Choinka w Sobieszowie bez zasilania

Choinka w Sobieszowie bez zasilania

Nie nacieszyliśmy się wieczornym blaskiem choinki w tym roku. Tuż przed świętami zgasła i dotąd lampki się nie palą – mówi mieszkanka Sobieszowa. Rzeczywiście świąteczne drzewko w centrum dzielnicy pod Chojnikiem wieczorami tonie w ciemności. Jak ustaliliśmy w urzędzie miasta, wątpliwe, aby w najbliższych dniach lampki rozbłysły.

- Zdjęcia tu sobie ludzie robili, tak ładnie było. Był nastrój. A na same święta lampki na choince zgasły i tak już zostało – mówi pani Basia z Sobieszowa. Rzeczywiście choinka w tym roku w Sobieszowie rozbłysła bardzo efektownie, ale zasilanie oświetlenia skończyło się po kolizji drogowej, kiedy to kierująca uderzyła w słup oświetleniowy i go uszkodziła. - Lampki z choinki w Sobieszowie były podłączone właśnie do tego słupa. Sprawdzaliśmy możliwość podłączenia po tej awarii, ale okazało się, że nie ma bezpiecznego sposobu. Oświetlenie na choince można przywrócić dopiero wtedy, jak zostanie naprawiona instalacja i słup. - Mało prawdopodobne, że to się stanie szybko – mówi Cezariusz Wiklik, rzecznik prasowy UM w Jeleniej Górze. 

Komentarze (10)

Skandal! A w/g zapewnień pana Premiera, prąd (możliwe, że chodzi o energię elektryczna) od nowego roku nawet stanieje!

Ty myślisz, że to taki powód? No to gratuluję produktywności tych dwóch dogorywających szarych komórek. Od kilku miesięcy nie świecą się latarnie w Centrum. Czyja to wina? Ty na pewno to wiesz. Ale podpowiem - miasto przedobrzyło z wydatkami i teraz będzie oszczędzać na wszystkim co dla mieszkańców. Mało tego, pójdą do góry ceny biletów miejskich, czynszów i opłat za wodę i ścieki. Bo jakby nie patrzyć dług miasta to 170 milionów. Nie wiem czy rozumiesz te zależności, ale następnym razem jak rzucisz zarzut to zapytaj kogoś mądrzejszego albo chociaż poczytaj o zadłużeniu miasta.

przed wyborami to już by dawno naprawili, a tak to drodzy wyborcy teraz możecie ich pocałować w du=ę

Nie liczcie na szybka naprawę. Oświetlenie połowy ul. Karola Miarki (za Celwiskozą w kierunku Cieplic) nie działa już od września !!! Chyba to już lekkie przegięcie i totalna nieudolność odpowiedzialnych za ich konserwacje służb.

Czy ten Cezariusz wypowie się kiedyś pozytywnie na jakiś temat ???? Od tego ''Juliusza Cezariusza ciągle tylko słychać ...''Nie da się'' Niezła fucha za trzy słowa......

Sobieszów - dzielnica gdzie wali palonym plastikiem i oponami!!!

W Sobieszowie przydał by się przegląd całego oświetlenia ulicznego, bo to jest jakaś totalna porażka, albo się nie palą wogóle latarnie albo nazmiane gasną i zapalają, wstyd dla włodarzy tej dzielnicy Jeleniej Góry.

Chyba dla energetyki wstyd.

Skoro jest ustalona kierująca, która uszkodziła latarnię, to nie mogę pojąć, dlaczego jeszcze nie stoi tam nowa latarnia z nową oprawą led. Przecież z OC tej kierującej można odzyskać naprawienie szkody.

Dla zasilania choinki, w jej poblizu, należałoby ustawić odrębną szafkę zasilaną przelotowo z istniejącego oświetlenia oświetlenia ulicznego. Niezależnie który słup zsoatała by uszkodzony, choinka w dalszym ciągu świeciłaby.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.