Co dalej z „Zaczarowanym parasolem”?

Co dalej z „Zaczarowanym parasolem”?

Niepubliczne przedszkole „Zaczarowany parasol” w Cieplicach leżące na skraju Parku Zdrojowego, ku zaskoczeniu rodziców, zostało objęte opracowaniem koncepcji programowo-przestrzennej planowanego za płotem akwaparku. W czasie wczorajszego spotkania rodziców dzieci z prezydentem miasta, ci pierwsi nie kryli oburzenia informacjami, że pod potrzeby planowanego obiektu zostanie okrojony plac zabaw przy przedszkolu.

Prezydent Marek Obrębalski zapewnia, że władze miasta nie mają zamiaru likwidować przedszkola. Dodaje jednak, że w czasie budowy może dojść do zwiększenia się hałasu i zapylenia, co doprowadzi do pogorszenia się warunków pobytu dzieci w przedszkolu, a w konsekwencji do zmniejszenia liczby dzieci w placówce. Dlatego miasto, na ewentualność innej – w przyszłości – konieczności zagospodarowania budynku, już teraz opracowało proponowane dla niego funkcje.

Projektanci widzą dla poniemieckiej willi, należącej niegdyś do właściciela pobliskiej fabryki, funkcje odnowy biologicznej. O tym rodzice dowiedzieli się na spotkaniu od Anny Ragiel, wiceprzewodniczącej rady miasta.

- Ja też o tym nie wiedziałam, a dokumenty w tej sprawie przekazał mi jeden z rodziców – dodaje radna.

Rodzice dzieci uczęszczających do „Zaczarowanego parasola” byli zszokowani propozycją odebrania placówce dużej części terenu od frontowej i południowej strony budynku. Według planów, tu gdzie jest wjazd do przedszkola, miałby się zaczynać wjazd na parking usytuowany przy akwaparku.
Marek Obrębalski zaznacza jednak, że zaproponował dyrekcji przedszkola rekompensatę w postaci terenu podobnej wielkości z drugiej strony budynku, odkupionego od PM Poland przez miasto, a nadal stanowiącego teren fabryczny.

- Oczywiście wyposażylibyśmy ten plac w odpowiednie urządzenia do zabaw i przygotowali tak, żeby zapewniał dzieciom maksymalne bezpieczeństwo – dodaje prezydent.

Rodzice nie byli jednak usatysfakcjonowani takimi obietnicami.

Prezydent twierdzi, że wobec takiej postawy rodziców rozważane są inne warianty rozwiązania problemów lokalizacji wjazdu. Za kilka tygodni ma być znana opinia Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, czy można przez Wrzosówkę przerzucić nowy most, którym na parking przy akwaparku mogłyby dojechać auta bezpośrednio z ulicy Wolności. Rozważone będą też inne warianty obsługi komunikacyjnej.
Miasto nie wyklucza także możliwości znalezienia innego obiektu, do którego mogłoby się przenieść przedszkole po odpowiedniej adaptacji. Możliwe rozwiązanie zakłada także rozwiązanie umowy bezpłatnego użytkowania obiektu obecnej dyrektorce Dorocie Czekaj z zachowaniem półrocznego okresu wypowiedzenia.

- Od kwietnia zeszłego roku władze miasta zapewniały mnie, że przedszkolu nic nie grozi, a uciążliwości związane będą tylko z okresem budowy, bo będzie hałas, ruch pojazdów i zapylenia. A teraz jesteśmy zaskakiwani tym planem, który zakłada wejście obszaru inwestycji bardzo mocno na teren przedszkola. Boimy się przede wszystkim o bezpieczeństwo dzieci – mówi Dorota Czekaj, dyrektor i prowadząca przedszkole.

Tymczasem prezydent twierdzi, że dyrektorka przedszkola była informowana o postepie przygotowań i uczestniczyła nawet w roboczych spotkaniach dotyczących koncepcji programowo-przestrzennej.

