwo wybrało.Mija 2 kadencja jego rządów czy spełnił wyborcze obietnice.Polowy nawet nie zaczął realizować.JG jednym z droższych miast,inwestycje miejskie to jakieś nieporozumienie.W poprzedniej kadencji fontanna za 700000zl w tej śmietniki za 500000.4 lata minęły i JG dalej w stagnacji.Panie prezydencie oceniając rządzących zacznij pan od swojej samooceny.

Po informacji o poprawce prezydenckiej do ustawy o KRS na ulice wyległo „samo dobro” i natura tego „dobra” jest taka, że w każdej chwili mogło dokonać krwawego zamachu, to warto było popatrzeć, jak „cała prawda całą dobę” dygoce w oczekiwaniu. Głos ludu KODziarskiego już jest głosem narodu, a czego ten lud KODziarski chce? Aaaa, tego można się dowiedzieć tylko z TVN.
Ci ludzie dowiadują się o tych wszystkich kłamstwach z TVN Polsatu i ich pochodnych. Stosowanie przez te media operacyjnych technik manipulacji, powinno być przez państwo zabronione, tak jak to jest w UK.
Klepią komunałki albo inwektywy, albo oszczerstwa - w zależności od tego, na co zaprogramuje ich Wyborcza i TVN.

A skąd ty czerpiesz swoją wiedzę?

Jeszcze chwila a mniej odporni na stres i manipulacje "ogladacze" TVN w imie obrony demokracji i rzekomej checi wyprowadzenia Polski przez PIS z UE zaczna sie publicznie ciac i podpalac. Temu szalenstwu nie ma konca kto nie wierzy niech przeczyta co Polsce i Polakom ma do zaoferowania w 16 punktach szef Rady Fundacji OTWATRY DIALOG Bartosz Kramek. Panie przewodniczacy Schetyna Pan i totalna opozycja jestescie i bedziecie odpowiedzialni za losy ludzi w ktorych "jest samo dobro", a ktorych Wy wyprowadzacie na ulice. Mam nadzieje, ze nie nastapi powtorka z 2007 roku, ze moj glos z 2015 roku tak jak i wielu innych wyborcow tym razem nie pojdzie do kosza. Spotkajmy sie za dwa lata przy urnach wyborczych, wygrajcie wybory i jako przedstawiciele suwerena zmieniajcie zle wg Was ustawy i prawo, nic nie trwa przeciez wiecznie. Zycze wszystkim spokoju i opamietania.

Pisowski hejt ma pole do popisu, do roboty nieroby!

Każdy sądzi po sobie. Kto dał Tobie prawo obrażania innych. Czyżby Schetyna?

Polskę i jej godność odbierali nam właśnie ci weterani walki z Narodem widoczni na fotografiach w imię napychania sobie kabzy . Odsunięci i zdemaskowani wrzeszczą bo to boli. Wołają szwabów i ich satelitów i podwładnych o pomoc. Polska i Polacy się nie dają zapędzić do zagródki. Ci z targowickiego odłamu zdrajców , nieliczni prowodyrzy og****li demagogią tych co wierzą że za komuny było lepiej. Tumult się zrobił.Przynieśli dzieci i świece.I to gdzie...pod sąd !Pod sąd z nimi !!! A oni sami przyszli w swojej bucie i bezczelności.Wasz bratni związek nie ogarnie już ludzkiego rodu ! To nie te czasy towarzysze !!! Jesteście już niestety na śmietniku historii.

Szanowni kołchoźnicy oglądam naszą telewizję i słu**** naszego radia. Gdzie wy widzicie jakieś manifestacje przeciwko naszemu kołchozowi. To wrogie nam ośrodki w usa i tym zdegenorawanym zachodzie, próbują rozbić jedyną słuszną linię naszego wspaniałego przewodniczącego sącząc wrogą nam propagandę. Nie reagujmy na jawne prowokacje. Co oni wiedzą o demokracji, Konstytucji, sądownictwie.Nic, bo nawet języka naszego nie znają. A nawet jeśli, to nie na tyle by zrozumieć myśli i program jedynie słusznego kołchozu i naszego przewodniczącego.Ja bym tylko zweryfikował tych ichnich amabasadorów i wymienił na naszych. Ale to w przyszłości.

brawo autor ! wreszcie tekst dziennikarski a nie propagandowy bełkot. potrafisz !

