COVID-19 komplikuje pracę jeleniogórskiego WORD

COVID-19 komplikuje pracę jeleniogórskiego WORD

12 pracowników WORD w Jeleniej Górze jest na kwarantannie po tym, jak u jednego z nich wystąpiły objawy mogące wskazywać na zakażenie COVID-19. Ośrodek pracuje, choć część egzaminów została przełożona.  

- W sobotę cały oddział WORD w Jeleniej Górze był poddany testom na koronawirusa. Na szczęście wyniki są negatywne. Powodem tej akcji był przypadek jednego pracownika, który twierdził, że ma problemy z węchem i ze smakiem. Trafił do lekarza, a wszyscy, którzy mieli z nim styczność zostali poddani badaniom - Dariusz Galik, dyrektor Dolnośląskiego Ośrodka Ruchu Drogowego we Wrocławiu (ośrodek w Jeleniej Górze jest od września jego częścią).

Mimo negatywnych wyników testów pracowników jeleniogórskiego WORD, z racji tego, że choroba może się rozwijać niestandardowo, a objawy zakażenia ujawniają się po kilku dniach, 12 osób pozostaje na kwarantannie do 18 października. - Pod koniec tego tygodnia przejdą oni ponowny test na koronawirusa. Jeśli wynik będzie negatywny, powrócą do pracy – mówi dyrektor Galik.

WORD w Jeleniej Górze przeprowadza wciąż egzaminy, choć w zmniejszonym zakresie. - Sześciu egzaminatorów przeprowadza egzaminy, pracuje też pięć osób z obsługi ośrodka. Część z nich to pracownicy z innych oddziałów. Jedynie część egzaminów trzeba było odwołać – wyjaśnia szef WORD.

 

Dzisiaj w Polsce przybyło 4394 nowych zakażeń, z tego na Dolnym Śląsku- 199. Z powodu COVID-19 w ciągu ostatniej doby zmarły 3 osoby, a 32 osoby, które miały koronawirusa oraz poważne choroby współistniejące. Jak podaje wojewoda dolnośląski, w regionie na 1074 łóżka przewidziane dla chorych na koronawirusa zajęte jest 285. Z przewidzianych dla chorych na COVID-19 81 respiratorów wykorzystanych jest 18.
 

Komentarze (29)

Ćpun Terlecki ogłosił, że rząd świetnie się przygotował na drugą fazę pandemii. A ty Polaku i Polko przygotowaliście się również? Macie przygotowane w pełni wyposażone, w tym w personel, leki i respirator, pojedyncze salki VIP w klinice? Nie! Dlaczego? Niezła faza...

Popychadło najszczalnika wolskiego kałczyńskiego paraprezydent d*** nazwał profesora Marka Belkę "bucem". Nie ma słów nawet w słowniku ludzi nieprzyzwoitych aby opisać tą najszczalską figurę z pałacu dużego.

Pilnie wzywam bo widzę, że szaleństwo osiąga apogeum....

Myślisz, że ktokolwiek z rządu czyta twoje wypociny? Możesz sobie wzywać - nikt z rządu nie przyjedzie.

tobie tez pomogę. Mam kwalifikacje, narzędzia i doświadczonych pielęgniarzy...

Każdy pacjent tak twierdzi. Zamknij już ryja.

Dlatego chcę ci pomóc...

przecież ta nienawiść go zabije, wcześniej czy pozniej.

Czy przypadkiem kierownik tego WORD-u nie jest z nadania PiS-u? W myśl polityki tej partii, premier był łaskaw oświadczyć, że już nie ma zagrożenia i można iść na wybory bez obaw, zatem i prowadzić działalność szkoleniową!
Do autora poprzedzającego wpisu: jeśli Jesteś lekarzem - to biegiem do pomocy w walce z Covid-19(a nie wypisywać androny), dotyczy to również orzeczników ZUS - oni potrafią uleczyć beznadziejne przypadki!!!

Jak widać po statystykach to nie wirus jest straszny tylko ludzie.
"Łatwiej jest oszukać ludzi, niż przekonać ich, że zostali oszukani"
Mark Twain

Jak ten pisowskie narodowo faszystowskie sk....ny wprowadzą stan, to skończy się na tym, ze będzie jak jest, ale:

1) lekarze pójdą w kamasze.
2) każde dziecko będzie musiało odsłużyć jedną noc w miesiącu w domu uciech powstałych w każdym domu parafialnych
3) opozycję i ich sympatyków zagazują w mobilnych krematoriach.

A do reszty będą strzelać, jak tylko się krzywo spojrzy na wiszące wszedzie (wkrótce ) portrety małego kulawego dyktarota führera Kałczyńskiego.

Słuchałem właśnie wywiad z szefową labu szpitalnego z Poznania. Wiecie dlaczego spada ilość testów? Bo brakuje odczynników. Ministerstwo poinformowało, że następna dostawa może być za tydzień.

