Cieplice rozbłysną na weekend

Cieplice rozbłysną na weekend

- Jak się nam nie uda, to będziemy świecić oczami, ale gdy festiwal okaże się sukcesem, to będziemy świecić przykładem – mówi żartem Robert Futerhendler, współorganizator i współpomysłodawca Karkonoskiego Festiwalu Światła. Dziś po południu rozpoczyna się trzecia edycja widowiskowej imprezy w Cieplicach. Organizatorzy są dobrej myśli, choć pogoda trochę pokrzyżowała im plany.

Jedną z imprez festiwalu będzie tworzenie lodowych rzeźb, a potem ich iluminacja. Przy dodatniej temperaturze prace mogą się nie udać. W tym roku organizatorzy pomyśleli tez o najmłodszych, dla których w swego rodzaju „piaskownicy” będą do dyspozycji bloki lodu, z których samodzielnie będą mogli wykonać rzeźby.

Przez trzy dni na placu Piastowskim i obrzeżach Parku Zdrojowego będzie można podziwiać pokazy laserów, mapping – czyli spektakle wizualne, iluminacje budynków oraz pokazy tańca z ogniem. Nowością będzie spektakl „światło-dźwięk” pokazywany w kościele ewangelickim.

- W Lionie organizowany jest największy w Europie festiwal światła. Ma już kilkudziesięcioletnią tradycję i 3 mln euro budżetu. My z budżetem półmilionowym przygotowaliśmy chyba atrakcyjna ofertę, skoro przedstawiciele liońskiego festiwalu byli u nas i wystawili nam bardzo dobre recenzje – dodaje Janusz Stańczyk, współorganizator Karkonoskiego Festiwalu Światła.

Festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa szklanych prac absolwentów Liceum Plastycznego z Cieplic (pałac Schaffgotschów i hotel Caspar), wystawa zwycięskich prac fotograficznych z I i II edycji festiwalu (pałac Schaffgotschów), gala lodu, czyli wystawa rzeźb lodowych artystów z ASP we Wrocławiu, wystawa „malarstwa świecącego” niemieckiej artystki Mauga Houba-Hausherr (pałac Schaffgotschów).

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM FESTIWALU

 
Cieplice rozbłysną na weekend
Cieplice rozbłysną na weekend
Cieplice rozbłysną na weekend

Komentarze (1)

przedstawienie fajne!!! Gratulacje!!! ale t5en Futherhendler to oszustTTTT!!!!!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.