Duże inwestycje w Jeleniej Górze

Duże inwestycje w Jeleniej Górze

W ciągu kilkunastu najbliższych miesięcy w Jeleniej Górze powstanie około 1200 nowych miejsc pracy w rozbudowywanych dużych firmach. Władze miasta rozmawiają także z Mercedesem, który zainwestował w Jaworze, na temat zatrudnienia absolwentów jeleniogórskich szkół. Teraz inwestorzy będą mieli zmartwienie, skąd pozyskać pracowników na rynku pracy, gdzie wskaźnik bezrobocia niewiele przekracza 3 proc. Część z nich zapewne zdecyduje się na kandydatów z Ukrainy.  

W jeleniogórskiej dzielnicy przemysłowej prowadzonych jest kilka dużych inwestycji. Swój potencjał produkcyjny chce zwiększyć Zorka, Jelenia Plast, rozbudowują się Meinert oraz Sikla. To milionowe przedsięwzięcia, z którymi wiążą się dalsze plany zatrudnienia. W jeleniogórskim urzędzie ocenia się, że w ciągu kilkunastu miesięcy, stopniowo przybędzie w mieście około 1200 miejsc pracy. Firmy nie będą miały łatwo z pozyskaniem odpowiedniej ilości pracowników. Bo przecież już w obecnej sytuacji wiele podmiotów prowadzi ciągłą rekrutację. W Jeleniej Górze w kwietniu tego roku odnotowano bezrobocie na poziomie 3,3 proc. W powiecie jeleniogórskim, który pozostaje w zasięgu rekrutacyjnym jeleniogórskich firm, bezrobotnych jest 8,7 proc. Pracodawcy, aby zachęcić kandydatów do pacy, a potem ich utrzymać w firmie, będą musieli przygotować atrakcyjne oferty. Część z nich z pewnością będzie szukała kandydatów na wolne stanowiska za wschodnią granicą.

Władze Jeleniej Góry liczą, że jeleniogórzanie znajdą też zatrudnienie w fabryce Mercedesa w Jaworze. - Prezydent Łużniak prowadzi rozmowy na temat ewentualnego zatrudniania absolwentów jeleniogórskiego wydziału Politechniki Wrocławskiej a także młodych ludzi po Zespole Szkół Mechanicznych – mówi Cezariusz Wiklik, rzecznik prasowy UM Jelenia Góra. Do Jawora z Jeleniej Góry jest tylko 40 km, a wkrótce, po zakończeniu realizowanych właśnie inwestycji drogowych, czas przejazdu powinien być jeszcze krótszy. W fabryce Mercedesa w Jaworze powstanie docelowo 2500 miejsc pracy. Ta duża inwestycja z pewnością w perspektywie pociągnie za sobą kolejne. W jeleniogórskim magistracie liczą, że częściowo mogą one znaleźć lokalizację w naszym mieście.

DSC_6704.jpg
DSC_6657.jpg
DSC_6686.jpg
DSC_6694.jpg
DSC_6695.jpg
DSC_6700.jpg

Komentarze (39)

Jak bedom placic te nedzne grosiki to bedom sami pracowac.Nareszcie skonczyly sie czasy kiedy bez przerwy gadali NA TWOJE MIEJSCE MAMY STO CHETNYCH.

A co ty potrafisz?

Ciekawe z kąd wezmą ludzi do roboty...? A "Łebki" przychodzą, gapią się w telefoniki i po dwóch dniach są zmęczeni i porzucają pracę. A spróbuj takiemu wydać polecenie, że coś musi zrobić(!) -beztresowe wychowywanie Mamusiek

Witam, mam pytanie: a gdzie tatuś był jak mamusia wychowywała bezstresowo???

na saksach

Faktycznie mogli by liczyć,gdyby poprzednicy Luzniaka i posłowie z PO zarówno do sejmu jak i sejmiku nie wykazywali bierności w kwestii komunikacji jg z resztą kraju.Pani Czernow,pan Zawiła, Pokój.Nie robili kompletnie nic w kwestii wykluczenia komunikacyjnego.Pani Czernow swego czasu argumentowała ze drogi (S3)nie ma bo Czesi nie budują.Pan Zawiła swego czasu głosował przeciw modernizacji linii olejowej do jg.Pokoj natomiast interesował się tylko inwestycjami lub sponsorami imprez ścięgnach.