Rodzice twierdzą, że po tym, co usłyszeli z ust prezydenta miasta, nie spodziewają się nic dobrego.

- Mówi, że nie ma zamiaru likwidować przedszkola, ale ponieważ spodziewa się, że rodzice sami będą wypisywać dzieci z placówki przytulonej do wielkiego, komercyjnego obiektu, pod oknami której jeżdżą auta, to na wszelki wypadek opracowuje program zagospodarowania budynku na inne cele. Jednym słowem, władze przedszkola nie zlikwidują, ale zrobią tak, że samo przestanie działać. To jest bezczelne. Ja sam jestem ciepliczaninem od urodzenia, cieszę się, że w końcu powstanie akwapark, ale dlaczego kosztem przedszkola i dzieci? - pyta Tomasz Gerlach, jeden z rodziców.

Marek Obrębalski twierdzi jednak, że budowa akwaparku podniesie atrakcyjność przedszkola, a ruch pod oknami placówki nie będzie taki wielki, bo z tego typu obiekt korzysta się głównie popołudniami i wieczorem, kiedy dzieci w przedszkolu nie ma. Po rozważeniu wspomnianych alternatywnych rozwiązań władze miasta planują otwarte spotkanie dla wszystkich mieszkańców Cieplic, na którym zaprezentują koncepcję budowy akwaparku.

Więcej o tej sprawie w najbliższym wydaniu „NJ”.

Czytaj też: "Zatroskani o kurort"
"Nic nie grozi Zaczarowanemu parasolowi"

Widok z przedszkolnego okna na plac, na którym powstać ma akwapark


Co dalej z „Zaczarowanym parasolem”?
Co dalej z „Zaczarowanym parasolem”?

Komentarze (43)

Bin Laden oddał dziecko do cieplickeigo przedszkola?

ojej mały wybór przedszkoli? nie możliwe ? trochę słabo z Twoją orientacją! akurat to przedszkole nie za bardzo cieszy się dobra opinią - ciągła rotacja nauczycieli , zawsze nie można spotkać Dyrektora, a budynek na zewnątrz też budzi wiele do życzenia! w Cieplicach są dwa przedszkola - trzeba by było się przyjrzeć - czy tam wystarczy miejsc dla wszystkich i likwidować ten Zaczarowany Parasol - a taki park rozrywki będzie radością dla wszystkich - a w szczególności dzieci- brawo Panie Prezydencie - likwidować

Orientację to ja mam prawidłową i dobrą. Porozmawiaj z rodzicami, których pociechy się do przedszkola nie dostały, bo zabrakło miejsc. O opinii na temat przedszkola dyskutował nie będę. Jeżeli Twoje dziecko nie chodzi do tego przedszkola, to nic nie wiesz - a może wiesz tylko to, co ci naopowiadali. Ja jestem bardzo zadowolony z tego przedszkola, a moje dzieci uczęszczały do kilku. A że w Cieplicach są dwa przedszkola - wiem- sam uczęszczałem do przedszkola "na sprzymierzonych". Ale akurat tam mam za daleko. I moim prawem jest wybór - wybieram "Zaczarowany parasol". I nie bardzo rozumiem, co mam mieć likwidacja przedszkola do aquaparku. To są dwie różne sprawy - ale poczytaj wszystkie moje posty - rozjaśni ci się. A może i nie - nie wnikam, nie zależy mi.Ręce opadają normalnie. I nie tylko ręce.

tu nie chodzi o obrażanie kogokolwiek. Celowo napisałem OPERATYWNA w cudzysłowiu, bo to nie jest zwykła operatywność, lecz podkopywanie, obmawianie, załatwianie wszystkiego poprzez koneksje, lizusostwo, wyciąć innych abym ja była najlepsza, itp.
Pozdrawiam

To prawda. Wreszcie ktoś to działanie konkurencji podsumował. Niech pilnuje swojego przedszkola.

