Europoseł z naszego okręgu wystąpił z PiS-u

Europoseł z naszego okręgu wystąpił z PiS-u

– Potencjał Polski zamiast wzrastać, trawiony jest w ciągłych, niepotrzebnych konfliktach – napisał w oświadczeniu europoseł Kazimierz Michał Ujazdowski. We wtorek zrezygnował on z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości.

 

– Eskalacja sporów prowadzi do drastycznych podziałów społecznych, a brak szacunku dla niezależności Trybunału Konstytucyjnego skutkuje niepewnością prawa i obniżeniem gwarancji praw obywatelskich – czytamy dalej w oświadczeniu polityka. – Klimat nieufności do samorządów i niezależnych instytucji wydatnie obniża szanse modernizacji Polski.

Kazimierz Michał Ujazdowski zauważa też, że „zdecydowana większość obywateli nie chce plemiennej wojny, która odwraca uwagę od tego, co najważniejsze dla przyszłości kraju”. – Wszystko to dzieje się w sytuacji, gdy wyzwania międzynarodowe przemawiają za redukcją konfliktu wewnętrznego. W takiej sytuacji dobra władza powinna dążyć do łagodzenia sporów i koncentrować się na bezpieczeństwie obywateli i ustabilizowaniu pozycji Polski na arenie międzynarodowej – zauważa.
Przypomniał, że w poprzedniej kadencji PiS upominał się o przejrzystość prac parlamentarnych i rozszerzenie praw kontrolnych opozycji. – Taki był sens opracowanego przeze mnie „Pakietu Demokratycznego”. Dziś obóz rządzący popełnia błędy poprzedniej władzy, narażając instytucje państwowe na najcięższy kryzys po 1989 roku – kontynuuje.
Europoseł w marcu 2016 roku wystąpił z inicjatywą kompromisu w sprawie Trybunału Konstytucyjnego, ale sytuacja zamiast zmierzać do porozumienia, zaostrzyła się.
Kazimierz Michał Ujazdowski jest posłem do Parlamentu Europejskiego, wybranym z okręgu wrocławsko-opolskiego (obejmującego zasięgiem także region jeleniogórski). W wyborach startował z listy PiS z drugiego miejsca. Uzyskał około 49 tysięcy głosów (w Jeleniej Górze – 619).
 

Komentarze (22)

To lepiej, ze wystąpił. W PIS nie potrzeba kaleson. W obecnej sytuacji trzeba trzymać się planu i ani kroku w tył, jak to robi Kaczyński i chwała mu za to. Ciągłe podburzanie i szukanie pretekstów do eskalacji sporów to zasługa wyłącznie opozycji, która nie ugnie się przed niczym żeby odzyskać władzę. Tylko że to mrzonki. Nie ma takiej opcji, ani teraz ani za trzy lata. Są tak ułomni, że nawet nie potrafią umiejętnie przeprowadzać swoich wywrotowych akcji.., no i takie historie jak ta najnowsza z rumunem petru, który chciał dyskretnie rozładować napięcie w majtkach z koleżanką z partii. Za ten wyczyn PIS jest winny Petru dobrego koniaka...

A kiedy poseł Marzena Machałek wystąpi z PiS-u ?

Nikt nie zapłacze za nią.

Za Ujazdowskim i za Machałkową nikt w PiS-ie nie zapłacze.

Ci ludzie bez Prezesa nic nie znaczą.

Przynajmniej robi to z kobietą a nie tak jak ty ręką przed kompem albo twój prezes z kotem

mądrego miło posłuchać... :)))

I chwała mu za to. Zawsze uważałem ,że to bystry facet i udział w tym zbiorowisku miernot, półgłówków i innych "caryc" z PIS-u niepomiernie mnie dziwił.Brawo za odważną decyzję,nikt nie może mu zarzucić koniunkturalizmu.

Mądry zawsze przejrzy prędzej czy później na oczy, a g****emu kolejna miesiączka.

Ten gość zmieniał partie średnio raz w roku, do PiS też wstępował i rezygnował parę razy.
Zapytajcie go raczej, kiedy znów tam wróci:)
Na szczęście jedynie 619 głosów z 49 000 świadczy o tym, że są tu jeszcze myślący ludzie.

Ujazdowski znowu ujechał ! A bo to pierwszy raz ?! Jako europoseł nabrał szmalu i co mu więcej trzeba ? Raz jestem , a raz nie .Pojawiam się i znikam. Co za ludzie ?! Jesteś katolikiem to nie pchaj się do KOD-u. Jesteś ateistą to po co łasisz się do Kościoła? Jesteś narodowcem to nie baw się z czerwonymi .Jesteś cwaniakiem i darmozjadem to nie pchaj się do władzy , która jest służbą względem społeczeństwa a nie korytem do zamaczania ryja jak myślisz! Co za ludzie?!

BRAWO Panie Ujazdowski !!! Mam nadzieje, że reszta porządnych ludzi z PIS pójdą w Pańskie ślady !!!

Ma Pan mój głos, Szacun!!!

Kolejny topielec jak niejaki Kazik-co to zdradzil partie potem rodzine.To taka natura,onialbo zdradzaja albo kapuja

Jeden zmądrzał,przejrzał na oczy w jakim kierunku do zagłady zmierza PIS. Pozostali to ubezwłasnowolnieni nieudacznicy jak np.wczorajsza konferencja prasowa pary: Minionka z Szkieletorem na temat właśnie wspomnianego europosła. Ale się czasów doczekałem, myślałem, że już nic komuny nie przebije...

Polak mądry po szkodzie. Zostały w PiS tylko chwasty i wodorosty.

Na co czekasz? Wypływaj:)

Wodorosty są przy dnie , a g..no zawsze wypływa ! Gratulacje !

W PiS zostały też wirusy i bakterie.

Nic dobrego dla POLSKI nie dokonał, kolejny raz oszukał wyborców i napełnił swoją kieszeń euro srebrnikami. Powinien się zrzec mandatu europosła gdyż zawiódł wyborców i partie która go desygnowała.
To działanie świadczy o tym że ujazdowski honoru nie posiada za to aby dorwać się do mamony zrobi wszystko.

Arno- nie wiem co łykasz ale zmniejsz dawkę- bież połowę albo jeszcze mniej

Kolejna kompromitacja żałosnych pachołków KOD. Zaledwie kilka dni po wyczynie rumuna petru okazuje się, że kijowski dyma was trzymając mocno za biodra. I na pewno nie używa mydła. Hehe, jak już wielokrotnie was uświadamiano, jesteście tylko narzędziem w rękach ludzi którzy graja na was tak jak sobie zaplanują... Ile takich zdarzeń trzeba jeszcze ujawnić żebyście to wreszcie zrozumieli. Chyba że jesteście za kijowskim, petru itp. pomimo wszystko do grobowej deski....:)))))

" jesteście tylko narzędziem w rękach ludzi którzy graja na was tak jak sobie zaplanują..." święte słowa! Czekaj, czekaj, zaraz... o której partii mówisz?!

Bardzie skompromitować Polski już się nie da jak to zrobił PiS. Nawet USA już się na nas wypięło. Mądry przetrwa g**** i biedny z Pisem. Jak to mówią, biedny bo g****, g**** bo biedny.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.