Dziś i jutro mnóstwo policji na drogach

Dziś i jutro mnóstwo policji na drogach

Patrole policyjne dzisiaj (2 września) spotkacie na trasach wylotowych z Jeleniej Góry oraz drogach z Karpacza i Szklarskiej Poręby. Jutro (3 września) mundurowi będą głównie przed szkołami. Zapowiadają: Zero tolerancji dla piratów drogowych.

Dzisiaj funkcjonariusze czuwać będą nad bezpiecznym powrotem kierowców z letnich wakacji. Mundurowi sprawdzą, czy kierowcy nie przekraczają dopuszczalnej prędkości, skontrolują trzeźwość kierowców, stan techniczny samochodów oraz to czy dzieci podróżują zgodnie z przepisami.

Jutro (3 września) policjantów spotkacie głównie przed szkołami.

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego będą pomagać będą najmłodszym w przejściu przez jezdnię oraz przypominać kierowcom o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności w rejonie placówek oświatowych.

Patrole policyjne będą również w miejscach, gdzie przebywa dużo dzieci i młodzieży.

Funkcjonariusze ruchu drogowego będą także prowadzić systematyczne kontrole autobusów i gimbusów przewożących dzieci do i ze szkoły. Sprawdzą też stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierowców oraz czy przestrzegane są zasady bezpieczeństwa podczas drogi.

Komentarze (5)

Od dłuższego czasy co raz to AKCJA ,a kopciuchy nadal jeżdżą ,ślepe na jeden reflektor, brak STOP to norma .I gadacze komorkowi.

...bo z kopciuchów nie ma takiej kasy jak z "predkości". Dlatego też policja pod pozorem troski o bezpieczeństwo wyłącznie w nieoznakowanych radiowozach zarabia kasę.
Nieważne, że w ostatnim raporcie o bezpieczeństwe na drogach wskazano, ze mimo drastycznych kar za przekraczanie predkości i mimo zabierania praw jazdy po przekroczeniu predkości o 50 km/h ilośc wypadków nie maleje.
Może więc zamiast chować się po krzakach i w nieoznakowanych radiowozach nasi policjanci wzorem np niemieckich zaczną po prostu być wszędzie w OZNAKOWANYCH radiowozach i swoją obecnością dyscyplinować kierowców tak jak to w Europie jest.
Tylko co wtedy z kasą dla coraz bardziej potrzebujacego i coraz bardziej socjalnego kraju ?

Ch.uja tam, nie było wcale więcej, droga na Świerzawę nieobstawiona, nowa pętla autobusowa w Dziwiszowie już testowana przez przygłupów - jazda na ręcznym, itp.

Przydałyby się poranne kontrole, po godz. 6.00, na wysokości stacji pieprzyka, wszystkich poweekendowych imprezowiczów i rajdowców.

Policja powinna wozić ze sobą mierniki głębokości, aby sprawdzić jak głęboko w doopie kierowcy mają ograniczenia prędkości...

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.