Zadziwia mnie wiara Pana Prezydenta w moc hasła "naród ciemny prowadzić łatwo". Otóż ani ciemny ten naród, ani g****. Sprawa bezpieczeństwa - nie wierzę w zapewnienia, że inwestor dołoży wszelkich starań, żeby budowa nie wpływała negatywnie na bezpieczeństwo dzieci. Pokażcie mi jednego (słownie: jednego) kierowcę dużej ciężarówki, który lawirując między budynkiem, koronami drzew i krawężnikami, będzie zwracał uwagę na dzieci, których nawet nie będzie widać w lusterku. Sci-Fi- kto nie wierzy, niech sobie przyjedzie na plac budowy za DB przy Bankowej. Tak to będzie wyglądać przy przedszkolu. Panie Prezydencie - na spotkaniu z mieszkańcami Cieplic proszę zadać mieszkańcom pytanie: Czy chcecie, żebym WAM zlikwidował przedszkole, bo ktoś z rodziny inwestora zrobi w tym budynku SPA - nikogo z WAS nie będzie stać na pobyt w tym SPA, ale za to WASZE dzieci będą się tułać po ulicach, bo w przedszkolach miejsc dla WASZYCH dzieci nie będzie, no bo skąd mają być - przecież miasto wszystkie budynki sprzedało. Bo pytanie czy chcecie Auqaparku jest pytaniem retorycznym dla większości.
Bezczelnością jest Panie Prezydencie stwierdzenie, że nie ma Pan zamiaru likwidować placówki. Jak to ładnie ujął nasz Przywódca - może placówka sama padnie, bo rodzice nie będą zainteresowani przyprowadzaniem dzieci do tego przedszkola - to jest typowe działanie w białych rękawiczkach- byle się Panu łapki nie ubrudziły - bo białe rękawiczki mają to do siebie że "farbują". Że niby hałas itp.: to kuracjuszom SPA to nie będzie przeszkadzać? A tak, obcokrajowcy nie "rozumieją" polskiego hałasu.
I na koniec takie małe podsumowanko: Panie Prezydencie Obrębalski - jak sam Pan twierdzi, uważa Pan obawy Rodziców za nieuzasadnione. Hmm, obłuda, czy może zupełny brak zrozumienia - być może gdyby Pana dzieci chodziły do tego przedszkola, to wtedy dołożyłby Pan starań, żeby problem spróbować rozwiązać, a nie bagatelizować.
A to że Pan tych obaw nie rozumie, niestety świadczy tylko o Panu.
I czy tylko ja wyniosłem ze spotkania takie wrażenie, że "impreza" była objęta "patronatem medialnym"? Prawo na wyłączność, czy strach przed krytyką?

picolo colo- idź do psychiatry, megalomania jest uleczalna. Nie znasz sprawy, nie byłeś na spotkaniu to się nie wypowiadaj. I nie truj pisanek, że nie trafiają do nas rzeczowe argumenty. Jakoś przez całe spotkanie Pan Prezydent nie był w stanie odpowiedzieć rzeczowo na żadne pytanie. Retoryka gładkich słówek nie spełni w tym przypadku swojej roli. A już jego reakcja na to, iż radna "ujawiła tajemnicę państwową", że w miejscu przedszkola ma być SPA, była dla mnie i większości wystarczająca by twierdzić, że z tą inwestycją jest jednak coś nie tak.
NAPISZE DUŻYMI LITERAMI I POWOLI - do ciebie picolo colo- i innych którzy nie bardzo wiedzą o co chodzi, ale mają nieodpartą chęć zabrania głosu, bo im kazali. Nieważne kto i po co.
Nikt z rodziców dzieci uczęszczających do tego przedszkola nie chce blokować inwestycji budowy aquaparku. Pan Obrębalski zapewne wszem i wobec rozpowie, że to właśnie rodzice są przeciw budowie. Nieprawda. Nie zgadzamy się, żeby przez teren przedszkola przebiegała droga dojazdowa na budowę oraz potem na parkingi. Przedszkole mam być miejscem bezpiecznym. A dobro większości? Tak się składa, że 100% zainteresowanych w tym przypadku stanowią dzieci i rodzice dzieci uczęszczających do tego przedszkola.
Nie zrzucajcie na barki rodziców dzieci uczęszczających do "Zaczarowanego Parasola" winy za nieudolność planistyczną możnowładcy.

