Derby KPR-ów dla Kobierzyc

Bardzo wyrównane było 20. początkowych minut meczu KPR-ów.

Chciałoby się w jeleniogórskim klubie mieć taką trenerkę i takie zawodniczki mówili po zakończeniu środowego (14 listopada) meczu Superligi kobiet kibice „żółto – niebieskich”. W dolnośląskich derbach w hali ZSP w Karpaczu zespół Edyty Majdzińskiej z Gminy Kobierzyce pokonał drużynę trenera Michała Pastuszko 36:26 (16:12) i awansował na czwarte miejsce w tabeli. Przyjezdne piłkarki chcą włączyć się do walki o medale mistrzostw Polski.

Szczypiornistki z Kobierzyc są na sportowej fali. To ich trzecie zwycięstwo z rzędu. Wcześniej, w 10. kolejce ligowej, jako pierwsze w tym sezonie wygrały 26:23 z niepokonanymi liderkami z Metraco Zagłębia Lubin. W konfrontacji KPR-ów kobierzycki team pokazał skuteczną grę zespołową i zasłużenie zdobył komplet punktów. Bramki strzeliły byłe piłkarki jeleniogórskiego klubu, Anna Mączka 7, Mariola Wiertelak 3, Marta Dąbrowska i Elżbieta Wesołowska po 2, Martyna Michalak i Beata Skalska po 1. W bramce stała Monika Ciesiółka. Ponadto z goli cieszyły się Monika Kaźmierska i Julia Walczak po 6, Kinga Jakubowska 5 i Karolina Mokrzka 3.

W zespole jeleniogórskim najlepiej spisała się Joanna Załoga - 11 bramek. Po cztery trafienia do siatki miały Małgorzata Jurczyk i Aleksandra Tomczyk, trzy Martyna Żukowska, dwa Izabela Świerżewska, po jednym Oktawia Bielecka i Sylwia Jasińska.

Po pierwszej rundzie Superligi KPR Jelenia Góra zajmuje ósme miejsce w tabeli. Teraz przez piłkarkami półtoramiesięczna przerwa spowodowana mistrzostwami Europy w Niemczech. Po dwóch tygodniach wolnego jeleniogórzanki wrócą do treningów pod koniec listopada. Wznowienie rozgrywek żeńskiej ekstraklasy dopiero 5 i 6 stycznia 2019 roku. 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.