Co za bzdety za 2.50zł. To właśnie za PO rozpoczęła się modernizacja linii kolejowej do Jeleniej Góry oraz przygotowanie budowy S3.Obecnie rządzące pisiory realizują tylko tą inwestycje przy czym i tak nie ma kasy na dalszą budowę S3 do Lubawki.Ważniejsze jest wybudowanie CPK.To pisiory właśnie rozpoczynają rozwalanie kolei na Dolnym Śląsku.Szykują się podwyżki cen biletów w KD oraz likwidacje połączeń IC.Brak kasy na bieżące utrzymanie torów powoduje że już w niektórych miejscach są ograniczenia prędkości na linii do Wrocławia wydłużające czas przejazdu.Dla koalicji w sejmiku pis-bezpartyjni ważniejsze są pociągi wokół Wrocławia i do Lubina.Reszte mają w d u p i e.

Po co wypisujesz te bzdury? Po co piszesz, że pociągi mają ograniczenia prędkości do Wrocławia i że jest to spowodowane brakiem kasy? Jeżdżę pociągami na tej linii i jeżdżą według rozkładu i są punktualne, a jeśli są jakieś roboty na trasie to normalne że pociąg zwalnia. Ogarnij się dziecino i idź gdzie indziej siać ferment.

Widzę że nieuki z gwara podwórkowa kupiły sobie kompa lub smarfa

Widzę że nieuki z gwara podwórkowa kupiły sobie kompa lub smarfa

Przejechać się i sprawdzić.15 minut spóźniony autobusy czerwone nie czekają a taksówkarze się cieszą

Heh ciekawe za kogo zniknęły koleje i szyny....mlotku

Szyny znikały za rządów wszystkich dotychczasowych ekip. Złomiarze kradli na potęgę, a kolejne ekipy rządowe: styropian i postkomuniści, SdRP, PSL, AWS, UW, PiS, PO - wszyscy w Wa-wie zajęci byli głównie dzieleniem spółek kolejowych i obsadzaniem stanowisk w zarządach i radach nadzorczych. Tymczasem samorządowcy na Dolnym Śląsku zainwestowali w kolej. Po 19 latach pracy samorządu wojewódzkiego, przez 13 lat rządzonego przez PO i koalicjantów, obecnie Koleje Dolnośląskie są synonimem sukcesu kolei regionalnych i biją kolejne rekordy przewozów. Zarząd województwa po zmianie koalicji jak na razie (co jest bardzo dobre) kontynuuje prace swoich poprzedników i przejmuje oraz stara się przejąć kolejne odcinki linii kolejowych pod zarząd i do obsługi połączeniami KD. Oby nikt nie zszedł z tej drogi, a raczej nie zjechał z tego toru na bocznicę ;)

Niemcy stawiają swoje montownie, bo mają tanią siłę roboczą w planie, i to nie Polaków.

Ale TU buduje się kościoły .

Jak dobrze będą płacić nie będzie wyszysku jak w innych zakładach to może się skuszę

a komu tys potrzebny? siedz dalej na zasilku i zapladniaj grazyne. przy dzieciach wyzyjecie (pewnie i na zubra czasem starczy).

Jak dobrze będą płacić nie będzie wyszysku jak w innych zakładach to może się skuszę

Jak dobrze będą płacić nie będzie wyszysku jak w innych zakładach to może się skuszę

3 zmiany za 1600zl.

