Dofinansują ciekawe projekty

fot. UM Szklarska Poręba

Klika ciekawych, turystycznych projektów z naszego regionu zdobyło unijne dofinansowanie z Program Interreg Republika Czeska – Polska „Przekraczamy granice”. Z 45 ubiegających się o środki projektów zgłoszonych przez polskie i czeskie podmioty, dofinansowanie przyznano do 21 z nich (w tym sześć ma charakter rezerwowych). Pięć przedsięwzięć realizowanych będzie w naszym regionie.

Decyzje podejmował Komitet Monitorujący obradujący w Brennej, a o przyznaniu dofinansowania decydował wpływ jaki projekty będą miały na rozwój potencjału przyrodniczego i kulturowego oraz na wspieranie zatrudnienia.
Partnerem wiodącym projektu „Czesko-Polski Szlak Grzbietowy - część zachodnia - Rokytnice i Piechowice z widokiem na Karkonosze” jest gmina Piechowice (partner: Rokytnice nad Izeru), a przyznana dotacja, to 600 tys. euro. Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego (oraz czeski związek miast Karkonosze) przygotowują projekt „Szlakiem tradycji i produkcji regionalnej w polsko-czeskim rejonie Kotliny Jeleniogórskiej, Gór Izerskich i Karkonoszy” z dofinansowaniem w wysokości 247 tys. euro. Partnerem wiodącym przedsięwzięcia „Centra dawnych rzemiosł na szlaku Via Fabrilis” jest miasto Bolesławiec, a partnerują mu Kłodzko i Jaromer; dofinansowanie, to 2 410 tys. euro.
Szklarska Poręba jest z kolei partnerem wspomagającym gminy Albrechtice w Izerskich Horach. Razem realizują zadanie „Wieże widokowe, punkty widokowe i trasy turystyczne w przygranicznych górach”, a przyznane dofinansowanie, to 1,16 tys. zł. Projekt realizowany przez gminę Kamienna Góra (partner wiodący) i gminę Mala Upa „Pogranicze na dwóch kółkach” z dofinansowania 788 tys. euro, znalazł się na liście rezerwowej.
 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.