Euforia kibiców KPR-u

Ambitnie walczące o Superligowy byt i uniknięcie meczów barażowych szczypiornistki KPR-u odniosły drugie ważne zwycięstwo w grupie spadkowej (miejsca 7-12). Mocno zmotywowany i skoncentrowany przez 60 minut zespół trenera Michała Pastuszko wygrał z AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 29:24. Przed niedzielnym meczem obie drużyny dzieliła przepaść w tabeli. KPR zdobył jedynie 9, rywalki znad morza aż 25 punktów.

Po trafieniach Natalii Janas (razem 7 bramek), której trener zmienił pozycję na boisku, i niezawodniej Joanny Załogi (8) KPR prowadził 3:1, potem 6:3, do przerwy 12:10. Obie skuteczne piłkarki i Aleksandra Tomczyk (6) zdobyły razem 21 goli i wraz z klubowymi koleżankami od pierwszych minut radowały swoich fanów. W siatce gdańskich bramkarek piłkę lokowały też Tatiana Bilenia 4, Sabina Kobzar 3 i Aleksandra Oreszczuk 1. Kilkanaście udanych interwencji miała bramkarka KPR-u Monika Ciesiółka.

Przed jeleniogórzankami sześć spotkań w trzeciej i czwartej rundzie play out, w tym dwie następne niezwykle ważne i trudne sportowo potyczki. Już w środę, 26 kwietnia o godz. 18, w hali Parku Sportowego „Złotnicza” piłkarki KPR-u powalczą z dziewiątym w tabeli Superligi KPR-em Gminy Kobierzyce (16 pkt.). Za trzy dni kolejny mecz u siebie z zajmującym „bezpieczne”, dziesiąte miejsce (12 pkt.), UKS-em PCM Kościerzyna. Rywalki z Pomorza aktualnie mają tylko punkt przewagi nad KPR-em.

Więcej we wtorkowym numerze „Nowin Jeleniogórskich”.