Covid 19 – liczby rosną; znów więcej obostrzeń

infografika: DUW

Ostatnie dni przynoszą spory wzrost potwierdzonych zakażeń koronawirusem w Polsce, województwie i regionie. Takiej ilości nowych przypadków, jak dzisiaj nie mieliśmy u nas od końca kwietnia.

Z dzisiejszego raportu wojewody wynika, że w czterech powiatach regionu jeleniogórskiego i Jeleniej Górze zdiagnozowano 16 nowych przypadków. Nowych zachorowań nie ma tylko w powiecie kamiennogórskim, który z 23 przypadkami pozostaje najmniej dotkniętym epidemia powiatem w regionie. W pozostałych jednostkach samorządowych przyrost jest dość równomierny: 3 przypadki w Jeleniej Górze, 2 w powiecie jeleniogórskim, 4 w powiecie bolesławieckim, 3 w lwóweckim, 4 w lubańskim i 1 w zgorzeleckim.
To dość zasadnicza zmiana porównując z ostatnimi dwoma tygodniami, gdy potwierdzonych, nowych zakażeń było bardzo niewiele. Od wtorku 15 września do wtorku 29 września zdiagnozowano (łącznie z dzisiejszymi) w Jeleniej Górze 7 nowych przypadków (od początku epidemii – 194), w powiecie jeleniogórskim – 7 (184), bolesławieckim – 11 (243), kamiennogórskim – 3 (23), lwóweckim – 7 (63), lubańskim – 14 (72) i zgorzeleckim – aż 26 (81).
Przy tej ilości nowych zakażeń żaden z powiatów nie jest zagrożony objęciem żółtą lub czerwoną strefą (pierwsza jest wprowadzana przy 6-12 zakażeń na 10 tys. mieszkańców w ciągu 2 tygodni; druga powyżej 12 zakażeń), ale to może zmienić się z dnia na dzień. Widać to na przykładzie powiatu jaworskiego, należącego do tych z najmniejszą liczbą zakażeń w województwie, który od soboty, 26 września, znalazł się wśród zagrożonych wpisaniem na jedną z list.
Wszystko wskazuje na to, że już niebawem we wszystkich gminach (także tych zielonych) wprowadzone zostaną nowe obostrzenia. Zapowiedział to dzisiaj minister zdrowia. Od przyszłego tygodnia w gminach zielonych limit gości weselnych ma być ograniczony do 100 (w żółtych do 75, w czerwonych bez zmian – 50); obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej ma być rozszerzony na strefy żółte, a w strefach czerwonych lokale gastronomiczne będą mogły być czynne do godz. 22.
 

Komentarze (25)

A w autobusach jeżdżą bez masek, niestety.

Co to za zakaz, którego nikt nie egzekwuje.

Puste informacje. Osoby zakażone, to nie znaczy, że umierały pod respiratorem, ale np. że dwa dni nie czuły smaku. Lub w ogóle nie miały objawów, tylko np. żona miała podwyższoną temperaturę, a wątpliwy test wyszedł pozytywny.

Mam katar umieram pomocy

Gdzie są szczepionki przeciwko grypie?

Dlaczego Kaczyński i PiS depopulują Polaków?

Na temat depopulacji Polaków ty i twoi psubracia wiecie wszystko. Nabieraliście wprawy w Katyniu i innych kaźniach. ".... skazanych rozstrzeliwano najczęściej strzałem w tył głowy. "Nie była to jednak reguła, czasem zabijano salwami niemal na oślep. Czasami zabijano też skazanych bez użycia broni palnej np. przy pomocy kijów. W toku mordów używano specjalnego oprzyrządowania - fartuchów, wiader, sznurów, szczotek itp., co pomagało uchronić ubrania i mundury katów oraz miejsca kaźni przed lejącą się z przestrzelonych głów krwią....."

W weekend w Toruniu zmarł zakażony, zanim udało się znaleźć miejsce na intensywnej terapii. Nie było ich w całym województwie.

Proszę podawać pełne informacje szanowna redakcjo. Ile osób zakażonych i ile z nich zmarło...Nie chcecie tego robić bo zakażonych może i mamy, siedzą po domach 10 dni na kwarantannie (no chyba że p. Szumowski to 2dni -tak Was rząd robi w bambuko) biorą witaminę C, rutinoskorbin, nuda, nawet nie wiedzą że coś mają, ale czerwone paski na tvp, tvn i polsacie się sprzedają...Ludzie zastanówcie się...choroba, która nie ma objawów jest chorobą?

Dzisiaj - 30 września - trzy zgony w szpitalu, w Bolesławcu...

