Dolny Śląsk zagrożony lockdownem. Decyzja wkrótce.

Dolny Śląsk zagrożony lockdownem. Decyzja wkrótce.

Podczas dzisiejszej (15.03) konferencji prasowej minister zdrowia Andrzej Niedzielskiego wskazał województwo dolnośląskie jako jedno z województw znajdujących się na liście alarmowej z powodu ilości zakażeń COVID-19. Dolny Śląsk znalazł się wśród czterech województw z największą dynamiką wzrostów zakażeń. Decyzja, czy region zostanie objęty lockdownem, zapaść ma w środę lub czwartek (17 - 18 marca)

Zwiększająca się liczba zachorowań na COVID-19 w naszym regionie, spowodowała, że w  Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej w Jeleniej Górze uruchomiono 48 łóżka covidowe.W tym 8 miejsc respiratorowych.

W Jeleniej Górze średnia liczba zakażeń z 7 dni to 36,3 na 100 tys. mieszkańców.

Najgorsza sytuacja na Dolnym Śląsku panuje w powiatach kamiennogórskim i strzelińskim, gdzie liczby te przekraczają 70 przypadków na 100 tys. mieszkańców w ciągu ostatnich 7 dni.

WCSKJ zwiększa liczbę łózek covidowych

Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej, które jest tzw. szpitalem węzłowym, sukcesywnie zwiększa liczbę miejsc przeznaczonych dla pacjentów covidowych. „Zgodnie z decyzją wojewody dolnośląskiego uruchomiliśmy 48 łóżek przeznaczonych dla pacjentów zakażonych wirusem COVID-19." - powiedział Tadeusz Szczerbaty, zastępca dyrektora szpitala.

Akcja szczepień trwa

W jeleniogórskim szpitalu prowadzona jest, na szeroką skalę, akcja szczepień. Do tej pory w szpitalu dwoma dawkami szczepionki zaszczepiono łącznie już blisko 6 tysięcy osób. Szczepieniami został objęty personel medyczny, najstarsi seniorzy, pensjonariusze domów pomocy społecznej z regionu oraz blisko 900 nauczycieli, którzy zadeklarowali chęć zaszczepienia się. Obecnie są szczepione kolejne roczniki seniorów.  W ostatnich tygodniach do placówki trafiły kolejne respiratory, a w zeszłym tygodniu z Agencji Rezerw Materiałowych dotarło 96 tys. maseczek chirurgicznych

Czy czeka nas lockdown?

Ostateczna decyzja w sprawie Dolnego Śląska ma zostać ogłoszona w środę lub w czwartek. Nasz region , z wynikiem 939 zakażeń, znalazł się dziś na czwartym miejscu w zestawieniu województw, z których pochodzi najwięcej przypadków koronawirusa.

Najgorsza sytuacja w regionie utrzymuje się obecnie w powiatach kłodzkim, kamiennogórskim, strzelińskim, wrocławskim i w samym Wrocławiu. – Będziemy uważnie przyglądali się temu, co dzieje się dalej. Jeżeli będziemy mieli rzeczywiście do czynienia z realnym, dużym przyspieszeniem dynamiki zachorowań, konsekwencją tego będą decyzje, które będziemy podejmowali co do obostrzeń w skali całego kraju. Jeżeli ta obserwacja, która miała miejsce wczoraj, jest tylko wyjątkiem, to wtedy możemy rozważać jeszcze scenariusze regionalne. O tym, co zrobimy, będzie decydowała dynamika rozwoju zachorowań w ciągu najbliższych dni – mówił Andrzej Niedzielski.

Komentarze (22)

Bydło ruszyło do Agata Meble i sa skutki

To nie Agata Meble. Ciepło się zrobiło i mohery ruszyły do kościołów ze zdwojoną siłą.

a skąd wziął się kolejny dyrektor Pan Szczerbaty

Od ortodonty.

Bydło ładnie mieszkać będzie, bo Ty rozumiem nadal w budzie dla psa z Mamą?

Sam jesteś było.

Obrażasz ****ie zwierzęta.To nieodpowiedzialne zachowanie buractwa zwanego turystami.

Nie tylko prezes koncernu Daniel Obajtek dostał ogromną zniżkę na luksusowe mieszkanie na warszawskim Bemowie. Adam Burak, dzisiejszy wiceprezes Orlenu ds. marketingu i promocji, zapłacił za metr kwadratowy 7,9 tys. zł, choć cennik mówił o 12,5 tys. Rabat wyniósł więc pół miliona złotych.

Pracę na ważnych stanowiskach w Orlenie znalazło co najmniej siedmioro byłych funkcjonariuszy CBA. Wśród nich agentka, która brała udział w badaniu oświadczeń majątkowych Daniela Obajtka. Ludzie Biura obsiedli też Lotos i Energę.

