Do grudnia objazdem przez Cieplice

Do grudnia objazdem przez Cieplice

Lada dzień rozpocznie się długo oczekiwana przebudowa mostu na ulicy Cervi w Cieplicach. To oznacza spore utrudnienia dla kierowców. Zmienią się też trasy przejazdu niektórych autobusów.

We wtorek (23 maja) miasto podpisało umowę z wykonawcą przebudowy mostu – firmą Jaz z Kunic. Wygrała ona przetarg na to zadanie, oferując kwotę 3 miliony 75 tysięcy złotych.

– Będzie to gruntowna przebudowa mostu wraz z przyczółkami. Obecny most w wyniku wieloletniego użytkowania został uszkodzony – tłumaczy Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta.
Lada dzień przeprawa przez Wrzosówkę zostanie zamknięta. Wykonawca ma postawić obok niej tymczasową kładkę dla pieszych. Będą oni mogli bez problemu dostać się np. z parkingu przy ul. Podgórzyńskiej do Term Cieplickich. Niestety, auta jadące ulicą Cervi do centrum Cieplic będą musiały korzystać z objazdów: ulicą Marcinkowskiego i Dworcową, a następnie Sobieszowską bądź też ulicą Podgórzyńską i następnie Cieplicką. Zmienią się też trasy autobusów kilku linii, m.in. nr 2, 9 czy 17. MZK na razie nie informuje, którędy pojadą te autobusy.
Utrudnienia potrwają do końca listopada. Dobra wiadomość jest taka, że po remoncie na moście nie będzie już zwężeń, które wymuszały ruch wahadłowy.
Remont mostu miasto finansuje z własnego budżetu oraz z pieniędzy budżetu państwa z puli na naprawę obiektów inżynieryjnych w miastach na prawach grodzkich. – Staramy się jednocześnie na środki transgraniczne z programu Polska-Czechy – mówi J. Łużniak.
 

Komentarze (21)

Od kiedy to autobus linii nr 6 kursuje przez ten mostek ?

Do grudnia?Żeby tylko nie skończyło się na marcu albo kwietniu.

Najgłupsza wypowiedź ,że po remoncie nie będzie zwężeń .Czy WY myślicie że społeczeństwo nie myśli,rozumie?

Dziś sluchałem wywiadu z B.Kępą ,zaparła się znajomości z kolesiami z podwórka a kto byl na ślubie córuchny?

oczywiście w ramach kompleksików z powodu małego ptaszka, musiałeś wpisać coś o polityce XD

W wykonaniu prezydenta ,pomylił powazżne spotkanie z wycieczką szkolną ,Premierowa wrzeszczy na poważne kraje i wyciąga łapkę po fundusze .

.. i dobrze,wkrotce beda nowe autobusy z silnikiem hybrydowym,a to juz wiem od Pana Wrony.Placze juz od samego
rana,moja wnuczka urodzila dzieciatko,a gazety pisza jezeli
noworodek ma mniejszy obwod glowki to te dzieci maja mniejsza odpornosc organizmu i rowniez mniejszy iloraz inteligencji.CALE ZLO - to wina moich Rodakow,glownie chodzi o brak swiadomosci,bo ogrzewaja byce czym w swoich piecach
i jezdza samochodami starymi sprowadzanymi z niemiec

Czekam na ciebie! Oglądnę twoją główkę, a ty moją! Z bliska!!! >>>666

Pomodle sie z moim Wnukiem za powodzenie Programu +500

Twój wnuk już u mnie był! Miły chłopczyk, miły... >>>666

Pszeciesz nie czeba robić kłatki zastempczej. Wrzosufka w tym miejscu jest bardzo płytka i z piaskiem , nie ma kamieni . Morzna zrobić zejscie do rzeki i brodzic po kostki przechodzonc a przy okazji umyć śmierdzonce syry . Szkoda wydawac dodatkowe piniondze na kłatke .

"...auta jadące ulicą Cervi do centrum Cieplic będą musiały korzystać z objazdów: ulicą Marcinkowskiego i Dworcową, a następnie Sobieszowską bądź też ulicą Podgórzyńską i następnie Cieplicką"
Kto to pisał? Pan Samochodzik? z Podgórzyńskiej na Cieplicką !

miało być do listopada teraz już do grudnia - chyba będzie jak z tym mostem w mysłakowicach - pewnie skończą w maju albo czerwcu 2018

miało być do listopada teraz już do grudnia - chyba będzie jak z tym mostem w mysłakowicach - pewnie skończą w maju albo czerwcu 2018

jak ja dojadę do Drexa jerzeli mieszkam pszy Cervi . Pszeciesz tendy nie pojedzie rzaden ałtobus. Mam załamanie psychiczne,musze wzionc procha . rycze !!!

Dlaczego MZK nie podaje do wiadomości objazdy autobusów??? Na co oni liczą, czekają?. Lada dzień za parę dni mostek zostanie zamknięty a władze miasta mają w czterech literach mieszkańców tego miasta i informację podadzą dokładnie w dniu zamknięcia mostka. Brawo, WY!!!

..do - "precz z polski z pis,sld,kod,petru i pozostalymi",
nie pisz bzdur i nie obrazaj moich ludzi !

9ka mogłaby jeździć przez XX Lecia i Podzamcze, 2 i 17 Orle-Staszica-Cervi-Pod Wałami-Lubańska i po problemie a 23 poprostu od razu od Orlego przez Sobieszowską.

Też uważam że 9 powinna od Sobieszowa jechać przez Podzmacze i Oś.XX Lecia z nowym przystankiem Podórzyn Dolny Nż

Autobusy powinny tak jechać, aby nie omijać żadnego przystanku, trzeba wyznaczyć im trasę w tą i z powrotem, tak jak jeździ jedenastka, która jedzie ze Spółdzielczej na Karola Miarki i potem wraca i jedzie dalej na Powstańców Wielkopolskich. Tak samo numery 2, 9 i 17 powinny zawracać z Marcinkowskiego w stronę osiedla XX-lecia i z powrotem, aby nie omijać przystanków na Wolności k/Korony i k/Daniłowskiego w Cieplicach.
W przeciwnym wypadku należy zwiększyć ilość kursów autobusu nr 6 i skrócić kurs autobusu nr 2 i jego początek powinien być od osiedla XX-lecia w kierunku Zabobrza.

Most został zniszczony głównie przez ciężkie samochody przy budowie term bo nikt tego nie dopilnował. Takie małe sprostowanie do wypowiedzi Pana Prezydenta.

Most został zniszczony głównie przez ciężkie samochody przy budowie term bo nikt tego nie dopilnował. Takie małe sprostowanie do wypowiedzi Pana Prezydenta.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.