Covidowe kłopoty „10”. Problemy także w innych szkołach.

Covidowe kłopoty „10”. Problemy także w innych szkołach.

Dziś (czwartek, 22 października) potwierdzono zakażenie koronawirusem w jeleniogórskiej szkole podstawowej nr 10. To spowodowało, że większość uczniów zostanie w domu i będzie się uczyć zdalnie.

W tej szkolę zakażenie covid-19 zdiagnozowano u ucznia i jego klasę odesłano na kwarantannę. Tyle, że to zakażenie wyeliminowało z pracy kilkunastu nauczycieli, przez co nauczanie stacjonarne zostanie mocno ograniczone. Klasy IV – VIII będą się uczyć zdalnie. Dyrekcja szkoły zapewnia zajęcia opiekuńcze uczniom klas IV, którymi rodzice (z uwagi na pracę) nie mogą się zajęć.
W jeleniogórskich szkołach ponadpodstawowych zakażenie wykryto u ucznia i nauczyciela, w ZSOiT przy ul. Jana Pawła II, w związku z czym cała szkoła przeszła na nauczanie zdalne do końca miesiąca.
Inne jeleniogórskie placówki właśnie wracają do względnie normalnej pracy. Tak od jutra będzie w przedszkolu nr 19, gdzie przez tydzień wyłączona z zajęć była jedna grupa po wykryciu zakażenia u jednej z przedszkolanek. Podobnie w SP nr 2, gdzie do dziś zajęcia zdalne miała jedna z ósmych klas, a do jutra mieć je będzie kolejna ósma klasa. Tam również zdiagnozowano zakażenie u nauczyciela. Także zajęcia w Specjalnym Ośrodku Wychowawczy do dziś nie były prowadzone z uwagi na zakażenie u dwóch nauczycieli. Jeszcze chwilę potrwają utrudnienia w kolejnej szkole, gdzie zakażenia potwierdzono u dwóch nauczycieli W-F, którzy mieli zajęcia z większością uczniów. Z tego powodu na naukę zdalną przeszły wszystkie klasy od IV do VIII. Nauka dla klas I – III prowadzona jest normalnie.

Od poniedziałku szkoły średnie prowadzą naukę hybrydową. Też z kłopotami. W Jeleniej Górze różne szkoły przyjęły nieco odmienne zasady prowadzenia takiej edukacji. Dyrektorzy mają swobodę w organizowaniu zajęć.
- W Zespole Szkół Przyrodniczo Usługowych w tym tygodniu zdalnie uczą się uczniowie klas I i IV. W przyszłym tygodniu nastąpi zamiana. W „elektroniku”, w klasach, które liczą do 20 uczniów nauka będzie prowadzona stacjonarnie. W tych liczniejszych zamiennie połowa klasy uczyć się będzie zdalnie, a połowa stacjonarnie. W ZSOiT w pierwszym tygodniu na nauczaniu zdalnym są wszystkie klasy 1 i 2 po szkole podstawowej, zaś klasy 2 po gimnazjum i klasy 3 odbywają zajęcia w szkole. W następnym tygodniu przewidywane było nauczanie zdalne dla klas 2 po gimnazjum i klas 1, natomiast klasy 2 po szkole podstawowej oraz klasy 3 i 4 miały odbywać zajęcia w szkole.
Tyle, że w ostatniej ze szkół już po trzech dniach takiego trybu nauki sytuacja się skomplikowała, bo potwierdzono zakażenie koronawirusem u ucznia i nauczyciel. W efekcie – od dzisiaj wszyscy uczniowie mają zajęcia w formie zdalnej.
- Problemów w nauczaniu hybrydowym jest więcej. Zasadniczym są problemy z łączami komputerowymi – ocenia Paweł Domagała, odpowiadający za organizacje oświaty w Jeleniej Górze. – Teraz, inaczej niż wiosną, gdy nauczyciele edukujący zdalnie pracowali w swoich domach. Teraz pracują w szkole, w trybie lekcyjnym, a to oznacza setki jednocześnie wykonywanych połączeń internetowych. Szkolne sieci tego nie wytrzymują.
Innym problemem, dotykającym wszystkie szkoły, jest duża absencja nauczycieli. To nie tylko zakażenia covidowe, kwarantanna lub nadzór epidemicznych, ale także bardzo wiele zwolnień z powodu chorób sezonowych, jak przeziębienia, czy grypa. To poważnie komplikuje prace szkół.
 

Komentarze (17)

no to teraz to polecimyyyyyyyy

Wina Kaczora okłamującego naród ryjem Morawieckiego.

