Dwaj Ukraińcy zrobili demolkę

fot. KPP Lwówek Śląski

Kilkadziesiąt zniszczonych aut, to efekt „zabawy” jaką urządziło sobie dwóch mężczyzn w centrum Lwówka Śląskiego. Sprawcy zostali zatrzymani przez lwóweckich policjantów, okazali się obywatelami Ukrainy.

- Policjanci wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim w wyniku pracy operacyjnej ustalili sprawców zniszczenia pojazdów w Lwówku Śląskim. Do zdarzenia doszło 19 maja 2019 w nocy na ulicy Morcinka. W zdarzeniu uczestniczyło dwóch mężczyzn 34 i 26 letnich obywateli Ukrainy zamieszkałych na terenie powiatu lwóweckiego. Jeden z nich postanowił wskoczyć na zaparkowane pojazdy i sukcesywnie przeskakiwał kolejno z auta na auto. Drugi z mężczyzn filmował i fotografował to co robi jego kolega oraz namawiał go do skakania po zaparkowanych pojazdach. Przy niektórych autach sprawca, oprócz dokonania wgnieceń na maskach i porysowań, wyrywał też wycieraczki – informuje Mateusz Królak, oficer prasowy lwóweckiej policji.
Jednocześnie policjanci prowadzący sprawę apelują do mieszkańców Lwówka Śląskiego którzy w dniu 19 maja 2019 mieli zaparkowane auta na ulicy Morcinka i zauważyli, że ich auto jest porysowane lub ma wgniecioną maskę, by zgłaszali to telefonicznie pod numery: 606 851 792 lub 75 64 67 214.
A jak się okazuje, to nie jedyne takie zdarzenie w ostatnim czasie. Także w Lubaniu w nocy z 26 na 26 maja grupa młodych ludzi szła ulicami Tkacką, Szkolną, Grunwaldzką, Wąską i Mikołaja, demolując auta i witryny sklepowe. W Lubaniu policja jeszcze ustala sprawców.

Komentarze (12)

Do łagrów z nimi

Odeslac na ukraine

Żeby ich tam wypuścili i wolno sobie żyli? Zapomnij. Na ukrainie sądy i prawo nie działa. Wsadzić ich na kilka lat do polskiego pierdla i niech się codziennie schylają Polakom po mydło. Swołocz ze wschodu.

A ty to sama kultura prawo i porządek . Weź nie rozmieszaj.

A kto zapłaci za szkody, niech mają dozór co dnia meldunek na policji i niech płacą za szkody!!! a Puzniej wypad i zakaz wjazdu na 10 lat.

Takie są skutki socjalnej polityki państwa. Brakuje pracowników to przyjeżdżają do pracy różni obcokrajowcy.

Panowie Ukraińcowie pokazali wsiurstwo jakie jest w ich kraju. A polski sąd powinien ich za to wsiurstwo godnie nagrodzić, dla przykładu dla innych wsiurów, czyli obroże na kostki i do póki nie odrobią strat właścicieli do póty nie puszczać do domu i zakaz do końca życia na wjazd do Polski.

Podobnie zachowują się Polacy za granicą.. taka sama dzicz

Dokładnie.

nie oceniajcie wszystkich Ukraincow wg tego co zrobili ci dwaj durnie, pracuje z Ukraincami i to sa przjaciele a nie wrogowie i sa bardzo dobrymi pracownikami

Nie tylko ty pracujesz z Ukraińcami. I nie pisz że są super pracownikami bo to nie pokrywa się ż rzeczywistością w innych firmach.

Scierwa ze wschodu, I tyle,gardze nimi na kazdej natrafionej okazji

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.