Demonstranci pod sądem

Demonstranci pod sądem

Dzisiaj (w czwartek) o godz. 20.00 jeleniogórzanie po raz kolejny zaprotestowali przeciwko zamachowi na niezależność sądów, jaki właśnie dokonuje się w parlamencie, w którym większość ma Prawo i Sprawiedliwość. Dzisiejsza demonstracja zorganizowana przez jeleniogórski KOD zgromadziła wyjątkowo dużo protestujących – było ich 300-400. Nic dziwnego - wydarzenia, które obserwujemy przy ul.Wiejskiej w Warszawie budzą grozę. Wiec trwał ponad godzinę – były przemówienia, wznoszono hasła, odśpiewano hymn oraz m.in. „Mury” Kaczmarskiego, „Kocham wolność” Chłopców z Placu Broni.

- Chodzi nam ciągle o to samo, o niezawisłe sądy, trójpodział władzy, szanowanie Konstytucji – mówił Krzysztof Moździerski, przewodniczący zarządu KOD Jelenia Góra. Wyraził nadzieję, że choć wydarzenia nabierają tempa, to jest ciągle szansa, że prezydent nie zgodzi się na proponowane przez PiS zmiany. Przewodniczący Moździerski obawia się, że jeśli Andrzej Duda nie postawi veta, to sytuacja może się w niedługim czasie wymknąć spod kontroli. - Ludzie nie wytrzymają, rośnie determinacja – ocenia.

Marcin Zawiła przypomniał, że trójpodział władzy jest obowiązującym kanonem politycznym w cywilizowanych państwach od XVIII w. - Jan Paweł II w jednej ze swoich encyklik pisał, że dla dobra jednostki władze muszą się wzajemnie kontrolować. Chcę też zacytować osobę, której przywołanie wywołało tak dziką furię u posła Kaczyńskiego. To jego brat, prezydent Lech Kaczyński , chwalił się, że polski system prawny, demokratyczny, zabezpiecza lepiej niezależność sądownictwa niż wielu krajów europejskich. Tak to wyglądało – powiedział. Dalej wskazał, że rządząca większość chce państwa scentralizowanego, pozostającego pod kontrolą jednej partii. Dąży do jego realizacji nie ogłaszając o jaki model państwa w istocie chodzi. Już teraz wiele instytucji regionalnych traci swoją autonomię, powstają nowe centralne struktury, które będą kontrolować i wpływać na życie w terenie, w samorządach. Nade wszystko jednak groźne są zmiany w sądownictwie. - Naszych wschodnich sąsiadów Rosjan szlag trafiał, kiedy u nas powstała Solidarność, kiedy wstępowaliśmy do Unii Europejskiej i NATO. A dzisiaj sami wchodzimy w jakieś dziwne słabe twory polityczne jak Trójmorze. Rosjanie tylko o tym marzą. Chcą mieć słabą skłóconą z Europą Polskę. Osiągają swoje cele bez specnazu i zielonych ludzików – mówił prezydent Zawiła.

Wśród przemawiających był też adwokat Bartosz Łuć, przedstawiciel Okręgowej Rady Adwokackiej w Wałbrzychu. - Wyrażamy głęboki sprzeciw wobec sposobu procedowania i przyjmowania rozwiązań dotyczących zmian w Krajowej Radzie Sądownictwa, w Sądzie Najwyższym i sądach powszechnych. Wszyscy widzą potrzebę reform w sądownictwie, ale nie można zgodzić się na wprowadzanie społeczeństwa w błąd i nazywanie reformą wymiaru sprawiedliwości rozwiązań uzależniających sądownictwo od władzy wykonawczej i ustawodawczej. Społeczeństwo oczekuje prawdziwej reformy prawa, gdzie sprawy będą rozstrzygane przez bezstronnych, wolnych od nacisków politycznych sędziów. Rozwiązania przyjęte w ustawach o KRS i sądach powszechnych, a także w projekcie ustawy o SN ewidentnie godzą w niezależność sądów i niezawisłość sędziów, naruszając tym samym Konstytucję. Okręgowa Rada Adwokacka zwraca się do prezydenta RP, gwaranta przestrzegania konstytucji o skorzystanie z prawa veta – mówił.

