Dożywocie dla zabójcy i gwałciciela

Dożywocie dla zabójcy i gwałciciela

Przed Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze zapadł wyrok w sprawie Artura K. oskarżonego przez Prokuraturę Rejonową w Lubaniu o zabójstwo oraz zgwałcenie swojej partnerki Kamili K. do jakiego doszło w nocy z 2 na 3 lutego 2018 roku w Lubaniu.

Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze uznał oskarżonego za winnego zbrodni zabójstwa oraz zgwałcenia i wymierzył oskarżonemu zgodną z wnioskiem prokuratury karę dożywotniego pozbawienia wolności.
Zdarzenia objęte aktem oskarżenia miały miejsce w nocy z 2 na 3 lutego 2018 roku w jednym z mieszkań na terenie Lubania. Krótko przed tą datą Kamila K. rozstała się z Arturem K. 2 lutego 2018 roku w godzinach wieczornych, oskarżony zjawił się w mieszkaniu kobiety. Był pod znacznym wpływem alkoholu. Mężczyzna bił pokrzywdzoną po głowie oraz ciele pięścią i otwartą ręką, zadając jej łącznie kilkanaście ciosów. Ponadto dusił ją uciskając jej szyję przez kilku minut. Sprawca skrępował kobiecie ręce oraz nogi, a następnie dopuścił się jej zgwałcenia. W wyniku działania Artura K. pokrzywdzona doznała szeregu obrażeń. Zmarła na skutek uduszenia. Oskarżony zabrał także z jej domu telefon komórkowy.
Ciało pokrzywdzonej zostało ujawnione przez jej matkę, która zaniepokojona brakiem kontaktu ze strony córki udała się do jej mieszkania.
Po przedstawieniu Arturowi K. zarzutu zabójstwa w związku ze zgwałceniem, podejrzany przyznał się do jego popełnienia. Jednakże złożone przez niego wyjaśnienia w zakresie przebiegu zdarzenia odbiegały od ustaleń prokuratury opartych miedzy innymi na opinii sądowo-lekarskiej opisującej obrażenia jakich doznała kobieta.
Artura K. oskarżono o popełnienie zbrodni zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem w związku ze zgwałceniem i rozbojem. Sąd uznał, że zarzucone oskarżonemu przestępstwo stanowiło zbrodnię zabójstwa w typie zwykłym, nie dopatrzył się w niej znamion szczególnego okrucieństwa.
Prokuratura Rejonowa w Lubaniu zapowiada zaskarżenie orzeczenia. Oskarżyciel nie zgadza się ze stwierdzeniem sądu, że czyn Artura K. nie nosił znamion szczególnego okrucieństwa. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lubaniu po zatrzymaniu podejrzany został tymczasowo aresztowany, izolacyjny środek zapobiegawczy jest wobec niego nadal stosowany.
 

Komentarze (3)

zwiazal, pobil, dusil, zgwalcil. i to nie jest szczegolne okrucienstwo? to moze mial zaczac cwiartowac zywa kobiete i na koniec zjesc co zostalo? sad jest jakis oderwany od rzeczywistosci skoro uznal to za gre wstępna. ale tak jest, jak zdaje sie jeden egzamin w zyciu i reszte zycia siedzi na cieplej posadce bez jakiejkolwiek dalszej weryfikacji

I teraz będziemy śmiecia utrzymywać przez 50 lat. Kamień do szyi i do jeziora.

A Melona 10 lat !

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.