To nie jest przedmiotem sprawy.
To chyba oczywiste co Pan Sławomir robił na zebraniu rodziców - bronił przedszkola do którego chodzi jego dziecko i ma do tego prawo jak każde inne. Również pozdrawiam i życzę umiejętności skupiania uwagi na meritum problemu.

Tzn gdzie sznowny anonimowy widzisz taką inwestycję i jak pod względem technologicznym widzisz dostarczanie od odwiertów wodę na większą odległość. Zauważ że w takiej sytauacji "przeryją" większą część Cieplic? Pomyśl trochę. A co do ilośći osób w Aqaparku - to najpierw niech wybudują, bo jeżeli już to wolę 150 niż wielkie 0

Gościu weź wyluzuj. Każdy z mieszkańców ma prawo wypowiedzieć swoje zdanie, bez względu na to czy był na spotkaniu czy nie. Wyraziłem swoją opinię, szanując Twoją odrębną zdanie - a na to pozwala mi konstytucja tego pięknego kraju. Spróbuj, o ile to możliwe bezstronnie przyjrzeć się nagraniom powyżej. PISZĘ WIĘC POWOLI DUŻYMI LITERAMI - W Y L U Z U J bo pikawka nie wytrzyma

Prezydent miał dobre wzory w og****aniu mieszkańców- patrz szwagierka.A i w samej partii PO nie brakuje takich co się tylko mijają z prawdą - patrz minister Czuma.

Jak czytam takie wypociny, to dochodzę do wniosku, że powinieneś rozpocząć swoją edukację od nowa i to od poziomu przedszkolnego. Nie widzę związku z przeprowadzaniem inwestycji (niezbędnej dla ożywienia Cieplic) ze stwarzaniem zagrożenia dla przedszkola. Nie kumam również, wróżb w postaci inwestor zlikwiduje przedszkole... brat swat konkubina i inne pociotki wybudują sobie SPA... bo co to ma do rzeczy. Inwestycja dotyczy konkretnej dziedziny, a co do tego to my mieszkańcy Cieplic powinniśmy mieć najwięcej do powiedzenia, a nie sfrustrowany, niedouczony, z klapkami na oczach gościu jak ty. Termy są szansą dla naszego rozwoju, rozkwitu Cieplic i JG jako miejsca wypoczynku, uzupełniając ofertę Uzdrowiska. Niech wreszcie po 10-ciu latach coś dzieje się w tej sprawie. Ja chcę do TERM

Tam gdzie jest miejsce na Centrum Edukacji Wodnej z możliwością rozwoju infrastuktury, basenów, kortów tenisowych, dużym parkingiem itp. a nie w "Centrum" Cieplic. Tych odwiertów wykonano więcej. Również tam gdzie przeznaczono pod taką inwestycję tereny tzn. 40 hektarów od Agencji Miienia Rolnego czyli na ul.Dolnośląskiej z dogodnym dojazdem dla wzystkich bez szkody dla innych i bez smrodu w dzielnicy uzdrowiskowej.

A skąd wiesz, że nie mam dziecka i dlaczego odbierasz mi prawo zabrania głosu w tej sprawie. Jesteś jak poziom dyskusji zobrazowany w filmikach. Nie przyjmujesz jakichkolwiek argumentów i nie szukasz jakichkolwiek form dialogu by znaleźć rozwiązanie sytuacji. Pamiętaj, że w przyszłości także i Twoje dzieci będą mogły korzystać z Term. A jak nie to co? Powiesz im w przyszłości, że zablokowałeś inwestycję bo za dużo kurzu? bu ha ha :))
To co mają powiedzieć rodzice, których dzieci uczęszczają do przedszkoli usytuowanych przy arteriach drogowych, czy w centrum miasta - patrz przedszkole na Piłsudskiego. Ruch, hałas, kurz jest tam obecny cały czas !!! Mam lepszy pomysł niech rodzice wystąpią do PMPoland o zamknięcie zakładu, ze względu na szkodliwe warunki zza płotu i proponuję utworzyć tam rezerwat. Najlepiej niech nie będzie tam NICZEGO

kto nie chodzi w turbanie jest nieautentyczny i nieuczciwy a do tego tchórz... Chyba se turban sprawię

