Dilerzy oskarżeni

Zdj.Policja

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze skierowała dwa akty oskarżenia przeciwko sprawcom przestępstw narkotykowych. W toku przeprowadzonych śledztw ujawniono i zabezpieczono znaczne ilości środków odurzających, substancji psychotropowych oraz sprzętu służącego do ich produkcji, a także zatrzymano blisko 300 tysięcy złotych w gotówce.

Do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze trafił akt oskarżenia przeciwko Danielowi J., któremu zarzucono szereg przestępstw z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, w tym uprawę konopi innych niż włókniste, wytwarzanie znacznych ilości środków odurzających, posiadanie znacznych ilości substancji psychotropowej oraz odpłatne udzielanie środków odurzających wielu osobom.
9 sierpnia 2018 roku funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bolkowie na terenie powiatu jaworskiego ujawnili plantację marihuany. Zatrzymano wówczas Daniela J. i przeprowadzono przeszukanie jego posesji, ujawniając między innymi sadzonki konopi, z których można było wytworzyć ponad pół tysiąca porcji handlowych, a także gotowy, wytworzony już narkotyk stanowiący ponad 400 porcji. Daniel J. posiadał także przy sobie ponad 14 gram substancji psychotropowej w postaci metamfetaminy, co stanowi znaczną ilość. Ponadto, w toku prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze śledztwa ustalono, że podejrzany udzielał odpłatnie środków odurzających co najmniej trzydziestu innym osobom.
26-latek początkowo przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, jednak w kolejnych wyjaśnieniach zmieniał prezentowaną przez siebie wersję.

W sprawie ustanowiono zabezpieczenie majątkowe na sumę 155.630,00 złotych, zatrzymując pieniądze ujawnione przy oskarżonym.
Sprawca nie był wcześniej karany sądownie. Zarzucone mu przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności w wymiarze od 3 do 15 lat.

Do Sądu Rejonowego w Kamiennej Górze skierowano akt oskarżenia przeciwko Arkadiuszowi B., któremu Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze zarzuca posiadanie znacznych ilości środków odurzających oraz substancji psychotropowych, a także ich odpłatne udzielanie innym osobom.
45-letni mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego został zatrzymany 23 lipca 2018 roku. Znaleziono przy nim 740 gramów ziela konopi stanowiących ponad 21 tysięcy porcji handlowych oraz substancję psychotropową w postaci metamfetaminy w ilości 57 gramów, co daje ponad 2100 porcji handlowych. Ponadto ustalono, że udzielał on odpłatnie substancji psychotropowych i środków odurzających co najmniej sześciu osobom, uzyskując z tego tytułu kwotę blisko 50 tysięcy złotych. Proceder trwał od 2016 roku.
Arkadiusz B. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności karnej.

Nie był on dotychczas karany sądownie. Zarzucone mu przestępstwa zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

W sprawie zatrzymano należące do oskarżonego pieniądze w kwocie 141.130,00 złotych, wobec których prokurator wydał postanowienie o zabezpieczeniu majątkowym.
 

Komentarze (3)

do piachu

Powinno się wieszać takich jak łon

740 gramów ziela konopi stanowiących ponad 21 tysięcy porcji handlowych, czyli jedna porcja to 0,03g. Droga redakcjo bzdury wypisujecie w tym artykule lol???

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.