Choinka w Jeleniej Górze już lśni

Choinka w Jeleniej Górze już lśni

Symbolicznego włączenia lampek na jeleniogórskiej choince dokonały we wtorek (5 grudnia) po południu władze miasta. Bożonarodzeniowe drzewko, ustawione na Placu Ratuszowym, ma świecić non stop do 6 stycznia.

– Jest wprawdzie adwent, ale to też czas, kiedy musimy się przygotować psychicznie, rodzinnie, towarzysko do świąt – mówił prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. – Cieszę się, że firma, z którą podpisaliśmy umowę, wywiązała się z obowiązku postawienia choinki w terminie.

– Jest inna, niż w poprzednich latach. Ma czerwone bombki, białe łańcuchy, a na szczycie jest gwiazda betlejemska – mówi Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta. – Staramy się co roku zmieniać dekoracje, dlatego nie kupujemy ich a podpisujemy umowy z firmami, które wypożyczają nam je.
Potwierdził, że lampki będą świeciły przez 24 godziny na dobę do 6 stycznia. Na Placu Ratuszowym ustawiono też inne elementy świąteczne – sześciany imitujące prezenty świąteczne. One będą włączane wraz z oświetleniem ulicznym.
Po tym, jak miasto ogłosiło przetarg na dostawę i montaż ozdób bożonarodzeniowych pojawiły się komentarze, że nie będzie choinki w Sobieszowie. To dlatego, że nie było jej w specyfikacji.
– W Sobieszowie tym razem będzie choinka naturalna. Udekorujemy jedno z żywych drzewek tam rosnących – zapewnił Jerzy Łużniak. Będzie to drzewko przy byłej szkole menedżerskiej. 

choinka1.jpg
choinka3.jpg
choinka4.jpg

Komentarze (15)

Choinka lśni - to we Wrocławiu!!!
Pojedźta i pooglądajta jak powinna wyglądać choinka na Rynku

...ażeby zobaczyć rzeczoną choinkę, to trzeba się przecisnąć przez nieprzebrany TŁUUUUM LUUUDZI... Wśród stanowisk i straganików, wśród ogródków i budek, wśród choinek i iluminacji świetlnych. Pomiędzy zapa****i jedzenia i grzańca, pomiędzy dymem palonego drewna i kolędami...
Tam tętni...yyy...życie?

Nie porównuj tych dwóch miast! We Wrocławiu działa na szczęście ONR i jest dużo patriotów! Oni pamiętają jak we Wrocławiu wybuchło powstanie warszawskie i szanują to!

Pamiętaj,to że jesteś chory nie znaczy że jesteś sam.Pomożemy Ci,musisz tylko tego chcieć.

To nie choinka lśni tylko ćwierć miliona zł jakie miasto wydało w wypożyczalni ozdób choinkowych.

Żadna rewelacja. Jest prawie identycznie jak w zeszłym roku. Nie ma pomysłu na ozdoby, na przyozdabianie miasta. Dają taką kupę kasy jakiejś firemce a mieszkańcy dostają badziewie. U mnie w salonie ładniejsza choinka stoi. Przyozdabianie miasta powinni się zająć pracownicy MPGK - jeżeli potrafią tworzyć ładne klomby w okresie wiosenno-letnim to spokojnie coś by wymyślili żeby miasto ładnie wyglądało w podczas świąt.

Banalny temat - standardowa choinka, jakieś światełka, a proszę - dla frustratów każdy news dobry, by wylewać żółć. Musicie mieć naprawdę poważnie zryte pod czaszką.

Sam wylałeś tyle żółci tekstem "Musicie mieć naprawdę poważnie zryte pod czaszką." Żal mi ciebie, bo jesteś typowy pies ogrodnika, innym nie dasz komentować a i sam plujesz jadem. Włącz sobie jakąś bajkę, najlepiej Disnejowską o sarence czy jakimś innym zwierzaczku, to ukoi twoje nerwy.

Bardzo piekna choinka.

W poprzednich latach miasto było ładniej ozdobione. Czerwone bombki zlewają się z całością nie ładnie to wygląda.

,, za moich czasow,gdy przyjechalem na Ziemie Obiecane,to bylo bardzo zimno i jeszcze bylo wszystko niemieckie - nawet choinki

Odzyskane napisz pamiętnik jak to kiedyś bywało w JG albo daj wykład w książnicy

,, do Jacka,.. nie jestem twoja Agatka ! Dobranoc,emeryt K*

oddawać choinkę w Sobieszowie złodzieje!!!

Lśniąca choinka i ozdoby są np: w Karpaczu daleko nie trzeba szukać.J.G jak zwykle w tyle.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.