Normalne godziny pracy i wynagrodzenie godne i problem z braku pracowników brak ludzie chcą normalnie zarabiać pieniądze żeby żyć a nie pracuje się po 3 zmiany i to jeszcze po 12 godz co nie którzy i jes, cze w takie upały a jak się chce odmówić to straszą że zabiorą premie a wiadomo premia to 700 zł i jakie wnioski pracodawcy nie zapominajcie o nas pracownikach my też chcemy normalnie zarabiać

Chętnie wrócę z Niemiec ale żeby nie być stratny oczywiście także 2600 euro netto, 30 dni urlopu płatne 130% dniowki i wypłata na święta. Takie są normy dla elektryka za 40h tygodniowo. Ktoś chętny?

6 tysi. netto na reke i przajde do pracy

Jakie masz kwalifikacje, doświadczenie i wykształcenie?

Niemcy robią tu montowanie, bo nie muszą płacić podatków i stawiają 5 ludzi w cenie 1 w niemczech.

Bezrobocie 3% a nie pracujących w wieku produkcyjnym 30%.

A ja jestem zadowolony z pracy w D...e. Teraz dojdzie 300 stówki na zakupki.

Wypchnięto na wcześniejsze emerytury ludzi produktywnych .Jak by nie Niemcy ze swoimi zakładami tobyś wpieprzał szczaw.

Jakie 3 stowiki jak i tak bd ci zabierać podatek zobaczysz to bd jeden wielki wałek

Jak was czytam tępe buraki to żygać mi się chce. Jeden nic nie potrafi i chce pieniędzy, a drugiemu wydaje się że jak jest taki rynek to wszystkie rozumy pozjadał. A potem u mnie na robocie okazuje się jaki jest jeden baran z drugim.

Jak was czytam tępe buraki to żygać mi się chce. Jeden nic nie potrafi i chce pieniędzy, a drugiemu wydaje się że jak jest taki rynek to wszystkie rozumy pozjadał. A potem u mnie na robocie okazuje się jaki jest jeden baran z drugim.

w kauflandzie robie na 2 etaty jeden za kolezanke i dostaje 10 tysi na reke

Już wkrótce ZUS wzrośnie do 1500 zł. Kogo będzie stać na to, by zatrudniać ludzi? Niech PiS robi tak dalej, a firmy przeniosą się do Chin.

Zus 1500 a popatrz na inne kraje na socjal i dopiero się wypowiadaj...ile tam się pl a ci

Żyjemy w Polsce nie w innych krajach. Żeby rozdawać pieniądze trzeba mieć wyższe PKB. Eksportujemy na kwotę o połowę mniejszą niż importujemy. Zarabiamy 3-4 razy mniej niż w UE. I to się nie zmieni, bo za dużo pasożytów bierze nie wplacajac do budżetu nic. Ich liczba rośnie.

Czy to będą typowe Arbetislager Niemieckim potentatów, czy wreszcie uczciwe i godne pensje min 2500 netto dla podrzędnych pracowników i 3500 dla biura?>?

Dadzą dobre wynagrodzenie, umowę o pracę , godne warunki pracy to chętni się znajdą . A tak to niech sobie dalej szukają .

Zamiast liczyć drogi Magistracie, to należy ruszuć głową i nie tylko i zacząć działać. Niestety, nie ma w JG pracy dla ambitnych ludzi, którzy chcą robić coś więcej niż tylko obsługiwać taśmy produkcyjne albo sprzedawać ciuchy w galerii handlowej. Bardzo chętnie bym tu wrócił bo ko**** to miejsce, ale jak przeglądam regularnie oferty pracy to tylko ręce rozkładam, bo nędza na rynku pracy aż piszczy.

Zamiast liczyć drogi Magistracie, to należy ruszuć głową i nie tylko i zacząć działać. Niestety, nie ma w JG pracy dla ambitnych ludzi, którzy chcą robić coś więcej niż tylko obsługiwać taśmy produkcyjne albo sprzedawać ciuchy w galerii handlowej. Bardzo chętnie bym tu wrócił bo ko**** to miejsce, ale jak przeglądam regularnie oferty pracy to tylko ręce rozkładam, bo nędza na rynku pracy aż piszczy.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.