Druga wygrana KPR-u w Superlidze

Piotrcovia pokonana 28:26. Choć faworytem potyczki w Piotrkowie Trybunalskim był zespół trenera Michała Pastuszki, to szczypiornistki KPR-u szybko pokazały, kto będzie rządził na boisku. Od pierwszych minut przyjezdne narzuciły swoje warunki gry i budowały bramkową przewagę. Po kwadransie KPR prowadził 10:5, potem 13:7, do przerwy 15:12.

Po zmianie stron Piotrkovii udało się doprowadzić do remisu 19:19. Jeleniogórzanki zaczęły znów grać jak w pierwszej połowie, odskoczyły na 3 – 4 bramki i nie dały sobie odebrać zwycięstwa. Bramkarki Darię Opelt i Karolinę Sarnecką najczęściej, 10 razy, w tym czterokrotnie z rzutów karnych, pokonała niezawodna liderka Sabina Kobzar. Skutecznie strzelały 17-letnia kadrowiczka, skrzydłowa Natalia Janas (6 trafień) i doświadczona rozgrywająca Joanna Załoga (5) oraz Sylwia Jasińska i Oktawia Bielecka po 3 oraz Aleksandra Tomczyk 1.

W najbliższy weekend, w 8. kolejce Superligi, drużynę jeleniogórską czeka trudna potyczka w Gdyni z wiceliderem Vistalem.