Dieta na bok, bo dzisiaj tłusty czwartek

Dieta na bok, bo dzisiaj tłusty czwartek

Jednego pączka czy dwa? A może więcej? – W taki dzień można zapomnieć o diecie i pozwolić sobie na odrobinę luzu – mówi Tomasz Warszewski, właściciel Cukierni Mercury. Od wczoraj on i jego pracownicy przygotowują pączki.

W Cukierni Mercury od środowego (7 lutego) wieczora trwa intensywna praca. Około 10 pracowników smażą pączki. Pracowali całą noc.

– Mamy zamiar przygotować około 13 tysięcy sztuk – mówi właściciel Tomasz Warszewski, z którym rozmawialiśmy wieczorem.
Pracy jest sporo tym bardziej, że przygotowują je metodą tradycyjną. – Nie nabijamy pączków nadzieniem, ale zawijamy to nadzienie. Tak, jak się to robiło kiedyś – tłumaczy.
Przepis na pączka, jak mówi, jest bardzo prosty. – Mąka, mleko, jajka – wymienia. Co ciekawe, do ciasta jego cukiernicy dodają odrobinę spirytusu. – On powoduje, że pączek nie wchłania tłuszczu podczas smażenia, zachowuje lekki smak ciasta – mówi T. Warszewski. – Dzisiaj niektórzy ograniczając koszty rezygnują z tego, ale wtedy pączki są bardziej tłuste – tłumaczy.
Dodajmy, że tak przygotowane pączki nie zawierają alkoholu. – Ten spirytus wyparowuje podczas smażenia – tłumaczy szef cukierni.
Cukiernia Mercury zaopatruje największe zakłady w mieście, jak Draexlmaier czy Zorka. Jak mówi T. Warszewski, aby zrealizować zamówienie, musiał zabezpieczyć około pół tony mąki i stu litrów mleka.
Tłusty czwartek to żniwa dla cukierników, ale i zmora dla osób, które dbają o linię. Od rana pod cukierniami ustawiają się kolejki. – Na co dzień nie jem słodyczy, a pączki są kaloryczne. Ale w taki dzień trudno sobie odmówić – przyznaje jeleniogórzanka pani Katarzyna Krycka. Zamierza kupić 10 pączków. – Dla siebie i koleżanek z pracy – podkreśla. Sama zje dwa. – Ale wieczorem pójdę na bieżnię, żeby spalić kalorie – obiecuje sobie.
Tomasz Warszewski nie ma nic przeciwko temu, żeby w ten dzień trochę sobie pofolgować o odłożyć dietę na bok. – My, cukiernicy, żałujemy, że tłusty czwartek jest tylko raz w roku – śmieje się.

20180207_201633.jpg
20180207_201707.jpg
20180207_201716.jpg
20180207_201738.jpg
20180207_201749.jpg
20180207_201934.jpg
20180207_202018.jpg
20180207_202154.jpg
20180207_202234.jpg
20180207_202323.jpg
20180207_202335.jpg

Komentarze (21)

Kochani jak Pani z sanepidu zobaczy że pracujecie
bez fartucha i czepka to nie zazdroszczę :)

Pani z sanepidu już widziała. Jutro kontrola.

Szedłem przez centrum. W dwóch miejscach tylko kolejki były . Po kilkadziesiąt osób stało. Szaleństwo. Bo równie smaczne pączki ( i tańsze) można kupić w wielu innych miejscach w mieście. Ja kupiłem w Leviatanie. Sprawdzone i za normalną cenę - bez stania w kolejce.

W Lewiatanie można się nabawić salmonelli. Nie polecam.

Tobie razem z potem wypływa salmonella i chyba masz z tego powodu salmonellofobię.

Te z Cukierni przy Hotelu Mercure dla mnie najsmaczniejsze. Raz w roku można poszaleć i z ceną i z ilością.

W pączkach stamtąd kilka razy natrafiłem na czyjś włos, więc nie polecam.

nie jem

Jedyne,prawdziwe pączki.Jeśli mam grzeszyć ,to tylko pączkiem z cukierni P.Warszewskiego.Zresztą jak ciasta to też tylko od niego.To są prawdziwe, uczciwe wyroby , widać dobrą , tradycyjną szkołę.

To te, w których są włosy, bo pracownicy nie noszą czepków? Opinia już po mieście poszła, więc musicie się reklamować na nj24?

skąd wiesz, że jedyne? zjadłeś pączka z każdej cukierni w okolicy?

Mercury cukiernia tam miałem praktyki pozdrawiam szefa i wszystkich co tam pracują.

W cukierni Merkury zwykły obywatel nie może kupić pączków

Ludzie To idzcie do cukierni liebersbach bo cukiernia liebersbach to wielka komuna i nie szanują swoich pracowników.

Nic dodać, nic ująć. Wytrzynmałem tam aż półtora miesiąca i więcej tam nie wrócę

A kiedy to było ?

Ania to koniec narka pa

Jak bym wybierał cukiernie to bym wybrał cukiernie Mercure pyszne mają tam smakołyki można też posiedzieć zjeść ciasto i wypić kawę.

Dobrze, że chociaż majty mają to przynajmniej nie ma mieszania łupieżu.

,,do Pani Iwony,nie ma juz kobiety,ktora piecze,takie wysmienite paczki,jak moja sp.Nieboszczka

hgw

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.