Ryszard Dzięciołowski odmalował obrazek z dalekiej przeszłości. Kiedy jeszcze za komuny skończył studia i stawił się na komisję wojskową, oświadczył, że jest przeciwko tamtej władzy. - Wtedy oficer powiedział mi, że moje dzieci nie skończą studiów, że nie dostanę pracy, nie zrobię żadnej kariery i nie będę miał z czego żyć. I to nas teraz czeka, kochani. Nie możemy pozwolić, żeby to wróciło – przestrzegał. Dodał, że mamy z naszego okręgu parlamentarzystów z PiS, posłankę Machałek i senatora Mroza, mieszkańców Jeleniej Góry, którzy głosowali przeciwko Konstytucji, na którą przysięgali. - Ja im ręki nie podam. Zdradzili, złamali Konstytucję – podkreślał. Inni mówcy odnosili się m.in. do destrukcyjnego napięcia pomiędzy partiami opozycji, które nie potrafią faktycznie współpracować.

Krótkie wystąpienia przeplatano wznoszeniem haseł: „precz z kaczorem dyktatorem”, „Konstytucję łamie Duda, KOD-u złamać się nie uda”, „wolna Polska bez Kaczora”, „łapy precz od trójpodziału”.

Organizatorzy zapowiadają kolejne protesty.

AKTUALIZACJA

Jeleniogórski KOD apeluje do mieszkańców regionu o przyjście pod gmach Sądu Okręgowego Jeleniej Górze także w piątek 21 lipca 2017 roku . Początek zgromadzenia wyznaczono na godzinę 21.00. Będzie to kolejna odsłona protestu obywatelskiego prowadzonego w całym kraju przeciwko likwidacji niezawisłości Sądu Najwyższego w Polsce.

IMG_1222.jpg
IMG_1069.jpg
IMG_1083.jpg
IMG_1097.jpg
IMG_1103.jpg
IMG_1105.jpg
IMG_1117.jpg
IMG_1126.jpg
IMG_1142.jpg
IMG_1143.jpg
IMG_1151.jpg
IMG_1164.jpg
IMG_1167.jpg
IMG_1186.jpg
IMG_1194.jpg
IMG_1197.jpg
IMG_1217.jpg
1c.jpg

Komentarze (65)

Ale wstyd...

Posłanka Machałek miała wyjść do protestujących. Niestety, zabrakło jej odwagi.

Wśród demonstrujących był Ryszard Dzięciołowski, który powiedział, że nie poda nigdy ręki posłance Marzenie Machałek.

[quote=zapowiedż Dzięciołowskiego]Wśród demonstrujących był Ryszard Dzięciołowski, który powiedział, że nie poda nigdy ręki posłance Marzenie Machałek.[/quote]

Czy to "ponury Rychu" były POlitruk z jednostki pod jeleniami?

Pardon, przepraszam POlitruka.
To byznesmen od renówki broni emerytur ubeckich-to przecież
w tym wszystkim O TO BIEGA!

Dzięciołowski i autorytet?Moze jeszcze powiewiesz ze to prawy czowiek.

Mówisz nie prawdę.Ponoć czernow ma zrzec sie mandatu bo jej wstyd za kolezanki i kolegów co zachowują sie jak bydło w sejmie i biją posłów z innej opcji.

108. zjazd miłośników komitetu obrony degrengolady

Lenin rzekł: I kucharka może rządzić!! (zapomniał powiedzieć że w kuchni).

Niech się wstydzą Ci co głosowali na PiS, partię która łamie postanowienia Konstytucji, olewa suwerena, wypycha nas z UE i ciągnie kraj na dno dzięki swojemu wodzowi, który jest chory na władzę absolutną.

Konkretnie jakie postanowienia ? Artykuł, paragraf ?

