Dwunastobramkowy rewanż KPR-u

Dwunastobramkowy rewanż KPR-u

Jak nasze szczypiornistki, jako jedyne z drużyn Superligi kobiet, w rundzie zasadniczej mogły przegrać w Kościerzynie z outsiderkami 27:28 – długo zastanawiali się kibice „żółto – niebieskich”? W sobotniej (6 kwietnia), konfrontacji w jeleniogórskiej hali piłkarki KPR-u dominowały na boisku, rządziły i dzieliły w każdej jego części. W udanym rewanżu pewnie i wysoko, 34:22 (18:11) pokonały UKS PCM z Kaszub.

Zespół trenera Michała Pastuszko zagrał skutecznie w ataku i w obronie. Gospodynie prowadziły 8:2, potem 18:9 i 21:11. Bramkarki z Kościerzyny Agnieszka Kordunowska – Lupa i Aleksandra Bielak były bezradne po celnych rzutach aż dziewięciu piłkarek KPR-u, Aleksandry Oreszczuk (razem 6), Joanny Załogi, Aleksandry Tomczyk i byłej zawodniczki UKS PCM Martyny Żukowskiej (każda po 5 goli), Sylwii Jasińskiej (4), Sabiny Kobzar (3), Oktawii Bieleckiej, Izabeli Świerżewskiej i powracającej po kontuzji do drużyny Kamili Konofał (każda po 2 bramki). Dla pokonanej „czerwonej latarni” kobiecych rozgrywek najwięcej trafień do siatki KPR-u zanotowały: druga w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelczyń Superligi, rozgrywająca Alicja Pękala (5 – razem 106) i trzecia w tej rywalizacji skrzydłowa Natalia Fesdorf (7 – razem 105).

Tydzień temu zespół trenera Dariusza Męczykowskiego ambitnie walczył w Chorzowie. Zremisował z Ruchem 28:28, jednak przegrał konkurs rzutów karnych i zdobył tylko jeden punkt. W meczu z KPR-em piłkarki z Kaszub nie miały sportowych argumentów. Zwycięski wynik ani minutę nie był zagrożony. Przyjezdne zawodniczki grały zrywami, popełniły sporo prostych błędów, nie mogły sobie poradzić z mocną obroną KPR-u i bramkarką z rocznika 2001, Natalią Filończuk. Tym razem fani „żółto – niebieskich” chwalili trenera Michała Pastuszko za właściwe rotowanie składem. Oprócz wyżej wymienionych szansę gry dostały Natalia Najdek, Karolina Kanicka, Agata Skowrońska i bramkarka Karolina Szczurek.

W pierwszym meczu trzeciej rundy piłkarki KPR-u wygrały z Piotrkovią Piotrków Trybunalskim, w drugim z UKS PCM Kościerzyna. W następnej kolejce, 13 kwietnia, jeleniogórzanki powalczą z Kielcach z Koroną Handballem, która w sobotę pokonała Piotrkovię. Która z tych trzech drużyn zostanie mistrzem grupy spadkowej Superligi (miejsca 7 -11)? 

mKPRstob (1).JPG
mKPRstob (2).JPG
mKPRstob (3).JPG
mKPRstob (4).JPG
mKPRstob (5).JPG
mKPRstob (6).JPG
mKPRstob (7).JPG
mKPRstob (8).JPG
mKPRstob (9).JPG
mKPRstob (10).JPG
mKPRstob (11).JPG
mKPRstob (12).JPG
mKPRstob (13).JPG
mKPRstob (14).JPG
mKPRstob (15).JPG
mKPRstob (16).JPG
mKPRstob (17).JPG
mKPRstob (18).JPG
mKPRstob (19).JPG
mKPRstob (20).JPG
mKPRstob (21).JPG
mKPRstob (22).JPG
mKPRstob (23).JPG
mKPRstob (24).JPG
mKPRstob (25).JPG
mKPRstob (26).JPG
mKPRstob (27).JPG
mKPRstob (28).JPG
mKPRstob (29).JPG
mKPRstob (30).JPG
mKPRstob (31).JPG
mKPRstob (32).JPG
mKPRstob (33).JPG
mKPRstob (34).JPG
mKPRstob (35).JPG
mKPRstob (36).JPG
mKPRstob (37).JPG
mKPRstob (38).JPG

Komentarze (1)

Super gratulacje

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.