Dwie nowe linie autobusowe i korekta rozkładów jazdy MZK

Fot. FB UM Jelenia Góra

Od wczoraj (17 października) jeleniogórzanie mogą korzystać z kursów nowych linii autobusowych nr 13 i 24. Muszą jednak liczyć się z utrudnieniami na pozostałych liniach, związanymi z remontem Alei Wojska Polskiego. Zostały między innymi zmienione trasy przejazdów autobusów.

Trasa przejazdu autobusów MZK na linii nr 13: Dworzec Kolejowy, ul. Krakowska, al. Solidarności, ul. Wincentego Pola, Powstańców Śląskich, Różyckiego, Ogińskiego, Wiejska.

Trasa przejazdu autobusów na linii nr 24: Pętla Wita Stwosza, ul. Sobieszowska, ul. Lubańska, rondo w Goduszynie, Trasa Czeska, ul. K. Miarki, ul. J. Sobieskiego, ul. Podwale, al. J.Pawła II, ul. G. Bacewicz, ul. J. Kiepury.

Korekty rozkładu jazdy autobusów MZK w związku z przebudową Alei Wojska Polskiego:

Autobusy linii nr 1 i 16 w kierunku Jeżowa Sudeckiego i ul. Wiejskiej od przystanku Wolności – Poczta pojadą: przez przystanek M. Skłodowskiej-Curie do przystanku Podwale i dalej po trasie ( z pominięciem przystanków Sąd, Teatr i Bankowa). Trasa powrotna bez zmian.

Autobusy linii nr 5 w kierunku Wrzeszsczyna od przystanku Krasickiego pojadą przez przystanek M. Skłodowskiej-Curie do przystanku Podwale i dalej po trasie ( z pominięciem przystanków Sąd, Teatr i Bankowa). Ponadto kursy jadące przez Siedlęcin Górny zostaną skierowane od przystanku Skłodowskiej-Curie przez przystanki Podwale i Dworzec Autobusowy do przystanku J. Sobieskiego i dalej po trasie. Trasa powrotna bez zmian.

Autobusy linii nr 4, 6, 9, 15, 17, 22, 26 i N2 w kierunku Dworca Kolejowego i Zabobrza pojadą z pominięciem przystanku Teatr ulicami Grottgera, Chełmońskiego (zostanie tu utworzony przystanek tymczasowy przy podziemiach Time Gates ), Sudecką, Staffa i Nowowiejską do przystanku Uniwersytet Ekonomiczny i dalej po trasie. Trasa powrotna bez zmian.

Autobusy linii nr 12 w kierunku Os. Czarnego pojadą objazdem ulicami Wojska Polskiego, Muzealną, Wojska Polskiego, Grottgera, Chełmońskiego(zostanie tu utworzony przystanek tymczasowy przy podziemiach Time Gates ) do ul. Sudeckiej i dalej po trasie. W kierunku Zabobrza autobusy pojadą przez ul. Staffa i Nowowiejską do przystanku Uniwersytet Ekonomiczny i dalej po trasie.

Autobusy linii nr 10 w obydwu kierunkach pojadą objazdem ulicami Drzymały, Kubsza (zostanie tu utworzony przystanek tymczasowy przy markecie Biedronka ) 1 Maja do Dworca Kolejowego ( z pominięciem przystanków Os. Robotnicze, Podwale, Bankowa, Teatr i Uniwersytet Ekonomiczny ).

Pętla autobusu linii 19 zostanie przeniesiona na przystanek Powstańców Wielkopolskich (przy Małej Poczcie). W obydwu kierunkach autobusy linii pojadą ulicami Powstańców Wielkopolskich, Lipową, Wyczółkowskiego, Morcinka, Głowackiego, Mickiewicza, Wesołą, Skowronków i dalej po trasie.

Nowy rozkład można sprawdzić na stronie internetowej http://rj.mzk.jgora.pl.

Komentarze (4)

Time Gates - jak można było dać taką głu.pią nazwę?

Mam pytanie!Czy Sobieszów to jest jeszcze Jelenia Góra, czy już nie. I dlaczego większość lini MZK kończy swój bieg na Osiedlu Orlim i nie dojeżdża do Sobieszowa ?!

2 nowe linie. Bardzo fajnie, tylko ta częstotliwość kursów porażająca... 3 na dobę. Ja rozumiem, że nie ma potrzeby, aby autobusy jeździły co 15 min., ale zwłaszcza na nowej 13-stce raz na 1h, a w weekend powiedzmy raz na 2h by nie zaszkodziło, a tak z wielkiej chmury, mały deszcz

Również sądzę że uru****ianie lini 13 z 3 kursami o 7 ;12;19 jest jakimś nieporozumieniem. Dla kogo ten autobus?
Autobus jest po 20 min.na ostatnim przystanku na wiejskiej i zjezdza do zajezdni bo chyba nie czeka do 12 na kolejny kurs.Za chwilę MZK wystąpi o zwiększenie subwencji od miasta a Łuzniak ogłosi podwyżkę bo przecież nowe linie

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.