Matoł ma wiedzieć ? Przedwojenne elity zostały prawie całkowicie unicestwione- prawda, ale jakaś warstwa inteligencka powstała. Wydaje mi się, że najlepiej, choć metaforycznie, ujął tę kwestię W. Mysliwski we fragmencie "Kamienia na kamieniu". Jeden z chłopskich bohaterów bierze po wojnie pański stół do domu i się o niego troszczy, drugi wykorzystuje szufladę z tego stołu w charakterze koryta. Część wykształconego chłopstwa, wraz z potomkami, wybrała wierność tradycji szlacheckiej i ich można nazwać inteligencją. Reszta, choć wykształcona, nie powinna do tego miana pretendować; to tylko niesamodzielni pracownicy umysłowi realizujący, mniej lub bardziej sprawnie, cudze wizje.

Konkretnie jakie postanowienia ? Artykuł, paragraf ?

wcale sie nie wstydze.wstyd to teraz głosowac na PO.

Facet, oszalałeś. Idź się wyspowiadaj z tej swojej głupoty.

Słuszną linię ma obecna partia rządząca. Wytępić tę zorganizowaną grupę która działając stale i w porozumieniu przez wiele lat przy pomocy kłamstw, matactw, oszustw i cwaniactwa doprowadziła do degeneracji państwa. Sądy w tym kraju to fabryki które z obywateli robią bandytów...

Te świnie do Targowicy wciągają dzieci.Obrzydliwe !!!!

I pomyśleć że do destrukcji Państwa przyczynił się Ob. Rydzyk wraz z partią mściwych chłopków,tak chłopków bo tylko wieśniak jest tak mściwy.
Dlaczego Episkopat milczy?
Liczę że liczba wiernych się zmniejszy.

Epidiaskop słucha szelestu mamony. Imię ich boga brzmi KASA,KASA, po trzykroć KASA!!!

~666 idzie w ślady swego idola Jarosława. Jak widać wśród zwolenników pisowskiej demokracji( takiej jak w Wenezueli,Węgrzech ,Turcji) ****stwo ,pogarda dla innych i nietolerancja to cały program- teraz k....my, jak mówił Kaczyński. Na szczęście są w Jeleniej Górze ludzie rozsądni ,którzy nie zgadzają się na niszczenie prawa i dlatego tam byli.

byłes w wenezueli?Przypomnij co mówił niesiłowski-jak wygracie wybory będziecie mogli robić co chcecie...Demonstracja nie była w obronie demokracji bo ta ma sie jak nigdy w przeszłości tylko w obronie status quo.

Brońcie swojej partii zaślepieni swoim wodzem i 500+. Ludzie mający choć odrobinę rozumu i świadomości co się dzieje w kraju, są takim zwrotem wydarzeń zaniepokojeni. Mam tutaj na myśli młodych, wykształconych ludzi, ludzi pracujących - nie mam tutaj na myśli słabo wykształconych żłobów żerujących na podatniku. Podejrzewam, że osoby stające w obronie obecnej partii rządzącej to właśnie taka bezrobotna elita - facebook, komentarze, mąż i żona nie pracują - BO PO CO SKORO MAJĄ 4 dzieci :D MOPS dorzuci kilka stówek, na czarno się dorobi przy zrywaniu azbestu i można godnie żyć. Nie bez powodu głównym, najwierniejszym elektoratem PiS są ludzie długotrwale niezatrudnieni, którzy nieskalani są pracą, są słabo wykształceni i podeszłym wieku osłuchani Radyjka z Torunia. To są fakty.

do zasmuconego elektoratem PiS-u! Może lepiej nie "podejrzewać", kto popiera rządzących lecz posłuchać (nie komentarzy opozycji ale bezpośrednio) mądrych wypowiedzi osób tych osób starających się o rozwój Polski i dopiero wówczas wyciągnąć wnioski, kto z pewnością ich popiera.