Ach, odezwał się filip z konopi. Dajmy szanse Cieplicom- jak to dumnie brzmi. Kolego szanowny - właśnie ta kilkudziesięcioosobowa grupa ma prawo decydować, czy przez ich przedszkole przebiegnie droga czy nie. Ale na załączonym obrazku widać znakomicie, że polityka dezinformacji Prezydenta zbiera plony - liczę na to że Rada Miasta zapozna się z tematem szczegółowo - bo temat tego wymaga.
I podkreślam po raz kolejny - tu nie chodzi o aquapark, tu chodzi drogę dojazdową na budowę. A to są dwie różne rzeczy.

Pod tym numerem IP to zapewne Pani Dyrektor innego - większego, cieplickiego przedszkola . Sarkazm godny tej osoby. Nie każdy jest tak "Operatywny" jak Pani Dyrektor i potrafi przejąć większość środków na inwestycje w przedszkolach w Jeleniej Górze (chwali się tym na kązdym spotkaniu z rodzicami), to też wszystkie przedszkola wyglądają jak wyglądają. Tej Pani z resztą też nigdy nie można było zastać w przedszkolu, a miałem tam trójkę dzieci. Przyznam, że nauczycielki są tam super lecz zdanie o szefowej mają zapewne podobne do mojego. A wracając do tematu, to zwracam uwagę, że jest to najgorsza z możliwych lokalizacji dla tej inwestycji. Aquapark w takim ciasnym zaułku to porażka. Naturalną lokalizacją z uwagi na możliwości rozbudowy parkingów, organizacji dojazdu i innych potrzeb infrastruktury są tereny przy Sobieszowskiej. Takie były plany od lat. Nietrudno się domyśleć, że ktoś wybierając tę lokalizację kręci na tym jakiś interes. A co do ZACZAROWANEGO PARASOLA, to od chwili podjęcia decyzji o tej lokalizacji aquapqrku ktoś zagiął parol na ten budynek. Ktoś tam chce "kręcić lody", a Pan prezydent jak zwykle w zależności do kogo - mówi to co w danej chwili jest mu wygodne, a i tak raelizuje swój (a może nie tylko) interes.

Anonimowy, oczywiscie, ze pan Sławomir i jego okrycie glowy nie jest przedmiotem sprawy. Nawet sie dziwię, że z taką pasją wszedles w ten wątek. Nie rób sobie jednak wyrzutów. Jesli dyskusja rozwija sie wielowatkowo, to z pewnoscia nie może jej zaszkodzić.

A wracając do przedszkola - oczywiście, ze jego interes jest drugorzedny wobec strategii rozwoju miassta i jego zamierzęń inwestycyjnych. Mało tego, gdy zapytamy protestujących dzis rodziców za kilka lat, kiedy ich pociechy odejda do szkół, najprawdopoodbniej beda juz mieli zupełnie inny punkt widzenia. Punkt widzenia nieobciazony chwilową intersem. Pozdrawiam

Pani Joanno, za pierwszym razem zrozumieliśmy

to chyba Ty masz klapki na oczach, uważam, że przedszkolak ma rację i słuszne obawy, a Ty mam nadzieję doczekasz czasów kiedy to Twoje dziecko lub wnuk będzie uczęszczało do przedszkola i wtedy porozmawiamy o tym kto tu jest ciemny i o bezpieczeństwie dzieci. A tak nawiasem mówiąc to Ciepliczanie, którzy nie mają małych dzieci, nie powinni się wypowiadać na temat funkcjonowania przedszkola w związku z budową aquaparku, bo pewnie, że to dla większości z nich super inwestycja, tylko dlaczego kosztem dzieci i rodziców tegoż przedszkola.A PRZEDSZKOLI NIE MA OD WYBORU DO KOLORU W NASZEJ JELONCE niestety !!!

