Dwa miliony na odnowę

fot. Urząd Marszałkowski

Przedstawiciele 82 miejscowości na Dolnym Śląsku, w tym 18 z naszego regionu, otrzymało z rąk marszałka województwa Cezarego Przybylskiego promesy na realizację małych grantów w ramach programu „Odnowa Wsi Dolnośląskiej”. Promesy dla gmin z subregionu jeleniogórskiego wręczano wczoraj (czwartek, 16 sierpnia) w Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Celem projektu jest poprawa warunków rozwoju społeczno-ekonomicznego miejscowości wiejskich oraz promowanie postaw obywatelskich.
- Chcemy by granty do 30 tys. zł wzmocniły zaangażowanie mieszkańców wsi przy współtworzeniu przyjaznej do życia przestrzeni, takiej, do której chętnie będą powracać turyści. W ramach konkursu dofinansowujemy m.in.: remonty, wyposażenie obiektów publicznych, budowę ścieżek rowerowych, szlaków pieszych, a także zakup strojów ludowych i instrumentów muzycznych dla zespołów związanych z kultywowaniem tradycji społeczności lokalnych – przybliżał cele programu marszałek Przybylski.
W regionie jeleniogórskim granty realizowane będą w Bolkowie, Janowicach Wielkich, Kamiennej Górze (gmina), Leśnej, Lubaniu, Lubawce, Lubomierzu, Lwówku, Mysłakowicach, Olszynie, Osiecznicy, Pieńsku, Siekierczynie, Sulikowie, Świerzawie, Węglińcu, Wleniu i Zgorzelcu (gmina).
Odnowa Wsi Dolnośląskiej jest najdłużej działającym i największym programem aktywizacji społeczności lokalnych. Finansowane z niego granty będą realizowane po raz dziesiąty. Dotąd przeznaczono na ten cel 25 mln zł.
 

Komentarze (4)

A Jelenia Góra nie dostała? Przecie my wsią jesteśmy. Tak ładnie nad tym pracowali przez ostatnich kilka kadencji i jest. Z miasta zrobiła się wieś

Gdyby Jagniątków, Goduszyn, Czarne i Maciejowa były nadal wsiami, to by na tym skorzystały. A tak, to podłączyli do Jeleniej nie wiadomo po co, charakteru miejskiego to nie ma, koszty dla miasta są, a te dzielnice tracą możliwość dofinansowania z kasy na wioski. Same straty.

Dobrze, że inwestuje się w dolnośląskie wsie. Tak trzymać.

Dobra inicjatywa

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.