Dwie porażki „Wichosiek”

Mimo ambitnej postawy drugoligowe koszykarki z zabobrzańskiego klubu przegrały dwa ostatnie mecze z wyżej notowanymi rywalkami. W 14. kolejce w Polkowicach zespół KS „Wichoś” po niezwykle zaciętej konfrontacji uległ ekipie CCC 53:56. W następnej serii II ligi przed własną publicznością drużyna z Jeleniej Góry uległa UKS-owi Lider Swarzędz 51:67.

W dolnośląskich derbach „Wichośki” prowadziły do przerwy 26:25 (w kwartach 12:10, 14:15), w 39. minucie 53:50. Końcowe, skuteczne akcje koszykarek CCC przesądziły o ich zwycięstwie. Najwięcej, 14 punktów zdobyła znana z występów w MKS MOS Karkonosze Paulina Podgajna.

- Moje podopieczne otrzymały wiele pochwał. Grały nie tylko dobrze taktycznie, ale też bardzo walecznie. Szkoda ostatnich trzech naszych akcji i niecelnych pięciu rzutów wolnych w czwartej kwarcie – podsumował spotkanie trener Eugeniusz Sroka.

Nie było niespodzianki w meczu z liderkami tabeli II ligi, które nie ukrywają I-ligowych aspiracji. Koszykarki ze Swarzędza wygrały trzy kwarty (21:12, 18:11, 14:9). Oddały jeleniogórzankom tylko czwarta odsłonę (14:19). Choć gospodynie ambitnie walczyły do końcowej syreny, podopieczne trenerki Anny Talarczyk pewnie zainkasowały komplet ligowych punktów.

W obu potyczkach dla ekipy „Wichosiek” celnie rzucały: Aleksandra Lorenz 36 pkt., Magdalena Dźwilewska 18, Sandra Lewkowicz 16, Marta Klementowska 14, Natalia Kopiec 8, Wiktoria Łozowiecka 5, Marika Kowalczyk 4 i Jagoda Kuduk 3.