Czyli oni nawet nie zabezpieczyli odczynników do 160 urządzeń z US

Nakaz noszenia masek jest nielegalny. Oświadczenia to stwierdzające wraz uzasadnieniem wydały Sanepid, RPO i sądy, które uniważniały mandaty. Mówią też o tym prawnicy. Można znaleść pełno analiz prawnych. PiS czuje sie całkowicie bezkarny wymuszając na policji działanie wbrew prawu by zastraszali ludzi.

Galik nie wie co dzieje się na prowincji. Ręka do góry, kto miał robiony test. Śmiechu warte.

nikt z pracowników nie przeszedl badania oprocz dyrektora i tego u ktorego stwierdzono. KLAMSTWO bajkopisarza! bezprawnie skierowano pracownikow na kwarantanne, pomimo NEGATYWNEGO wyniku badania dyrektora, co wynika z samego artykułu. kłamstwo goni kłamstwo...

A czego spodziewasz się po nowinach? Chyba nie rzetelności dziennikarskiej?

wszystkie lokalne portale w PL tak wyglądają. Żaden dziennikarz sie nie wychyli bo go natychmiast umisiu*ą.

a czy nie obawiaja sie4 ze chorobamoze przebiedz bardzo niestandardowo i objawy pojawia sie po 30 dniach i czy nie lepiej jakby do konca listopada posiedzieli na kwarantannie i po drodze mieli jeszcze 3 testy?

Mamy 5k nowych covidów najszczalnika wolskiego Kałczyńskiego i jego narodowo faszystowskiej pis.bolszewii.
Na kursie i na ścieżce.

Przyjdź ukrócę męki, dam coś na uśpienie..

Myślałem że człowiek mający tytuł "biskup" to osoba inteligentna ,wykształcona a tu załamka;Biskup płocki:Biskup zasugerował także, że można rozważyć ustawianie przy drodze krzyży morowych, przy których można by się modlić o zatrzymanie epidemii.

od biskupów to wara POliczniku POslpoity!

Plemię zapasionych biszkoptów z epidiaskopu Wolski dopadła koronka. A wystarczyło na epidiaskopie założyć maski na ryje.

Kap r awa s y f i l i s y c z n a m o r da narodowego fa s z ysty pis.bolszewika gangstera Sasina pluje na lekarzy i personel medyczny.

„Wirus jest w odwrocie i nie należy się go bać” - to słowa z kampanii, która robił paraprezydentowi du.pie handlarz
biskupią ziemią pod Wrocławiem, narodowy faszysta pisbolszewik, krzyworyjny dwukrotnie certyfikowany patologiczny oszust i kłamca, gangster Moravitzky. Po trupach covidowych do celu!
Nauki pobierała ta szajka na trumnach smoleńskich.
Bardach smolenski organizowali Sasin i Du.pa.

Czyżbyście sądzili Szanowni Czytelnicy, że rząd nie znał już wiosną prognozy przebiegu epidemii. Niezłe przybliżenie potrafi zrobić maturzysta znający ciągi geometryczne i funkcje wykładnicze. Rządowi przygotowali je matematycy z tytułami naukowymi. Dane dostarczyli im epidemiolodzy, biolodzy i chemicy. Rząd z pełna świadomością godził się na śmierć 100 000 Polaków i kalectwo 1 000 000. Miał jednak inne priorytety: zapewnienie sobie monopolu władzy oraz akceptacji zamorskiego patrona do powierzenia stanowiska generalnego gubernatora Polski

Nowiny zalane rynsztokowymi przemyśleniami bolszewika i socliba.
A tak poucza redakcyjka fałszywie żeby nie używać hejtu....

Gazeta pisze kłamstwa. Skierowani PRZYMUSOWO pracownicy WORD na kwarantanne nie zostali zbadani na obecnosc korona wirusa i BEZPRAWNIE zmuszeni do niepracowania a wiec i mniejszego zarobku. DLACZEGO pomimo braku dowodu na chorobę zmuszono ich do zrezygnowania z pracy? DLACZEGO taka bezpodstawna decyzja skrzywdziła zdających i niejako odmówiła im odbycia egzaminu z prawa jazdy? SZOKUJĄCE co się obecnie dzieje. Gdyby nie było pieniedzy na zbadanie owych pracowników albo i możliwości to nie powinno się ich zmusić do kwarantanny!!! ja gdybym pracował w WORD i został niejako zmuszony do kwarantanny po prostu podałbym ich do sądu i olał skierowanie na kwarantanne. no ale owieczki idą gdzie każe pasterz... ŻENADA

aha i zapomniałem dodać dlaczego gazeta pisze kłamstwa: na badanie skierowano JEDNEGO pracownika a nie tych wszystkich którym zabroniono pracować kierując ich na bezpodstawną (bo na jakiej podstawie orzeczono że są zarażeni? widzimisie? kontakcie z chorym?)kwarantannę. Gazeto weryfikujcie dane które potem publikujecie.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.