Proszę o podanie danych, z jakich miejscowości pochodzą zarażone osoby. W całej Polsce dane te są łatwo i powszechnie dostępne, ale u nas oczywiście starosta przestał je udostępniać od jakiegoś czasu. Wietrzę tu zmowę milczenia lub zwykle lenistwo? Powinniśmy to wiedzieć, w końcu czasy zatajania ważnych informacji dawno minęły?

Oczywiście że w autobusach MZK przepełnionych młodzieżą jeżdżąca do szkół może 1/10 ma założona maseczkę. Reszta śmieje się,krzyczy a na zwrócona uwagę odpowiada odp......ol się. Nikt nie egzekwuje. A autobusy MZK przepełnione, że palca nie wetkniesz.

Myśleć samodzielnie, nie bać się czegoś co nie jest tak groźne jak to przedstawiają.

Jestem zatroskany decyzją Pani Rektor Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze w sprawie obligatoryjnych wszystkich zajęć bezpośrednich. Uczelnia szczególnie w okresie zimowym nie będzie w stanie zabezpieczyć minimalnych wymogów bezpieczeństwa. Wietrzenie sal i wąskie korytarze ze stłoczonymi tam studentami to bardziej niebezpieczne rozwiązanie niż ciągłe przebywanie na studentów na sali zajęciowej. To tylko jeden z przykładów decyzji Władz Uczelni. Wystarczy jeden przypadek stwierdzenia zakazenia i to sparaliżuje proces nauczania zarówno ze strony kadry jak i studentów. Podobno minister nauki ( teraz stąpił) zachęcał Uczelne w Polsce do utrzymania tradycyjnych form kształcenia. Inne uczelnie (w tym jeleniogórskie) nie poddały się dyktatowi władzy i w trosce o zdrowie studentów i nauczycieli (osób starszych)prowadzić będą zajęcia on line.
Jelenia Góra graniczy z Cze****i, gdzie pandemia wchodzi w stan szczególnie aktywny .Po co szukać „guza”. Informuję SANEPID aby szczególną uwagę zwracać na sytucję w tym miejscu i mieć przygotowane scenariusze na wypadek sytacji kryzysowej.

Przestańcie podawać w ogóle dane na temat zachorowalności.
Sytuacja się sama wyklaruje. Model tzw. "szwedzki" chyba się sprawdził i trzeba z niego skorzystać a nie epatować społeczeństwo codziennym rankingiem.
Wczoraj w szwedzkiej prasie nie było żadnej informacji na temat tej choroby. Można ?

Budżet narodowych socjalistów pis.bolszewików "zrównoważony" a dług publiczny osiągnął i zdecydowanie przekroczył stabilny rekord biliona złotych.
Ku uciesze wolskich wolaków i meneli.

"Spieprzaj dziadu."

ruski kundlu...

Pisobolszewickim skó.rwe.synom krzyworyjowi patologicznemu oszustowi i kłamcy Moravitzkyiemu wypłaszczyło się. 2000 zarażeń i 30 śmierci. J o b ich pisbolszewicka mat'.

Dla narodowo socjalistycznych pis.bolszewików małego kulawego hitlera Kaczyńskiego wypasione szpitale i profesorowie medycyna, dla masy wolakow stawiają umieralnie w barkach. Je**na pisbolszewicka mat'. Stalinowska swalocza.

W aptekach nie ma szczepionki przeciwko grypie. Czy dla małego kulawego dyktatora pisbolszewika Berii-Kaczyńskiego też zabrakło?

Brakuje mi wystarczająco obelżywych słów na tą pisowską mafię moralnych degeneratów.
?? Po trupach do koryta ??,
***** P??S!

Ale cię te pisowcy wychłostali, tak ich niecierpieć.

"niecierpieć"! O qrwa, ale cię belfer od polskiego musiał czołgać! Pewnie mu gałę robiłeś, aby przejść do klasy wyżej?

Ciebie to jakaś qrwa rodziła.

To z przyczynienia Przeora Bractwa Bęcwałów Wolskich, pana Dudy Andrzeja.
Onże to ze swej Nieogarnionej Mondrości kazał do Wolskiego Ciemnego Luda, że maseczki są niewygodne i w ogóle fuj, a szczepionki są do Du.y.
I teraz Wolski Ciemny Lud dumnie obnosi - w ślad za panem Duda Andrzejem - swe lekceważenie wobec starszych, słabszych, nieodpornych. I masowo nie nosi choćby najprostszych maseczek.
Razem ze swym Przeorem prezentują swe egocentryczne, entelygentne oblicza w całej ich bęcwalskiej okazałości.

Ząbek czosnku z rana i powinno pomóc.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.