Chciało im się palić i czytać

Chciało im się palić i czytać

Zamiast korzystać w zimowej przerwy szkolnej, korzystali z uroków życia. Zwłaszcza nocnego. Nie wiadomo, czy dwaj szesnastolatkowie znaleźli tak sposób na życie, czy były to tylko rozrywkowe skoki. Póki co, trafili pod klucz.

Policjanci zatrzymali dwóch 16-letnich jeleniogórzan podejrzanych o przestępstwa przeciwko mieniu. Jeden z nich ma na swoim koncie co najmniej trzy kradzieże z włamaniem do różnych obiektów w mieście. W nocy z 19 na 20 stycznia włamał się i okradł jeden z kiosków. Jego łupem padły papierosy o wartości blisko 5000 zł. Część papierosów policjanci odnaleźli u niego w mieszkaniu. Ponadto włamał się do skrzynki pocztowej, skąd ukradł gazety i czasopisma, a w nocy z 18 na 19 stycznia włamał się do jednej z altanek. Zabrał stamtąd różnego rodzaju narzędzia. Łączne straty osób pokrzywdzonych wynoszą około 6000 tys. zł.

Drugi ze sprawców podejrzany jest o ukrycie w swoim mieszkaniu kasy fiskalnej, która została skradziona z jednego z kiosków spożywczych w Jeleniej Górze. Jak ustalili policjanci, zatrzymany ma na swoim koncie jeszcze kilka kradzieży z włamaniem do różnych obiektów w Jeleniej Górze, głównie do kiosków i altanek. Teraz sprawą 16-latków zajmie się Sąd Rodzinny.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.