Demolki kadetek MKS MOS Karkonosze

W dwóch ostatnich meczach ligi dolnośląsko – lubuskiej kadetek jeleniogórskie koszykarki rozbiły drużyny rywalek w znakomitym stylu. Najpierw w hali SP 10 dziewczęta z MKS MOS Karkonosze sportowo zdemolowały Enea AZS AJP I Gorzów Wlkp. 70:25 (25:12, 10:7, 15:6, 20:2). Aż 33 punkty zdobyła liderka zespołu Aneta Rola. Potem w miejskich derbach podopieczne trenera Jerzego Gadzimskiego pokonały rówieśniczki z KS ”Wichoś” 72:39.

Tylko do przerwy w derbowej potyczce trwała wyrównana walka (14:6, 7:21). Po zmianie stron popularne „Karkonoszki” rządziły na boisku. Dwie końcowe kwarty wygrały 24:10 i 27:2 /!/. - Kluczem do sukcesu była gra zespołowa, dziewczęta skutecznie zagrały w obronie - powiedział zwycięski szkoleniowiec. Aż 35 punktów wywalczyła gimnazjalistka z Łomnicy, rozgrywająca z rocznika 2001, Aneta Rola (na zdjęciach z nr 5 na białej koszulce). Ma ona już na koncie kilka udanych występów w meczach I ligi kobiet. Celnie rzucały Marcela Rybkiewicz i Małgorzata Lewandowska – obie po 12 pkt., Joanna Rybak 5, Małgorzata Ranecka 4 i Oliwia Szpila 2.

Warto też odnotować, że dwie młodziutkie wychowanki MKS MOS Karkonosze z grupy trenera Jerzego Gadzimskiego, Oliwia Szpila i Zuzanna Synator otrzymały powołania na zgrupowanie kadry Dolnego Śląska 2004, którą prowadzi Krzysztof Szwej.

Punkty dla rozbitych „Wichosiek” zdobyły Jagoda Maląg 12, Oliwia Rydlikowska 10, Anna Davidson 6, Żaneta Grzegorz 5, Natalia Piwko 4 i Zuzanna Michałek 2. Derbowy pogrom podopiecznych trenera Ralfa Koczwary był sporym zaskoczeniem, gdyż kilka dni wcześniej kadetki KS „Wichoś” sensacyjnie zwyciężyły ekipę jednego z kandydatów do medali mistrzostw Polski w kategorii U-16, AZS II Gorzów Wlk. 63:62. W czwartej kwarcie koszykarki z zabobrzańskiego klubu przygrywały różnicą dziesięciu „oczek”. Mimo to potrafiły wyrównać wynik i po rzuie wolnym Jagody Maląg (razem 18 pkt.), pokonać faworyzowane rywalki. Najwięcej, 22 pkt. wywalczyla Oliwia Rydlikowska, aż 18 zbiórek piłki miała Zuzanna Michałek.