Choć to listopad, już zbierają prezenty mikołajkowe

Fot. Bursa Szkolna nr 1

Młodzi jeleniogórzanie z Bursy Szkolnej nr 1 w Jeleniej Górze już myślą o radości, którą sprawią dzieciom, gdy przyjdą do nich z paczkami. Akcję „Wielka Paka dla Dzieciaka” prowadzą od kilku lat. Każdy może się do nich przyłączyć. Zbiórka darów właśnie się rozpoczęła.

Wolontariusze z bursy wiedzą, że mikołajkowy prezent  jest dla wielu rodzin luksusem. Jak tłumaczyła Dorota Mazur, koordynatorka „Wielkiej Paki”, wicedyrektorka ds. pedagogicznych Bursy Szkolnej nr 1, chcieli, by uśmiech choć raz w roku pojawił się na buziach najmłodszych.

Obdarują najmłodszych

Dla setek jeleniogórzan przekazanie książki,gry zabawki czy słodyczy to nie jest duże wyrzeczenie. Najlepszą nagrodą jest radość obdarowanych. Co roku paczki od wolontariuszy z Bursy nr 1  otrzymuje ponad setka dzieci.

Akcję charytatywną mogą wesprzeć osoby prywatne, przedsiębiorcy i firmy. Co roku dołączają do niej jeleniogórskie szkoły i przedszkola, a także kluby sportowe i lokalne instytucje.

6 grudnia bursowy Mikołaj wraz ze Śnieżynkami i workiem pełnym prezentów odwiedzi dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin z naszego miasta wytypowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze, z którym Bursa Szkolna nr 1 współpracuje.

Jak można wesprzeć akcję?

Trzeba  do 1 grudnia do Bursy Szkolnej nr 1 przy ulicy Kilińskiego 5/7 przekazać zabawki, maskotki, książki i książeczki, kosmetyki, owoce, słodycze i inne produkty.

Zebrane prezenty zostaną opakowane i wręczone dzieciom przez wolontariuszy.

Dary pod wymieniony adres można dostarczyć każdego dnia, przez 24 godziny na dobę.

Nie tylko paczki dla dzieci

„Wielka Paka dla Dzieciaka” to niejedyna akcja przygotowana przez wolontariuszy z Bursy Szkolnej nr 1. Od dziesięciu lat młodzież z bursy  sprząta  przed 1 listopada zaniedbane groby na cmentarzu przy ul. Sudeckiej. W ciągu roku na zajęciach „Młodego majsterkowicza" uczniowie wykonują krzyże, które później sami montują na najbardziej zaniedbanych mogiłach.

Takie akcje są nie tylko pożyteczne. Uczą młodzież, że nie wolno być obojętnym i uczulają na potrzeby innych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.