Czesi wybudowali kładkę i wybudują most

fot.fb

Czesi wybudowali tymczasową kładkę na rzece Izera. Po zamknięciu w czerwcu tego roku przez nadzór budowlany mostu, znowu możliwa jest przeprawa przez granicę w tym malowniczym miejscu. Połączenie między Jizerką a Stacją Orle zostało przywrócone, choć na razie mogą z niej korzystać tylko Czesi. Polacy z racji stanu wyjątkowego wprowadzonego w kraju Szwejka, granicy przekraczać nie mogą.  

Budowa kładki to inicjatywa strony czeskiej. W sprawie odbudowy mostu odbyła się seria spotkań między partnerami z obydwu stron granic. Ostatecznie stanęło na tym, że most odbudują Czesi. - Z tego co mi wiadomo, to na wakacje most już będzie gotowy – mówi Stanisław Kornafel, właściciel Stacji Orle i prezes Towarzystwa Izerskiego. Nowy most będzie solidniejszy i przetrwa znacznie dłużej niż dotychczasowa przeprawa, która wytrzymała jedynie 15 lat. Krótka realizacja nowej inwestycji możliwa będzie dlatego, że wykorzystane zostaną przyczółki dotychczasowej konstrukcji, most będzie modułowy, szybki w montażu.  

Komentarze (9)

"w kraju Szwejka"?! Gorzej komuś?

Czesi to kraj Szwejka, Polska krajem Nikodema Dyzmy. Nawet kładkę nad niewielką rzeczką muszą wybudować bo polscy nieudacznicy mają tylko gęby pełne frazesów i kłamstw, a jak już coś wybudują to towarzyszy temu przekręt.

Mam nadzieję, że jeszcze ileś tam lat pracy i dojdziemy do poziomu rozwoju na jakim dzisiaj są Czesi. Obawiam się, że nie da się ich dogonić dopóty czarnuchy niszczą mentalnie nasz kraj. Kościół jest najgorszym pasożytem jaki na nas żeruje, nawet niemcy nie zrobili tu takich zniszczeń.

I znowu narobiłeś w spodnie.
Niemcy nie zrobili zniszczeń ani nie zabili milionów Polaków???
Rozumiem dlaczego nie chcą płacić reparacji. Wtłumaczył to folksdojcz Hose.

Żelbetową kładkę bodajże w 1984 wysadziła strona Polska i chyba powinna odbudować? Nieprawdaż?

Co a marudy tu piszą. Zamiast się cieszyć, że nie płacimy za budowę, to narzekają. A Czesi płacą, bo tłumy z polskiej strony robiły zakupy w Jizerce, a teraz ich nie ma więc biznes jest na pół gwizdka. Proste?

Dla jednych to zaszczyt wyciągać żebraczą rękę po wszystko, bo przecież polakowi to z zasady od wszystkich się należy, Ale dla innych to po prostu żenada.

Utop się w ramach protestu:)

Trochę niebezpieczna ta kładka aby nikt się nie wpier...olił do rzeki jak będzie ślisko albo będzie dziabnięty

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.