Bardziej to wyglądało na świętowanie kolejnej rocznicy 22-go Lipca czyli wielkiego święta "komuchów ".

..moj Wnuk wczoraj po wiadomosciach mi powiedzial: - "Dziadziusiu,kogo mamy teraz sluchac Pana Kaczynskiego,ktory wygral i jest Krolem Polski,czy Pana Jezusa,ktory jest rowniez Krolem Polski ??? "

.. a teraz myk do Kosciola,przypominam dzisiaj jest niedziela katolicka,a wiec zapraszam na Msze Swieta.Zaznaczam,ze obecna sytuacja sprawila,ze moj urwis
ma swoja przyszlosc zapewniona,moj Wnuk chce zostac Ksiedzem

Z chęcią bym przyłączył się do demonstracji ale nie ze Schetyną,Zawiłą,Pokojem.T własnie oni poprzez swoje działanie albo zaniechanie doprowadzili pis do władzy.Teraz protestują?

podobnie myślę. I protestuję w inny sposób, bo trzeba krzyczeć, gdy jest się okradanym z wolności.

no i pojawiłsie szetyna który mial jakies interesy szemrane w aferze hazardowej gdzie sady mu ja UMORZYŁY

no i pojawiłsie szetyna który mial jakies interesy szemrane w aferze hazardowej gdzie sady mu ja UMORZYŁY

PIS zachowuje się po bolszewicku.Uważają,że jak mają rację( co jest tylko ich poglądem ) to mogą ją realizować brutalnie, bez patrzenia na procedury i poglady innych ludzi. Sam sobie winien że są tak duże protesty. A " kapitan Schettino i latająca Zośka " to w dziubdziuś mają niezawisłość sądów i zasadę trójpodziału. Im chodzi tylko o posady w Sejmie.

Zdjęcie 12 , 13 widzimy na nim niszczenie zieleni miejskiej. Rozdeptywanie trawnika, o który dba zieleń miejska z naszych podatków. Bardzo mała ilość ludzi mówi sama za siebie. Sretyna nie zrobił furory.

Sretyna - dobre.
Przed srądem. Bełkocze, że zabrali mu Polskę.
- A po co były wybory? Mój ty srólu? Nie po to, by dawać milionowe odszkodowanie koleżance S. poprzez srądy właśnie!

Gdyby nadal rządzili lyberały od ryżego folksdojcza, to zbijanie palet byłoby naszym największym osiągnięciem w świecie. Taka rolą we "wspólnej" Europie wymyślili dla nas Niemcy. Dziś Polacy sprzątają śmiecie i GWna w ośrodkach dla beżowych, którzy mają wszystko za darmo, a więc o nic nie dbają i się biją na telewizory i rzucają lodówkami oraz pala ogniska pod łóżkiem. Właśnie dlatego gang ryżego Polacy uznają za zdrajców i niemieckich agentów, bo nawet najbardziej upierdliwy złodziej może mieć tam jakieś poczucie wspólnoty narodu i szacunek dla Ojczyzny.

Tak PiS chce zabrać Polskę żeby ci z PO nie rozkładali do końca tego co pozostało.

Pół tysiąca ludzi to było z chłopakami za murów ZK plus klawisze i mieszkańcami pobliskich kamienic, którzy mieli niezły ubaw patrząc przez okna .