nie obrażajcie się nawzajem - wszędzie jest dobrze gdzie nas nie ma - nikomu z konkurencji na tym nie zależy - bo i po co ? na brak dzieci nie narzeka żadne przedszkole - Zaczarowny Parasol już od dawna jest łasym kąskiem !a to czy ktoś jest mniej czy bardziej operatywnym to wcale nie musi się chwalić - bo to widać gołym okiem - a pisanie na forum ma to do siebie ,że głupoty pisać każdy może i snuć domysły, pozdrawiam wszystkich !

Nie dopuśćmy do tego żeby kilkudziesięcioosobowa grupa rodziców decydowała o losach Ciepliczan, których jest dobre parę tysięcy. Rozumiemy obawy ale to też jest inwestycja w ich dzieci patrz przykład szkoła nr 11. W tym wypadku trzeba okazać dużo dobrej woli a wtedy jest szansa, że pojawi się rozwiązanie korzystne dla wszystkich. Dajmy szansę Cieplicom!

Nie wnikam w polityczne zagrywki, przepychanki, walkę o wpływy i działania dla własnego interesu... Mam to gdzieś!! Czasy na dyskusje, konsultacje, plany już dawno powinny być za nami, a nie kolejne mieszanie i zawracanie kijem Wisły! Najwyższy już czas na sfinalizowanie i urealnienie wieloletnich planów i obiecanek w funkcjonujący w Cieplicach basen, który wszystkim, a przede wszystkim dzieciom przyniesie wiele radości.

"Zaczarowany Parasol" ?
Cudów nima - powiedział premier.

a kto sie z człowieka śmieje? miedzy smianiem sie a zauwazeniem, ze gość jest jakby inny jest spora różnica. Bedę sie upierał, ze jest coś absurdalnego, że islamista w turbanie o imieniu Sławomir broni przedszkola na skraju cieplickiego parku.

Pozdrawiam i zalecam wiecej tolerancji i poczucia humoru.

Nie mniej serdecznie pozdrawiam pana Sławomira

do przedszkolaka napisał:
ojej mały wybór przedszkoli? nie możliwe ? trochę słabo z Twoją orientacją! akurat to przedszkole nie za bardzo cieszy się dobra opinią - ciągła rotacja nauczycieli , zawsze nie można spotkać Dyrektora, a budynek na zewnątrz też budzi wiele do życzenia! w Cieplicach są dwa przedszkola - trzeba by było się przyjrzeć - czy tam wystarczy miejsc dla wszystkich i likwidować ten Zaczarowany Parasol - a taki park rozrywki będzie radością dla wszystkich - a w szczególności dzieci- brawo Panie Prezydencie - likwidować

Hahaha zapewne odezwała się konkurencja. Tu nie chodzi o to żeby wybierać między SPA a przedszkolem! Nie trzeba robić drogi przez przedszkole!Można zrobić drogę przez Fampę i to nie tyle że robić bo droga już jest! Można też zrobić most... Ja wybrałam to przedszkole dla moich dzieci bo jest najlebsze, a pani Dyrektor i kadra są wspaniali!

an prezydent cały czas kłamie. Twierdzi że nie ma zamiaru likwidować przedszkola a tymczasem już zaplanował tam SPA i chce zagarnąć teren należący do przedszkola. Grozi nawet wypowiedzeniem dyrektorce umowy!!! Tym samym potwierdza swoje niecne zamiary. To jest jednoznaczne że chodzi o budynek. Panie prezydencie to jest własność miasta a nie Pana prywatny folwark. Aqapark jak najbardziej tak, ale uczciwie. Można znaleść alternatywne rozwiązanie. Po prostu zbudować most a nie kombinować i pozbawiać dzieci placu zabaw i narażać ich bezpieczeństwo.

