Dr Palczewska nowym rektorem KPSW

Dr Palczewska nowym rektorem KPSW

Dr Wioletta Palczewska, dziekan Wydziału Nauk Medycznych i Technicznych Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej, została nowym rektorem jeleniogórskiej uczelni. Tak postanowiło kolegium elektorskie. Wybór uprawomocni się z dniem 1 lipca, a funkcję nowa rektor obejmie od września. Zastąpi prof. Mariana Ursela, który kieruje uczelnią od 2015 roku. Rywalem dr Wioletty Palczewskiej w staraniach o najwyższe stanowisko w KPSW był dr inż. Tadeusz Lewandowski, prorektor uczelni.

- Mam dużo optymizmu i pasji, chcę rozruszać trochę naszą uczelnię. Mam plan, aby nawiązać żywszą współpracę ze światem biznesu, będziemy bardziej widoczni w środowisku społeczno-gospodarczym regionu, aktywniejsi w kontaktach z samorządami. Zamierzam też doprowadzić do zwiększenia ilości studentów z zagranicy na naszej uczelni – zapowiada dr Palczewska. Te zapowiedzi nowa rektor chce zawrzeć w nowej strategii jaką przygotowuje dla KPSW, a która będzie gotowa w chwili objęcia przez nią funkcji rektora we wrześniu. - Strategia będzie oparta na badaniach. Chcę, aby uczelnia funkcjonowała w środowisku społecznym w sposób jak najbardziej optymalny – mówi dr Wioletta Palczewska. Elementem tego funkcjonowania będzie także dopasowywanie kierunków kształcenia do potrzeb rynku. W tej mierze można się spodziewać większej oferty studiów podyplomowych, kursów i rozmaitych warsztatów. - Naszym celem jest taka sytuacja, kiedy to praca szuka naszych absolwentów, a nie odwrotnie – mówi rektor elekt. Dr Palczewska chciałaby też zacieśnienia relacji z absolwentami uczelni oraz wprowadzenia innowacyjnego systemu nauczania, prowadzenia zajęć z elementami nowatorskiej pracy tutoringu, opartej na relacji „mistrz-uczeń”

 

Dr n. med. Wioletta Palczewska jest absolwentką studiów pielęgniarskich na Akademii Medycznej (obecnie Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich) we Wrocławiu. Tam też w obroniła doktorat („Analiza czynników ryzyka miażdżycy wśród studentów uczelni medycznych”). W latach 1991–2000 pracowała jako nauczyciel w Zespole Szkół Medycznych w Jeleniej Górze. Później związała się z Karkonoską Państwową Szkołą Wyższą. Najpierw była wykładowcą, od 2007 do 2015 roku – pełniła funkcję prodziekana, a następnie została dziekanem Wydziału Nauk Medycznych i Technicznych.

 

Dotychczasowy rektor, prof. Marian Ursel pozostanie na jeleniogórskiej uczelni. Będzie prowadził wykłady, zajęcia ze studentami.  

Komentarze (22)

w klasyfikacji KPSW jest za meksykańskimi, afrykańskimi, koreańskimi i nawet nowozelandzkimi uczelniami. Zobaczcie sobie "The Worlds Top Universities" Ciekawe dlaczego tak jest bo podobno murzyni mają bardzo niskie IQ a jednak pare Afrykańskich uczelni było notowanych a KPSW nigdy.

mysle, ze naglupszy murzyn jest i tak inteligentniejszy od takiego rasistowskiego ch**a ja ty.

Spróbuj znaleść nobliste z fizyki, chemii albo matematyki, który byłby murzynem albo kobitką. Takie są fakty ty lewacki odpadzie.

slyszales o sklodowskiej, ty faszystowska gnido?

to jest właśnie dowód na niskie IQ kobiet. Na 17 noblistów mężczyzn przypada tylko 1 kobieta. A ilu murzynów? Zero hahaha ty lewacki spadzie.

rozumiem, boisz sie kobiet. pleban oral ci odbyt regularnie i spodobalo sie.

Kwìiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Znaleźć!!!!

KPSW to uczelnia zawodowa a nie uniwersytet to po pierwsze. KPSW istnieje od 20 lat a większość Uczelni z tego rankingu to potężne uniwersytety jak Stanford, Harvard itd. Swoją drogą ja jestem bardzo ciekawy jak w ogólnoświatowym rankingu wypadłaby Twoja inteligencja w porównaniu do ludzi z Meksyku, Afryki, Korei i Nowej Zelandii...

Nie wierze w te polskie uczelnie. Jakiś czas temu do mnie do firmy przyszła doktorka, inżynierka, informatyczka ale wytrzymała tylko kilka tygodni w swojej specjalności. Potem miała sie dowalifikować ale długo to trwało i ostatecznie skończyła jako sekretarka.

Gdzie są respiratory na które Szu.mo.wina wydał 200 milionów?

Czyżby pisoski handlarz bronią zamiast respiratorow kupił kałasznikowy od przyjaciela narodowo socjalistycznych PiS.bolszewików Putina?

Gdzie są Szumowski i Duda respiratory za 200 milionów?

Kwiiiii, kwiiiiiiiii

Kwiiioiii,kwiiiiiii

Duda kryje aferę respiratorową z udziałem handlarza bronią.

Afera Szumowskiego kryta przez Dude.

Gdzie podziały się respiratory rzekomo kupione za 200 milionów?

Czy PiS wysłał respiratory do Putina?

Czy w zamian respiratorów są kałasznikowy?

Afera kryta przez Dudę!

Kwiiiiiiiiii

Falky zaciera rączki

Afera kryta przez Dudę i ruskich handlarzy bronią. Duda kryje aferę respiratorową z udziałem handlarza bronią. Afera Szumowskiego kryta przez Dude. Gdzie podziały się respiratory rzekomo kupione za 200 milionów? Czy PiS wysłał respiratory do Putina? Czy w zamian respiratorów są kałasznikowy? Afera kryta przez Dudę!

Kwiik, kwik

Widzę, że tłuszcza wściekłością ogarnięta na każdym forum pieje te same pieśni!
Szanowna Pani Rektor, składam Pani serdeczne gratulacje z nadzieją, że zrobi Pani na Uczelni porządek. Życzę Pani powodzenia na tej trudnej drodze, pełnej wybojów i żmij, życzę wytrwałości i optymizmu, którego na razie Pani nie brakuje. Wszystkiego najlepszego.

Duda chroni mega aferę respiratorową Szum.owiny Nie ma respiratorow. Szumo. Wski przelał handlarzowi bronią 200 milionów. Coraz więcej tropów wskazuje na to, że za aferą z lewymi respiratorami i maseczkami stoją służby specjalne. To one rekomendowały dostawców wadliwego sprzętu, pilotowały transakcje. Duda chroni handlarzy bronią współpracujących z Putinem.

Kwiii, kwi

Respiratory są w szpitalach i czekają na chorych.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.