- Obstawiając się byłymi agentami CBA, Daniel Obajtek może liczyć na ich kontakty. Ci ludzie mają w służbie kolegów, dostęp do baz danych i akt spraw. Taki układ daje poczucie bezkarności, ale może też stanowić odpowiedź na pytania o brak reakcji Biura na to, co obecnie dzieje się wokół Obajtka - mówi "Wyborczej" Paweł Wojtunik, szef CBA w latach 2009-15, zmuszony do odejścia po wygranej PiS w 2015 r.

Cienie w gabinecie:
- capo di tutti capi na nowogrodzkiej się zachwyca jak świetne wałki potrafi robić brudna pała;
- miękiszon raportuje do capo jak to wycofali z sądu akt oskarżenia przeciwko brudnej pale
- inne głosy opowiadają, jak to wielu z nich jest majętnych dzięki posadom w spółkach skarbu Państwa
- na koniec capo di tutti capi mówi:
- mi z wieżami nie wyszło,
- Matołusz przepisał na żonę a kuria ukrywa z nim wałki na handlu ziemią, ale dal się złapać
- apostoł Łukasz wpadł na wałkach z bratem i na handlu maseczkami;
- kryształowy Marian wpadł z burdelem i synem;
- marszałek odrzutowiec popłynął na małolatach w Rzeszowie;
- marszałek idea - sześć stów dał się złapać na urlopie chałturząc;
- a ten brudna pała jest najlepszy z nas. Brudna pała ma ogromne możliwości, niezwykłą determinację i coś takiego, co daje Pan Bóg, a co trudno zdefiniować, mlask, mlask.

Jeden z najsłynniejszych w Polsce (a już chyba nie tylko) jasnowidzów, niejaki Niedzielski herbu Adaś przewidział już w styczniu, że przed świętami wielkanocnymi nastąpi drastyczny wzrost zakażeń. No i mu się sprawdza, Nostradamus to przy nim cienki Bolek. Zapewne przewidzi na dniach konieczność wprowadzenia zakazu poruszania się po kraju tuż przed świętami. Ja przewiduję, że dusze tych wszystkich nieszczęsnych ludzi starszych i starych, których wyprawił na tamten świat zamykając przed nimi drzwi gabinetów lekarskich i opieki medycznej wyciągną po niego swe skostniałe zimne ręce. AMEN.

Minister Niedzielskiego, każdy tekst tej osoby można poznać

Znowu i tu nadaje ten czerwony, śmierdzący ciul o długiej ksywie rodem z rynsztoka. Skąd ten idiota bierze czas na pisanie tych idiotyzmów.

"Normalna"?! Pochlebiasz sobie. Tak do ciebie mówili w przedszkolu? "Normalna su.ka z niej"?

Jasne, najlepiej wszystko pozamykać i korona za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zniknie. Zamiast szczepić, robi się z nas idi.otów.

Dajecie sobą manipulować jak małe dzieci . Grypy już nie ma jest tylko kowid

Jak ma być dobrze. Hotel Gołębiewski w Karpaczu przyjmuje 100 procent gości. Ponadto działa restauracja gdzie gości się tam obsłguje. Posiłki nie są dostarczane do pokoi. Spa przyjmuje gości z zewnątrz. Właściciel ma gdzieś wszystkie obostrzenia. Nic nie robi sobie z zagrożenia covid. Gdzie jest Sanepid i Policja. Ten Hotel powinien być już zamknięty. To jest wielkie zagrożenie dla ludzi z naszego regionu. Właściciel powinien już siedzieć za narażania zdrowia i życia innych ludzi!!!!!!!!!

Pożyteczny dla rządu idiota, a nie rozsądny.

W co wy ludzie wierzycie pozamykaja was w domach robią z was co chcą jesteś tylko dla nich pionkami ludzie w innch kraja walczą chociaż o wolność a wy jestes tylko cwani w komentarzach .

Zamkną cały kraj idioci i powiedzą,że to wasza wina, a wy podzieleni jak baranki będziecie się gryźć między sobą.

Te polityczne kotki j***ne zrobią wszystko zeby zj*** ludziom świętować Wielkanoc.specialnie zawyżają statystyki.Żebu was szlag trafił i zebyście gnili w pierdlach!!!!

hahaha jest sezon grypy. pcr pokazują covida tak że im więcej zrobiz tym więcej pokaże. Jest zalecenie z Wawy robić, robić robić to i wyjdzie :-) Całego panstwa na raz bali się zamknąć bo im ludzie wyjdą na ulicę i spalą ten cały burdel to jakiś mądrzejszy kreti wymyślił że robimy tak po kolei i się jakoś to po narodzie rozpłynie...nie rozpłynie się :-) pozdro dla normalnych

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.