Ekspresowe rady pedagogiczne

Ekspresowe rady pedagogiczne

Decyzja o zawieszeniu strajku nauczycieli ogłoszona wczoraj przez przewodniczącego ZNP Sławomira Broniarza zaskoczyła wielu nauczycieli. Spora część przyjęła ją z rozczarowaniem i rozgoryczeniem. - Będzie trudno o podobną mobilizację po wakacjach – ocenia jedna z nauczycielek. Tymczasem w jeleniogórskich szkołach organizowane są skuteczne klasyfikacyjne rady pedagogiczne. Maturzyści bez przeszkód będą więc mogli przystąpić do egzaminów. 

Sylwia Gac-Sufleta, prezes jeleniogórskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, także, jak przyznaje, w pierwszym odruchu była zawiedziona decyzją centrali związku. - Po ochłonięciu wielu z nas przyznało jednak, że to najracjonalniejsze, co można było w tej sytuacji zrobić – mówi.

Formalnie strajk zostanie zawieszony od jutra (soboty), ale dziś w jeleniogórskich szkołach odbyły się rady klasyfikacyjne i maturzyści będą mogli odebrać swoje świadectwa. - W naszej szkole strajk zawiesiła taka ilość nauczycieli, aby na radzie pedagogicznej spełniony był wymóg quorum. To była suwerenna decyzja nauczycieli – powiedziała nam Małgorzata Kozińska, dyrektor I ZSO w Jeleniej Górze. Podobnie - jak informuje Paweł Domagała, szef miejskiej oświaty - klasyfikacyjne rady pedagogiczne odbyły się już w pięciu innych szkołach średnich. Na poniedziałek zaplanowano  rady w  „Rzemiosłach”, "Ekonomie" oraz ZSP-UiB. Wszystko wskazuje na to, że i tam klasyfikacja zostanie pomyślnie doprowadzona do końca.
 

 

Poniżej zamieszczamy list otwarty prezes ZO ZNP w Jeleniej Górze

 

 

                                                           Jelenia Góra, dnia 25 kwietnia 2019 r.

 

                                                                                               LIST OTWARTY

 

 

Składam serdeczne wyrazy szacunku i podziękowania wszystkim nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym z przedszkoli, szkół i placówek nieferyjnych, którzy od dnia 08 kwietnia 2019 r. przystąpili do strajku i wytrwali w swoim postanowieniu do dnia jego zawieszenia, tj. do dnia 27 kwietnia 2019 r. nie bacząc na hejty, wyzwiska, zastraszanie.

Jesteście wspaniałymi ludźmi z którymi warto walczyć i o których należy walczyć.

 

Dziękuję Dyrektorom, którzy wytrwali te trzy tygodnie pomimo odgórnych nacisków i różnego rodzaju akcji zastraszania.

Dziękuję Uczniom i Rodzicom, którzy w trakcie strajku okazywali swoje poparcie dla nas, wspierając nas nie tylko dobrym słowem ale i „słodkościami”.

Dziękuję Samorządowi, który nas popierał od samego początku i pomimo „burz” oraz „zawirowań” nie powiedział „nie” . Samorządowi, który jest z nami do samego końca.

Dziękuję mediom, że byli obiektywni w swoich przekazach.

Dziękuję wszystkim pozostałym, których nie wymieniłam a którzy wspierali nas dobrym słowem, uśmiechem, życzliwością.

Dziękuję wszystkim hejtującym - dzięki Wam wiemy, że należy trzymać się razem bo tylko w jedności SIŁA.

Ponieważ MEN nas mnie to teraz nasza kolej.

Jako Prezes Oddziału w imieniu wszystkich Prezesów Ognisk placówek oświatowych miasta Jeleniej Góry oraz Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jeżowie Sudeckim i Szkoły Podstawowej w Siedlęcinie pragnę poinformować, iż nie byliśmy i na chwilę obecną nie jesteśmy usatysfakcjonowani decyzją Zarządu Głównego ZNP, jednakże zapoznając się z Oświadczeniem Sławomira Broniarza, prezesa ZNP (w załączeniu) mam nadzieję, że miesiąc wrzesień 2019 r. nie będzie tylko nasz ale i pozostałych grup zawodowych, które okazując swoje niezadowolenie dołączą do nas.

