Dlaczego w Lubomierzu nie ma bankomatu?

Dlaczego w Lubomierzu nie ma bankomatu?

W Lubomierzu, miasteczku z ambicjami festiwalowymi i turystycznymi, nie ma bankomatu. Część mieszkańców uważa, że to władze gminy nie stają na wysokości zadania. Samorządowcy zapewniają, że robią wszystko, aby zainteresować jakiś bank albo operatora Lubomierzem. Wciąż bez skutku. 

- Tutaj nie dojeżdża komunikacja publiczna, nie mamy bankomatu. Mamy tylko festiwal, z którego dla mieszkańców niewiele wynika – mówi jedna z mieszkanek. Żeby wybrać pieniądze mieszkańcy muszą odbyć podróż do Gryfowa Sląskiego albo Lwówka Śląskiego. - Mamy dwudziesty pierwszy wiek, a tu taka sytuacja – oburza się pan Henryk.


- Bankomat był w Lubomierzu do czasu, kiedy swój oddział miał tu bank spółdzielczy. Potem okazało się, że im się to wcale nie opłaca – mówi Adam Skrzydłowski, zastępca burmistrza Lubomierza. Samorządowiec zapewnia, że bezustannie są prowadzone rozmowy z bankami. Miasto nawet oferowało lokal, aby zachęcić jakąś instytucję finansową. W tych dniach burmistrz jest umówiony na spotkanie z dyrektorem oddziału PKO SA. - Dotąd rozmawialiśmy z PKO BP, Santanderem, BNP Paribas, z Eurocashem, z Euronetem. Nic z tego... Mam nadzieję, że w końcu jakiś bank zainstaluje bankomat przy nowej Biedronce, która ma stanąć przy obwodnicy – mówi zastępca burmistrza.

O komunikacyjnych problemach Lubomierza obszernie piszemy w najnowszym wydaniu Nowin Jeleniogórskich z 11 sierpnia 2020 r. 
 

skrzydlowski.jpg

Komentarze (10)

Naprawdę? Bankom się nie opłaca? Teraz widać dobitnie na czym wyłącznie zależy bankom, na szybkiej kasie, oskubaniu klienta - a nie na renomie i dobrym imieniu! Wstyd bankowcy!!!

bo nie ma...

xD

Kargul z Pawlakiem gdzie trzymali pieniądze? Wiadomo pod materacem lub w przysłowiowej skarpecie! To teraz pozostaje mieszkańcom, jak wrócić do dawnej tradycji. :)

:D

Bo to zadziubdziuś jest.....

Szmal cownik Richard Czarnecki z narodowo socjalistycznej pis.bolszewii nabiera nowego znaczenia.

oczekiwuję nie cierpliwie....

Przecież są też bankomaty niezależne od banków, jak np. od planet cash i euronet. Czego burmistrz nie rozmawia z przedstawicielami tych firm, tylko wyłącznie z bankami, którym zależy tylko na zysku.

Na poczcie płacąc kartą ( nie zbliżeniowo) można wypłacić pieniądze bez żadnych opłat. Wystarczy kupić na gazetę lub znaczek.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.