Dr Kazimierz Pichlak przeszedł na emeryturę

FOT. FB Leszek Wrotniewski

Jeden z najbardziej znanych jeleniogórskich lekarzy, człowiek wielu talentów, poeta, autor spektakli teatralnych, znakomity fotograf, ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej odszedł dzisiaj (17 lutego) na emeryturę. Uroczyste pożegnanie odbyło się w szpitalu. Pod informacją  zamieszczoną na FB pojawiło się dziesiątki życzeń od pacjentów.

"Dużo zdrowia pani doktorze i czasu na twóczość artystyczną" - czytamy w wielu komentarzach. Bo Kazimierz Pichlak jest nie tylko zawodowo, medycznie nierozerwalnie związany z naszym regionem, ale znany jest także jako autor wielu znakomitych tekstów. Na ich podstawie w Zdrojowym Teatrze Animacji zrealizowano dwa spektakle. W jego dorobku znajduje się kilka tomików wierszy m.in. „Dedykacje”, ‘’Wierszydełka’’, ‘’Powroty’’ ‘’Zapis Międzyczasu’’.  Dr Pichlak nie tylko pisze, ale także fotografuje od lat 80., kiedy jako lekarz brał udział w wyprawach do Afganistanu, Pakistanu, Tanzanii oraz Nepalu. Owocem jego podróży były wystawy organizowane m.in. w Jeleniej Górze, Lwówku Śląskim, Lubomierzu i wielu innych miejscach.

Doktora dobrze znają bywalcy kulturalni. Wraz z żoną nie opuścili żadnej premiery czy wystawy. Na wielu wydarzeniach można było posłuchać fraszek i limeryków, które Kazimierz Pichlak wygłaszał dla bohaterów wieczoru. Między innymi w ten sposób honorował laureatów Srebrnych Kluczyków, kulturalnych nagród Nowin Jeleniogórskich.

"Kaziu! spełniaj marzenia emeryta" - życzyli dzisiaj pacjenci doktora.

Dr Kazimierz Pichlak przeszedł na emeryturę
Dr Kazimierz Pichlak przeszedł na emeryturę
Dr Kazimierz Pichlak przeszedł na emeryturę
Dr Kazimierz Pichlak przeszedł na emeryturę
Dr Kazimierz Pichlak przeszedł na emeryturę

Komentarze (13)

Nowy szef kościelnego Instytutu Medycznego im. Jana Pawła II w Szczecinie przed laty oszukał miasto, aby przejąć zajmowane przez starsze małżeństwo mieszkanie – donosi "Gazeta Wyborcza". To właśnie ten człowiek zastąpi na dyrektorskim stanowisku zmarłego rzymsko kayolickiego pedofila księdza Andrzeja Dymera.

Bo wszystko jest zarażone .tak mówi Biblia;Rdz 18,23-33.

Nawet tak doskonały lekarz nie podjął by się zabiegu usunięcia zgorszenia w w tym kościele .

Cel nadrzędny - NOWOCZESNE ŚWIECKIE PAŃSTWO. Tylko tyle i aż tyle. A prywatnie niech każdy wierzy w co chce -z 1000 różnych "wierzeń" do wyboru. Albo OPOZYCJA albo O' pozycje do przeczekania - ale wtedy zaprawdę tylko KOT zostanie, reszta w*********ć.

Szczepionka antyCovidowa z fekaliów . To ostateczne rozwiązanie dla ciebie

Utylizacja jest dla Ciebie,pisowski pachołku zbawieniem.Nie czekaj.

Uważam,że się napracował.W takcie wizyty przewracał niezapisane kartki w notesie nie mogac usyalic terminu zabiegu.Wreszcie znalazł za trzy miesiace.Po czym zabiegu i tak nie wykonał.Niemniej jednak życzę zdrowia.

Baardzo dobrze wspominam Pana doktora, zresztą bardzo wielu pacjentów wspomina go jako ciepłego, pełnego zaangażowania lekarza.
Oby zdrowie dopisywało i emerytura trwała jak najdłużej, jak najprzyjemniej.

Miał szczęście uczyć ,kształcić w wolnym kraju i dobrych szkołach .
Jego wnuczęta po reformie Czarnka dojdą do ministranta no najdalej do kleryka ,katechety .

Zyczmy mu dużo zdrowia i dziekujmy za wiele uratowanych życ. Tymczasem zapytajmy dyrektora szpitala dlaczego doktoer na emeryture nie odszedl w zeszłym roku bo od roku nikt go już w szpitalu nie widział.....

Większego zacietrzewionego idioty nie ma chyba na świecie.Zawsze na jeden temat, tak jakbyś miał jedną komórkę w mózgu, jeśli w ogóle masz coś na wzór tego narządu. PIŹDZIELEC a nie pis.Bolszewik .Czekista. Po prostu CIUL.

Dziękujemy Ci z całego serca z to co nam dobrego czyniłeś! A teraz już czas na realizację niespełnionych dotychczas planów. Dalej bądź takim jakim jesteś! Czyń dobro!
Pamiętaj, iż nasz bardzo wielu przyjaciół, tak jak to było, na dobre i na złe czasy!

Oby wolnego czasu na emeryturze nie marnował na znane
POlityczne eventy.

moja stara terz wczoraj na emeryture se poszła

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.