Mamy prawo być dzisiaj rozgoryczeni, gdyż nikt z nas tego się nie spodziewał ale mam nadzieję, iż dzisiejsze „ustępstwo” da nam jeszcze więcej siły aby we wrześniu wraz z innymi grupami zawodowymi pokazać iż ludzi - wszystkich - nie należy lekceważyć.

 

Dziękuję

 

Z poważaniem

Prezes Zarządu Oddziału

ZNP w Jeleniej Górze

Sylwia Gac - Sufleta

Komentarze (35)

Bezsensowny strajk zakończył się. Kto zyskał, kto stracił nie trzeba wyjaśniać. Chętnych do strajku było może ze 20 %. Reszta była zastraszona, namówiona, było im wszystko jedno i nie mieli co robić. Lub mieli lenia i nie chciało im się robić. Nasuwa się tutaj pytanie - ile straciła gospodarka kraju na strajku oświaty ?

I cyk, 2,50 w kieszeń wpadło! Jedziesz, pączuś, jedziesz!

Poseł i wiceminister edukacji Marzena Machałek zawiodła.

Pomimo, że mieszka w Jeleniej Górze, to zlekceważyła nauczycieli ziemi jeleniogórskiej podczas ich protestu.
Nie rozmawiała z nimi, tylko siedziała w Warszawie.

Sensacje o poseł Marzenie Machałek.

4 kwietnia ukazał się sensacyjny artykuł o poseł Machałek na portalu wyborcza.pl.

Tytuł artykułu:
"Za minister oświaty Anną Zalewską i wiceminister Marzeną Machałek ciągną się niewyjaśnione afery [CZARNA KSIĘGA PiS]".

Szukaj psychiatry

Niczego od PiSowców nie oczekuj, bo jeśli cokolwiek robią, to robią to wszystko dla siebie, albo dla tych grup zawodowych od których są uzależnieni.

Pierwszy przykład z brzegu to policja. Z racji tego, że nie wolno im strajkować, udali się masowo na L4. Znakomicie to rozegrali, bo poszli na L4 przed 11 listopada.

Wtedy PiS trząsł portkami, bo kto zabezpieczałby ich marsze niepodległości? Ano nikt i w ten oto sposób szybko znalazły się pieniądze dla policji.

Mam nadzieję, że nauczyciele wznowią strajki po wakacjach.

podobne bzdury to tylko w tvpis można usłyszeć

miałbyć Suflet a wyszedł kac...

to już pewne nauczyciele - 1000 zł. podwyżki reszta budżetówki - podwyżki zamrożone do 2025 roku. W związku z wyższym dochodem koszt korepetycji zwiększa się o 50 zł. za 45 min.

Wyszło, że rodzicom szkoła potrzebna jest do opieki nad ich dziećmi. Skoro nie potrzeba lekarzy, inżynierów, prawników w tym kraju od jutra puszczam filmy przyrodnicze nalekcji. Zero zadań. Jaka płaca taka praca.

Po raz kolejny pokażesz, że nie zależy ci na dzieciach. Nic więcej.

Raczej wyszło jak marnym jeste ś nauczycielem prezentując takie podejscie.Utwierdzasz mnie w przekonaniu ze własciwe było by zróżnicowanie pensji nauczyciela.Ty raczej został byś przy swojej wypłacie.

Daruj sobie taki komentarz. Ci ludzie uczą dzieci i młodzież, a ich praca nie skupia się tylko na lekcjach w szkole. To także przygotowywanie tych lekcji, przygotowywanie i sprawdzanie testów i sprawdzianów, rady pedagogiczne, rady klasyfikacyjne, wywiadówki, wyjazdy na wycieczki jednodniowe, kilkudniowe...

