Dr Schneider pracuje 11 listopada

Przypadające w środę święto z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości nie będzie dniem wolnym dla pracowników należącej do Niemców fabryki Dr Schneider w Radomierzu pod Jelenią Górą. Załoga ma przyjść normalnie do pracy.  Jako powód podawana jest konieczność realizacji zamówień z krótkim czasem realizacji.

 

Dyrektor do spraw administracyjno-handlowych fabryki, Gabriela Stępień, uważa, że praca 11 listopada do powód do zadowolenia. Inni bowiem zwalniają, a fabryka z Radomierza daje pewną pracę i zatrudnia ponad 600 osób. Za pracę w święto dostaną podwójną dniówkę.

W przeszłości załoga Dr Schneider mogła świętować rocznicę niepoedległości Polski, bo zamówienia były długoterminowe i można było zorganizować pracę w taki sposób, by ludzie w święta mieli wolne.

Dyrektor Stępień przywołuje kodeks pracy, który dopuszcza pracę w święto pod pewnymi warunkami, między innymi organizacji pracy na zmiany.

Fabryka Dr Schneider produkuje dysze wentylacyjne do różnych samochodów.
 

Komentarze (9)

"W przeszłości załoga Dr Schneider mogła świętować rocznicę niepodległości.." .. niezły tekst, jak za komuny... zły Niemiec na złość Polakowi każe arbeit machen. I to złośliwie w dzień święta narodowego. Na pewno specjalnie, by uniemożliwić rzeszom pracowników udział w narodowo-kościelno-patryjotycznych manifach, które gromadzą dziesiątki tysięcy jeleniogórzan - przecież klasa robotnicza cały rok czeka by wziąć w nich udział... Mam dobrą informację - najpóźniej za parę lat Schneider przeniesie produkcję do Tunezji czy innej Rumunii. Wtedy wreszcie 11 listopada pracownicy będą mieli wolne - i wszystkie pozostałe dni także.

..za pracę w Święto załoga dostanie podwójną dniówkę ! ~Niemiec moze dyktowac ..
SMUTNE ! , SMUTNE !, SMUTNE ! ,SMUTNE !, SMUTNE !, SMUTNE !, SMUTNE !

Masz rację, tak w ogóle po co w ogóle to święto? Niech zostanie lepiej ziesione, niech wszyscy pracują. Liczy się wydajność! Musiamy być bardziej wydajni niż Rumuni, Chińczycy i Albańczycy. Niech xc stanie na czele rewolucji na rzecz większej wydajności pracy. Napisz projekt odpowiedniej ustawy, na pewno wielu ludzi podpisze. Ustaw się jutro pod fabryką w Radomierzu, pierwsze podpisy pewne :-)

O ile się orientuję, to nie ma żadnych przepisów zmuszających kogokolwiek do pracy w tej niedobrej firmie.
Zanim wydacie wyrok w tej sprawie, należałoby najpierw zapytać o zdanie pracowników Dr Schneidera.

Nie ma żadnego znaczenia czy załoga firmy będzie pracować w święta czy nie :dry: i tak za parę lat wszystkie niemieckie firmy wyniosą się tam gdzie jest tańsza siła robocza :( Wprowadzenie euro i wyrównanie lub podniesienie średniej płac skutecznie im w tym pomoże :dry:

A w Drexlmajerze nie pracuja? Ta Pani Stepien to chyba jest jakos powiazana z tymi dyrektorami z Dreksa...
Jest jakas Polska i porzadna firma w jeleniej?

..i zaczeło się ! ~Niemcy .. zaczynają wprowadzac swoje prawa w dawnej Ojczyznie swoich
przodków ! ~SMUTNE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ~WOŁAM ..nie ..

Podwójna dniówka....dobre żarty...

A szfaby w święta nie pracują,nawet w niedzielę sklepy mają pozamykane.Czemu my tak nie możemy????? :( Oni chcą nam odebrać to co nasze,ja na to nie pozwolę!!!!!!!!!!!Będę walczył o Polskę i to co Polskie.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.