Cykliści na rauszu

Cykliści na rauszu

Wiosna, dłuższe, cieplejsze dni – w takich okolicznościach chętnie wyciągamy rowery i ruszamy w trasę. Niestety, niektórzy przed przejażdżką raczą się alkoholem. Takich dwóch cyklistów zatrzymała ostatnio kamiennogórska drogówka.

 

59-latek spod Kamiennej Góry jechał zygzakiem z trudem naciskając pedały. Na wezwanie mundurowych karnie się zatrzymał, choć można było odnieść wrażenie, że nie bardzo wie o co chodzi. Alkomat wskazał 2,3 alkoholu w organizmie. To oznaczało koniec jazdy. Podobną wielkość alkomat wskazał w przypadku 33-latka, który około godz. 23 nieszablonowo przemierzał ulice powiatowej Kamiennej Góry. Ruch był znikomy i patrol policji nie miał kłopotu ze wstępną oceną stanu rowerzysty. Mężczyzna po zejściu z jednośladu ledwo trzymał się na nogach. W obydwu wypadkach policjanci nałożyli na mężczyzn wysokie mandaty karne.

Komentarze (8)

Jak można nietrzeźwemu a wręcz pijanemu wręczyć mandat karny?

Słuszna uwaga, czy policjanci włożyli mandat do wodoodpornej saszetki i powiesili pijanemu (ukaranemu) na szyi, na czas wytrzeźwienia?

No tak, bo nietrzeźwi rowerzyści, to przecież sprawcy najtragiczniejszych wypadków na drogach naszego państwa...

Pewnie, odpuśćmy pijakom bez auta, bo przecież to tylko kierowcy powodują zagrożenie na drogach. Brałeś lekcje głupoty czy taki z ciebie samorodny talent?

Karać gnoi . I to takimi mandatami przekraczającymi wartość sprzętu na którym jechali.

Ale kierowców tak samo!! Mandat za jazdę po pijaku powinien wynosić 5x wartość auta.

biorac pod uwage czym janusze w tym kraiku jezdza, to wcale nie bedzie taki wysoki mandat.

No wypraszam sobie.Dla mnie byłby taki,że pewnie ty przez 5 lat tyle nie zarobisz a mnie też by zabolało.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.