Derbowy pogrom Olimpii

Derbowy pogrom Olimpii

Zaplanowane w ostatnim dniu maja dolnośląskie derby III ligi z Górnikiem (30. kolejka), odbyły się minioną środę (7 czerwca), jednak nie w Kowarach, lecz na ...wałbrzyskim Stadionie 1000-lecia. Klubowi działacze Olimpii, których poparli miejscy włodarze, nie chcieli podjąć się organizacji tego meczu na boisku przy ulicy Karkonoskiej. Niespodzianki nie zanotowano. Przedostatni w tabeli Górnik wygrał z outsiderem 5:0 (1:0).

W bramce gości zadebiutował niespełna 16-letni Remigiusz Biernacki. Dwukrotnie pokonał go Kamil Sadowski, ponadto piłkę w siatce kowarzan umieścili Damianowie: Migalski i Bogacz oraz Kamil Młodziński. Olimpia zagrała „gołą” jedenastką.

Po 31. meczach beniaminek z Kowar nadal ma na koncie tylko 11 punktów. Aż 24 porażki, bramki 28:96, mówią same za siebie.

Przed ostatecznym pożegnaniem z III ligą, futboliści Olimpii mają do rozegrania tylko trzy mecze, w tym wyjazdowy Pawłowicach Śląskich (14 czerwca) z ekipą Pniówka. W najbliższą sobotę, 10 czerwca o godzinie 17, na kowarskim stadionie zaplanowano spotkanie Olimpii ze Skrą Częstochowa. W ostatniej, 34. kolejce ligowej wyznaczonej na sobotę, 17 czerwca o godz. 17, piłkarze Olimpii zakończą feralny dla nich debiutancki sezon trzecioligowy potyczką z Górnikiem II Zabrze.   

Komentarze (2)

Karwasz szkoda

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.