Długo kradł, wreszcie wpadł

Długo kradł, wreszcie wpadł

Złodziej, który z kradzieży rowerów uczynił sobie sposób na życie, wpadł w ręce policji. W kilka tygodni ukradł przynajmniej pięć rowerów, ale to pewnie nie jedyne jednoślady, które padły jego łupem.

32-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów w Jeleniej Górze. Policji udało się go złapać dzięki pozyskanym informacjom i analizie zapisów kamer monitoringu miejskiego. Funkcjonariusze ustalili, że jeleniogórzanin w czerwcu i w lipcu, w różnych częściach miasta, ukradł co najmniej pięć rowerów, wartych łącznie blisko 10 tys. zł. Zatrzymany przyznał, że skradzione jednoślady sprzedał przygodnie spotkanym osobom. Okazało się, że złodziej z kradzieży i sprzedaży rowerów zrobił sobie stałe źródło dochodów. Wyszło też, że wcześniej był notowany za podobne przestępstwa. Funkcjonariusze muszą teraz ustalić ewentualnych innych pokrzywdzonych, bo zapewne jest ich więcej.
Jeleniogórski sąd, na wniosek prokuratury aresztował zatrzymanego na dwa miesiące. Za kradzieże grozić mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (3)

gdyby kradł w całej Polsce ale nie sprzedawał od razy tylko gromadził te rowery a potem wywiózł wszystkie do Rosji.

Dozywocie minimum.

bo polak tylko tyle potrafi..... ukraść i zagłosować na pis..... az szkoda ze nie spalili wszystkich w czasie II WS

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.