Za kłamstwa w czasie wyborów MM musi zapłacić głową ,za machlojki maseczkami, respiratorami RSZ 25lat odsiadki ,przewalone 70 milionów przez pięknego S 15 roczków. Dożyliśmy czasów gdzie nawet kardynałom nie wolno wierzyć .

Mały kulawy hitler Kaczyński dokonuje zagłady Polaków.

Kaczyński każe rodzić kobietom genetyczne potwory. Naród nadal w stanie głębokiej pomroczności. Podoba się plebejska partia o bolszewickiej mentalności. Lud jest zachwycony prostactwem rządzących, wszechogarniającym kłamstwem, kpiną z praworządności, aferami i podłym wizerunkiem kraju.Za parę socjalnych datków sprzedaliście swój rozum, wolność i przyzwoitość. Tacy jesteście .Nie zasługujecie na powagę znaczenie i szacunek. Cywilizacyjnie bliżej wam do azjatyckich satrapii, aniżeli europejskiego ,demokratycznego państwa.

To mówicie że w 2020r szkoły w JG mają słabe łącza... ciekawe.

A co cię, qrwa, tak dziwi? Łącze do szkoły może być dobre, ale w większości szkół sieć jest po wifi, które szybko klęknie po podłączeniu 10-15 laptopów.

Mamy ponad 12 tys zachorowań dziennie, budują kostnice na Narodowym, a
narodowi socjaliści od małego kulawego hitlera Kaczyński uważają że to świetny pomysł aby wyprowadzić ludzi na uliczne protesty.
Kobiety wywleczcie małego kulawego z bunkra.

szkoły wprowadzają obostrzenia, natomiast szpital na Zabobrzu, udaje że wirusa nie ma . Test pozytywny u pracownicy na oddziale ginekologicznym, a wszystko działa w normalnym trybie, pielęgniarki przychodzą, wychodzą i roznoszą. Brak jakichkolwiek informacji dla pacjentów, po prostu nie do uwierzenia

Od pielęgniarek to ty się od....l.
Roznosicielami są dzieci ,dzieci zarażają babcie a babcie do kościółka , spowiedź zarazony pleban donosiciel i idzie do kościoła rozdawać bożeciało i przenosi dalej .
Drugi to kapelan w szpitalu "krążąca śmierć" ten tak samo roznosi ale tłumaczy że to wolaboga.

Ciemnu lud miał szanse to wybrał prezydenta długopis .To jeszcze nie koniec mściwych ludzi z pisu .Będziemy żyli jak za gen,Franco w Hiszpanii .

Przypominam, że w tym tygodniu w SP10 SP 11 oraz innych szkołach Jeleniej Góry odbyły się koncerty w ramach Krokus Jazz Festiwal - o czym same szkoły donoszą na swoich profilach fb. Przy okazji ignorowania przepisów i zaleceń rozniesiono wirusa na inne klasy. Czy ktoś za to odpowie? Co robi sanepid? Gdzie organy nadzorujące szkoły? Gdzie są rodzice i dlaczego wyrazili na to zgodę? Najpierw największe w Polsce Senioralia a teraz to. Czekamy na 20 000 albo 30 000 zakażeń na dobę -niestety nie uczymy się na błędach...

Ewakuacja w 10. Ewakuacja, która wyglądała tak, że pani wice wbiegała do klas i krzykiem informowała dzieci żeby szybko dzwonić do rodziców bo w tej chwili opuszczamy szkołę. W rezultacie tłum uczniów przy szatniach oczekujących na rodziców, którzy tłumnie przybyli po dzieci i kolejno jednym długopisem podpisywali, że dziecko odebrali. Pytanie jak poradziły sobie dzieci, którym dzień wczesniej zostały zabrane telefony (w ramach kary za przynoszenie do szkoły).
PS. Podczas ww koncertu kilka klas zgromadzonych w jeden sali... Na wf-ie 2 klasy (około 60 osób) gra jedną piłką w "zbijaka". Strach się bać.

Życzę milicjantom gazującym wczoraj kobiety aby w ich rodzinach rodziły się genetyczne potwory. Musi boleć.Musicie zapłacić za wspieranie dyktatury hitlera Kaczyńskiego.

Nie wspierają dyktatury, tylko są bezmyślnym narzędziem. Rozkaz jest rozkaz.

kiedy wyzioniesz ducha ubeku?

ty również przyjmij najszczersze życzenia szybkiego zdec hni ęcia, najlepiej w bólach. I co? Spełni się??

A w autobusach MZK DALEJ LUDZIE BEZ MASEK.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.