To nie fakty tylko twoje bzdury. Fakt, to jest twoja bezlitośnie skromna wiedza

smuć sie dalej.Faktycznie na pis głosowali rodziny z 4 dzieci.masz zryty beret a pod beretem pustkę

To kościół rydzyka stworzył pis,gdy się skonczy pis będzie pis bis wszystko po to aby utrzymać władzę i pieniądze.

czytać się nie chce komentarzy typu 4dzieci 500+, żal ci dziubdziuś ściska, że wzucasz wszystkich co mają 3,4dzieci do jednego wora? Weź pod uwagę że dużo z tych ludzi te dzieci miała wcześniej zanim weszło to 500+ musieli im wszystko zapewnić i będą to robić jak 500+sie skończy. Nie wszyscy to dziecioroby siedzący w domu i zerujacy na was podatnikach. Dużo z tych osób ciężko pracuje a te pieniądze im się należą więc je biorą chodź może nigdy nic od z mopsu nie brali lecz jest okazja więc czemu nie, czemu akurat maja z tego zrezygnować? Tak mam 4 dzieci, mąż pracuje ja również i będę z tego korzystać tak długo jak to będzie i będzie się to moim dziecią należeć bo czemu nie, jeśli jesteśmy normalna kochająca się i szanujący rodzin a nie jakaś patologia, zastanówcie się zanim wrzucić wszystkich do jednego wora! U nas w Polsce i tak ta pomoc dla rodzin jest znikoma i ta kwota jest śmieszna w porównaniu do innych państw,a tak na marginesie te dzieci które teraz dostaja te pieniądze będą robić na was stare zgredy więc wy****ujcie troche i zajmujecie się naprawdę ważniejszymi sprawami niż zawiść i zazdrość. Z góry przepraszam za błędy.

a masło już po 6zł, ceny wszystkich towarów rosną lawinowo, oczywiście PRZYPADKIEM i nie ma to nic wspólnego z 500+.

W całej Europie ceny masła rosną, a tam nie ma 500+. Kłamstwo to wasza metoda działania. Kłamiecie na każdy temat, który może oczernić przeciwników.

masło zdrożało na rynkach międzynarodowych. wskaż które (wszystkie) towary podrożały

Zdjęcie nr 8 ale jaja jaka czapa. A zapomniałem na Zawiłę już nie będę głosował.

Goście z ZK mają rozrywkę

Obejrzyj sobie orędzie Szydło i troszkę TVPinfo to będziesz się mógł wypowiadać na temat bezstronności, a kolega poniżej na temat tuby.

Obejrzyj sobie orędzie Szydło i troszkę TVPinfo to będziesz się mógł wypowiadać na temat bezstronności, a kolega poniżej na temat tuby.

Posprzątajcie wosk, który żeście porozlewali po całym chodniku! Ktoś się tam przewróci i kto za to będzie odpowiadał? Dziś już się przejechałem na tym waszym śmietniku. Zupełnie, jakbym założył dobrze nasmarowane narty. Bałagan macie, nie tylko w umyśle, ale i w życiu, że posprzątać po sobie nie potraficie. Wynieść szkło nie wystarczy. Zostało tam mnóstwo zaschniętego wosku.

A kto sprząta po twoich miesięcznicach.Bo chyba nie pis

Kilka moich uwag:
Dzieciolowskiego mialem za porzadnego czlowieka-od dzis juz nie. To chyba zmienilo sie odkad zostal radnym, zlapal kawal gruntu na Spoldzielczej i teraz ten terech chce sprzedac za okolo milion zł. Poczyl ze mozna walki krecic... poszedl w polityke... zamiast trzymac swoj biznes. Auto a niego nie kupie.

Zawila-regionalny schetyna. Pewne juz jest ze mojego losu nie dostanie juz nigdy.

Na koniec-jak dobrze ogladac toniecie zlodziejstwa.

p.s. dzieki pisowi mamy pierwsza od cwierc wieku nadwyzke budzetowa. Ty sie zajmijcie.

p.s. 2 nj24 sa juz tak stronnicze ze wylatuja z moich zainteresowac. Zegnam

"Demonstranci pod sądem" za kilka tygodni może mieć zupełnie inne znaczenie...