Zgadza się. Nie wiem za kogo ma nas autor artykułu, chyba za nieumiejących liczyć. Wystarczy obejrzeć sobie film z youtube, jeśli ktoś nie był. Tam mamy obraz 360 stopni i nikt nie powie, że kadr wszystkich nie uchwycił. Na manifestacji było niecałe 200 osób. Bardzo łatwo ich policzyć, bo równo stoją na małej przestrzeni. Z tego co najmniej 30 osób to lokalne władze, ich rodziny i szefowie miejskich spółek. Tylu kojarzę z twarzy, a niewykluczone, że inni też mają jakieś powiązania z władzą w tym mieście. Jedno się tylko zgadza - to była największa manifestacja do tej pory, bo na poprzednie przychodziło około 100-150 osób. Przypominam jednak, że Jelenia Góra ma około 80 tys. mieszkańców, a nawet już licząc, że 20 tys. wyjechało, to i tak co to jest 200 osób przy 60 tysiącach? To jest 0,3% drodzy manifestanci.

Pracownicy ratusza i spółek ratuszowych oraz osoby negujące wszytko co zrobi PiS.PPiS.Poza odsunięciem PiSu nic nie mają nam do zaproponowania nic kompletnie nic

Znowu nie udało się POdpalić sądu?
To weźta koktajle Mołotowa na drugi raz...
Jak się bawić to się bawić.

Sądząc po ich ilorazie inteligencji, byliby w stanie to zrobić, więc nie nawołuj, bo jeszcze Cię potem pociągną do odpowiedzialności za jakąś tragedię. Z takich rzeczy nie można nawet żartować. Teraz opozycja tylko czeka na jakiś błąd, żeby go wykorzystać i rozdmuchać.

Kołchoźniku o mianie Anonimolixolixo(anonimowy śmieciarz) żeby taki koktajl zrobić i użyć też trzeba mieć trochę inteligencji, bo można zrobić sobie kuku. Więc ... masz rację, ale w drugiej części wypowiedzi. Odezwali się nasi kołchoźniani profesorowie ws 3 ustaw.Popierają, bo są naszymi specjalistami od konstytucji filologii, biologii,etnologi i antropologii kultury, informatyki, okrętów i politologii. Któż może podważyć takie autorytety? Tylko cIeMnY lód!!!

Wniosek o Trybunał stanu dla Kaczyńskiego i Zobry,absencja wśród posłów PO i co panie Schetyna dzisiaj tych osób nie było by w parlamencie.Jerzy Pokój zakłada swój komitet wyborczy na senatora,PO ma kandydata Papaja,efekt jest senator Mróz z PiS,sami się ograliście czas na zmiany.

Wniosek o Trybunał stanu dla Kaczyńskiego i Zobry,absencja wśród posłów PO i co panie Schetyna dzisiaj tych osób nie było by w parlamencie.Jerzy Pokój zakłada swój komitet wyborczy na senatora,PO ma kandydata Papaja,efekt jest senator Mróz z PiS,sami się ograliście czas na zmiany.

Dawać pisiorki, dawać, hejtować i tak wasi mocodawcy mają .ówno do gadania w Jelonce od wielu lat. Teraz są na polskiej liście hańby i liście misiewiczów a potem będą spacerować po spacerniaku raz dziennie po jednej godzinie.

Ilona uważaj nawet nie wiesz jak taki jak mówisz pisiorek może ci dobrze zrobic

I po co szukać teczek SB w IPN, skoro można wejść w galerie tego artykułu i zobaczyć te postacie na własne oczy :)

Przy listach wyborczych powinny być foto osoby obok nazwiska żeby nie było pomyłki i głosujący mógł utwierdzic się w swoim wynorze

Przy listach wyborczych powinny być foto osoby obok nazwiska żeby nie było pomyłki i głosujący mógł utwierdzic się w swoim wynorze

Pod sądem zebrali się ludzie, którzy czekają na wyroki sądowe, a co dziwne. Nawet Shrek przyjechał.

Palące się znicze symbolizują ofiary polskiego sądownictwa. Jak można być takim hipokrytą białe róże i znicze. Lepiej zróbcie zrzutkę ze swoich emeryturek na odszkodowania ludziom których pokrzywdził ten system.

szkoda, że nie protestowali jak rozkradali i sprzedawali POLSKĘ ! panie prezydencie, co ze stadionem? miała ruszyć budowa i dalej nic? czerpiecie ze źródła póki się da?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.