Jeśli myślisz, że nauczyciele mają wykonywać tę pracę za psie pieniądze, to jesteś w błędzie. Tak, jak każdej grupie zawodowej, tak i nauczycielom należy się godziwe wynagrodzenie, a nie głodowa pensja.

Gdyby nie nauczyciele, nie napisałbyś tego postu, a więc więcej pokory.

Ale wiesz, że dyskutujesz z trollami, którzy za 2,50 zrobią wszystko, łącznie z ciągnięciem druta bezdomnemu?

No to teraz czas na potrącenia

Masz babo suflet...

Chemik co ty trzeba wymagać. W końcu 500+ może zacznie się uczyć. Jak to mówią jabłko od jabłoni daleko nie pada. Pisowska podstawa programowa jest tak wymagająca, że tylko dzięki wyrozumiałości nauczycieli przepycha się z klasy do klasy jednego z drugim.

Dokładnie, jaka płaca, taka praca.

Będziemy durniejsi niż kraje Afryki.
Liczy się tylko kasa dla kleru.
Polska złomowiskiem starych aut, wysypiskiem toksycznych odpadów, eksportem mądrych ludzi na zachód.
Zniosą wizy do USA to zobaczycie ilu wyjedzie.

a teraz kochani pracownicy oświaty majówka i zasłużona wycieczka do Grecji , Niemiec ....

Za co pajacu.

za pieniądze z funduszu socjalnego i dopłaty z gminy !

niestety, "pińcety +" i trole wykupiły wszystko!

porażka nauczycieli to efekt totalitaryzmu rządu i bezmózgowia wyborców, którzy sprzedali się za 500+

Brawo Nauczyciele!
Gratuluję doprowadzenia do ustanowienia Dekretu Rady Państwa o specjalnym trybie matur.
Takie rzeczy były za Stalina i w okresie stanu wojennego. Gwizdy dla Rządu za totalną olewkę suwerena.
Na pewno nie są to Mężowie Stanu tylko zwykli populistyczni politycy. Różnica jest taka że politycy myślą jak wygrać kolejne wybory, natomiast Mężowie zastanawiają się jak kolejnym pokoleniom czynić dobrze.

Jeśli piszesz o poparciu rodziców to pisz niektórych rodziców. Jeśli piszesz o poparciu samorzadu to pisz o antyrządowym prezydencie ijego antyrządowym towarzystwie wzajemnej adoracji

Nauczyciele popelnili historyczny obciach. Do zachlannej walki o pieniadze wykorzystali dzieci.I tego wam nigdy nie zapomnimy.

Nie strasz nie strasz bo się ze...sz. Sama już nie dasz rady ale może twoje potomstwo spróbuje tego zawodu.

Strajk nauczycieli stał się kołem ratunkowym dla budżetów zadłużonych samorządów.

Jeżeli górnicy strajkują to do walki o kasę wykorzystują węgiel,rolnik gnojówkę,pracownicy komunikacji pasażerów itd.Nauczyciele o godną pensję mają strajkować podczas wakacji.Puknij się w durny łeb.

Ty trzepakowy filozofie chocbys i przez caly dzien walil sie w ten PO czerep to i tak nie zmadrzejesz, bos jelop i czeresniak.

Zakończyli polityczny strajk bo chcą się załapać na kasę podczas egzaminów maturalnych. Pracownicy oświaty pokazali kim są i co zrobią dla kasy, a rodzice, uczniowie i społeczeństwo im to zapamięta. Nauczycielami są tylko ci, którzy podczas politycznego strajku byli w szkołach i uczyli, reszta to pazery . Artykuły z waszych śmiesznych marszów były i na zdjęciach widać kto pazera. Dziękujemy Nowinom za te zdjęcia.

I kolejne 2,50 wpadło.

Nauczyciele NIE WOLNO KRZYWDZIC DZIECI.

Jak była lekcja o stosowaniu przecinków, to ty waliłeś gruchę w kiblu?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.