Country pod Śnieżką

Country pod Śnieżką

Takiej imprezy na Dolnym Śląsku jeszcze nie było. Na zakończenie wakacji, w Jeleniej Górze i Karpaczu rozbrzmiewać będzie muzyka country. Powieje trochę Dzikim Zachodem.

„Country pod Śnieżką Karpacz – Jelenia Góra” odbędzie się ostatniego dnia sierpnia w Karpaczu i 1 września w Jeleniej Górze. Przed publicznością wystąpią najpopularniejsze zespoły country: Alicja Boncol i KoAlicja, Colorado, Ryszard Wolbach, Eldorado, Zgredybillies, Gabriela Mycielska & White Smoke, Whisky River, a festiwal poprowadzi wybitny znawca i miłośnik country – Korneliusz Pacuda.

„Country pod Śnieżką Karpacz – Jelenia Góra” to wyjątkowy projekt, którego celem jest nie tylko popularyzacja muzyki country, ale przede wszystkim poznanie z bliska kultury zachodu, integracja i rozrywka dla mieszkańców, a także turystów spędzających w tym czasie urlop w naszym regionie. Celem imprezy jest popularyzowanie wśród dolnoślązaków pasjonującej kultury i filozofii country. Mamy nadzieję, że projekt ten spowoduje, że muzyka country powróci do swoich korzeni, bowiem to właśnie w naszym regionie odbywały się festiwale muzyki country przeniesione później do Mrągowa.

Zarówno impreza w hotelu SANDRA SPA jak i ta na jeleniogórskim lotnisku jest bezpłatna. W Karpaczu wystąpi Alicja Boncol i Koalicja, a w Jeleniej Górze Whiskey River. W tym samym czasie na jeleniogórskim lotnisku będą rozgrywane zawody lotnicze. A na najmłodszych czekać będzie wesołe miasteczko i „dmuchańce”.

Projekt „Country pod Śnieżką” realizowany jest we współpracy z miastem Jelenia Góra i Miastem Karpacz. Honorowy patronat nad imprezą objął Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Jerzy Pokój, Prezydent Miasta Jeleniej Góry – Marcin Zawiła oraz Burmistrz Karpacza – Bogdan Malinowski.

Komentarze (8)

Disco pod żaglami w Mrągowie, to był szał. Szkoda że patroni tego nie widzieli, bo by wiedzieli jak dobra zabawa ma wygląda.

Czyli w tym roku normalnej muzy w Karpaczu nie będzie.

A za normalną to jaką muzykę uważasz?

DOLNOŚLĄZAK. Czyżby powrót "syna marnotrawnego". Pan Korneliusz Pacuda dał plamę wobec jeleniogórzan w latach 80-tych XX wieku. Po I Festiwalu Country w Kotlinie Jeleniogórskiej naszła go konkluzja, że Jelenia Góra jest znacznie oddalona od Warszawy. Natomiast Mrągowo jest tuż, tuż. Rzekomo kasa, którą mu zaproponowano była - jak na jego ówczesne potrzeby zbyt mała.

Cd. z 21:04. Country pod żaglami w Mrągowie to profanacja dla tego gatunku muzycznego. Przez 30 lat tę profanację uprawia wybitny znawca /autorytet/ profesjonalista od muzyki contry.
Nie zdziwię się, że pod wpływem mazurskich klimatów /Krainy 1000 jezior, żaglówek, motorówek, kajaków, stateczków wycieczkowych, windsurfingu, bojerów, wędkarzy i rybaków/ pan Korneliusz zaproponuje nowy gatunek muzyczny country-szanty. DOLNOŚLĄZAK

Disco pod Śnieżką ma być a nie jakieś country (muzyka teksańskich wieśmaków)

Tylko muzyka dla dinozaurów w Karpaczu, zero nowych numerów

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.