Jelonka właśnie usunęła artykuł o "proteście" przed sądem. Zapewne z powodów nieprzychylnych komentarzy co do partii PO. Więc widzimy z kim mamy do czynienia w JG. Te trzydzieści osób śmiecących przed sądem. Wśród nich na zdjęciach widzimy kto...Odnoszę wrażenie że oni czegoś się obawiają, wręcz boją. Teraz PIS i brawa dla nich, udowodni niektórym przekręty. I sprawiedliwości stanie się zadość.

A proszę napisać jakie to konkretne artykuły ustawy zasadniczej - Konstytucji RP złamał Sejm? No KODowcy i POwcy? Jakie?

Drogi kołchoźniku, chyba jesteś nienormalny. Przecież przewodniczący kołchozu powiedział, że wszystko jest OK. Nawet to, że wg kołchoźnianej nowelizacji ustawy o SN: w jedny mmiejscu prezydent otrzymuje 5 kandydatów na funkcję Prezesa SN a w innym, że KRS przedstawia 3-ch. Ot logika prosto z kołchozu i jakość prawa jaką gwarantuje. Tak więc nie czytaj rozdziału VIII Konstytucji, bo to jest nieważne. W DYKTATURZE.

Drogi kołchoźniku, chyba jesteś nienormalny. Przecież przewodniczący kołchozu powiedział, że wszystko jest OK. Nawet to, że wg kołchoźnianej nowelizacji ustawy o SN: w jedny mmiejscu prezydent otrzymuje 5 kandydatów na funkcję Prezesa SN a w innym, że KRS przedstawia 3-ch. Ot logika prosto z kołchozu i jakość prawa jaką on gwarantuje. Tak więc nie czytaj rozdziału VIII Konstytucji, bo to jest już nieważne. W KOŁCHOZIE.

3. Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego
powołuje Prezydent Rzeczypospolitej na sześcioletnią kadencję spośród kandydatów przedstawionych przez Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego.

Mam pretensje do redakcji, ze nie wycina wpisów oszalałego i sfrustrowanego Anonimolixolixo. Gość bredzi, używa słów, których nie rozumie i zionie jadem, jak jego pisowski guru. Co do komunistów, to PiS co do treści i formy działań, dokładnie spełnia kryteria tego co się kojarzy z komuną. Kontrola wszystkiego, centralizacja, przejęcie mediów i ****ska propaganda, a do tego mamienie ciemnego ludu socjałem. "Damy wam papu, a wy mordę w kubeł". Apeluję do redakcji zbanujcie świra, bo czytać hadko

Drogi kołchoźniku-Annimolix... cierpliwości, zaraz w kołchozie będą zmiany Prawa prasowego i będziesz mógł z naganem iść do redakcji i zastrzelić jakiegoś redaktora bezkarnie. Tzw. sądy, prokuratura i więzienia są już nasze.

nie czytasz, ale dopisujesz? heheh kłamczuszek-pisuszek

UWAGA! Wyłączane są komentarze łamiące regulamin serwisu. W przypadku dalszego łamania regulaminu forum dyskusyjnego możliwość dodawania komentarzy zostanie zablokowana.

Ze zdjęć wynika,że maksymalna frekwencja tego konwentyklu to maksymalnie 200 osób(raczej mniej niż więcej) a na pewno nie 300 do 400 jak podają NJ24. I jeszcze jedno-absolutny brak młodzieży i strasznie ponure miny.

Ze zdjęć wynika,że maksymalna frekwencja tego konwentyklu to maksymalnie 200 osób(raczej mniej niż więcej) a na pewno nie 300 do 400 jak podają NJ24. I jeszcze jedno-absolutny brak młodzieży i strasznie ponure miny.

Zapraszam do Gerlitz ,masło 82%,25 dkg 1 euro[4,20 zł]
1 kg chleba żytniego bez dopalaczy 90 centów,mleko podobne ceny niskie.W Niemczech brakuje ok.1,5 mln pracowników warto się zastanowić co lepsze para w gwizdek czy w koła?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.