Brawo Panie Prezydencie!!! Liftingi bogatych pań są ważniejsze od edukacji młodego pokolenia. Po co nam brzydkie baby? Dzieci do Domu Dziecka, pracownicy do Państwowego Urzędu Pracy-zasilić szeregi bezrobotnych a budynek sprzedać za przysłowiową złotówkę swojemu partyjnemu koledze. Aż wstyd się przyznać ze ja na Pana głosowałem!!!

Gdyby Pan Prezydent miał na względzie dobro dzieci i byt przedszkola to zaproponowałby nową elewację budynku przedszkola a nie zabierał dzieciom piaskownicę. Komu Pan to obiecał ten budynek Panie Prezydencie??? Co? Spodobał się kolegom z PO???

Po co budować aqapark na 150 osób i narażać bezpieczeństwo 100 dzieci. Panie Prezydencie zbuduj Pan aqapark z prawdziwego zdarzenia a nie jakiś "kaczy dołek". Zbyt długo czekamy na taką inwestycję żeby zadowolić się pseudo aqaparkiem. Wiem,wiem dobry argument w wyborach. A wybory już niedługo!!!

jesliby miało byc tak, ze przez piaskownice nie pwostanie aquapark, to by znaczylo, że ta władza sie do niczego nie nadaje.Trzenba otwarcie powiedziec, że jest plan budowy basenów i teren zostanie na to wykorzystany.

ali baba napisał:
Bin Laden oddał dziecko do cieplickeigo przedszkola?

Ten człowiek przynajmniej jest uczciwy. Zachowuje swoją aytentyczność i nie musi się wstydzić tego co robi. Wyrazy szacunku za odwagę.

No właśnie Tolo interes większości a nie tylko Pana Prezydenta.

Termy sa potrzebne podobnie jak przedskole , tylko pan prezydent mysli ze miasto to jego prywatne ranczo i moze robic wszystko co mu sie podoba ,okłamujac rodziców ,rade miasta i prowadzac swoje gierki nie liczac sie z opinia publiczna.Problemu lokalizacji term cieplickich nie ma ,jest tylko problem g****ego uporu pana prezydenta co do przeprowadzenia drogi przez przedszkole ,a nie jak zdrowy razsadek nakazuje zbudowanie mostu od ulicy wolności chyba ,ze prezydent kłamie co jest prawdopodobne i droga musi przebiegac przez przedszkole po to tylko zeby je zlikwidować,a wskazuja na to choćby zlecenie przez prezydenta jednej z firm projektowych(o czym nie wiedziała nawet rada miasta)projektu adaptacji budynku przedszkola na SPA.Ciekawe kto bedzie nowym właścicielem SPA po planowanej przebudowie.

ali baba napisał:
kto nie chodzi w turbanie jest nieautentyczny i nieuczciwy a do tego tchórz... Chyba se turban sprawię

Najpierw naucz sie czytać ze zrozumieniem. Ten człowiek nikogo nie udaje jest taki jaki jest naprawdę. Nawet jesli ktoś, nie wiedzieć dlaczego się z niego śmieje. Wstyd

picolo colo napisał:
Jak czytam takie wypociny, to dochodzę do wniosku, że powinieneś rozpocząć swoją edukację od nowa i to od poziomu przedszkolnego. Nie widzę związku z przeprowadzaniem inwestycji (niezbędnej dla ożywienia Cieplic) ze stwarzaniem zagrożenia dla przedszkola. Nie kumam również, wróżb w postaci inwestor zlikwiduje przedszkole... brat swat konkubina i inne pociotki wybudują sobie SPA... bo co to ma do rzeczy. Inwestycja dotyczy konkretnej dziedziny, a co do tego to my mieszkańcy Cieplic powinniśmy mieć najwięcej do powiedzenia, a nie sfrustrowany, niedouczony, z klapkami na oczach gościu jak ty. Termy są szansą dla naszego rozwoju, rozkwitu Cieplic i JG jako miejsca wypoczynku, uzupełniając ofertę Uzdrowiska. Niech wreszcie po 10-ciu latach coś dzieje się w tej sprawie. Ja chcę do TERM

"Przedszkolak" nie może zacząć edukacji od przedszkola bo być może przedszkola nie będzie. A ty nie dostaniesz się do TERM bo zabraknie tam dla Ciebie miejsca. Aqapark na 150 osób. KPINA. Ożywienie Cieplic? To będzie zagwarantowane jak powstanie aqapark. Wzmożony ruch samochodów na wąskich ulicach Cieplic, smród i brud w dzielnicy "uzdrowiskowej". Takiego rozwiązania sobie życzymy? Czy Centrum Rekreacji Wodnej z prawdziwego zdarzenia na pięknych i wolnych od zabudowań terenach? Najpierw pomyśl zanim coś napiszesz.

Ciekawe gdzie się podziały filmy ze spotkania? Kto je usunął. Za dużo pokazywały?

zprzerazeniem obserwuje wszelkie protesty lokalnych, rzekomo patriotow lokalnych, w zwiazku z rozbudowa drog, modernizacja obi naddeektow.zakrawa to na naddemokratycznosc mniejszosiowch grup. to samo dotyczy Wazego przedszkola.

Dodam, trzeba uswiadomic spoleczenstwu, ze demokracja to wola wiekszosci a nie przejaw interesow partykularnch.

Z przyczyn technicznych na pewien czas zniknęły, ale niebawem znowu się pojawią. prosimy o wyrozumiałość.

Mój syn uczęszczał do "Parasola", ponieważ jest to bardzo dobra placówka, z wykwalifikowaną kadrą. Pani Czekaj od lat "żyje" tym przedszkolem dokładając wszelkich starań, aby dzieciom żyło się lepiej. Maluchy chodzą do jaskini solnej, do teatru, biorą udział w przeróżnych konkursach.
Warunki w budynku znacznie się poprawiły, w ubiegłym roku wymieniono okna, zakupion zostały nowe huśtawki i sprzęt do zabawy dla dzieci.
To przykre, iż lokaln władze muszą doprowadzać do patowych, konfliktowych sytucji zamiast szukać alternatywnych rozwiązań służących całemu społeczeństwu. Wszyscy mieszkańcy są "ZA" termami, ale należy znależć sposób zadawalający wszystkich - choćby poprzez budowę mostu. Przed kilkoma laty zostało wycętych wiele zniszczonych w czasie huraganu drzew. Czy kolejne wycinki mają doprowadzić do dlszej dewastacji parku, który stał się symbolem mista?

Mój syn uczęszczał do "Parasola", ponieważ jest to bardzo dobra placówka, z wykwalifikowaną kadrą. Pani Czekaj od lat "żyje"tym przedszkolem dokładając wszelkich starań, aby dzieciom żyło się lepiej. Maluchy chodzą do jaskini solnej, do teatru, biorą udział w przeróżnych konkursach.
Warunki w budynku znacznie się poprawiły, w ubiegłym roku wymieniono okna, zakupione zostały nowe huśtawki i sprzęt do zabawy dla dzieci.
To przykre, iż lokalne władze muszą doprowadzać do patowych, konfliktowych sytucji zamiast szukać alternatywnych rozwiązań służących całemu społeczeństwu. Wszyscy mieszkańcy są ZA termami, ale należy znależć sposób zadawalający wszystkich - choćby poprzez budowę mostu. Przed kilkoma laty zostało wyciętych wiele zniszczonych w czasie huraganu drzew. Czy kolejne wycinki mają doprowadzić do dalszej dewastacji parku, który stał się symbolem mista?

o jakich termach oni mówią to będzie basen z paroma zjeżdżalniami na 150 osób ludzie co to jest!!!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.