Fałszywy wnuczek w rękach policji

Fałszywy wnuczek w rękach policji

16 lat ma zatrzymany przez jeleniogórską policję chłopak, który parał się działalnością tyleż niewłaściwą, co adekwatną do wieku – oszustwami na wnuczka. Wśród oszukanych jest mieszkanka powiatu jeleniogórskiego, która straciła kilka tysięcy złotych.

- Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej w Jeleniej Górze wspólnie z funkcjonariuszami z Kowar ustalili, a następnie zatrzymali 16-letniego mieszkańca powiatu krakowskiego podejrzanego o oszustwa – relacjonuje oficer prasowa jeleniogórskiej policji Edyta Bagrowiska. - Jak ustalono, podejrzany w lutym br. oszukał mieszkankę powiatu jeleniogórskiego, od której wyłudził kilka tysięcy złotych metodą, na tzw. „wnuczka”. Nastolatek w podobny sposób oszukał lub próbował oszukać jeszcze inne osoby w Jeleniej Górze oraz w innych miastach na terenie kraju. Sprawca dzwonił do pokrzywdzonych podając się za osobę najbliższą i nakłaniał do przekazania pieniędzy w celu załatwienia formalności związanych z wypadkiem drogowym.
Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz o dalszym losie nieletniego zadecyduje sąd rodzinny.
Policja przestrzega by nie podawać przez telefon żadnych informacji dotyczących mieszkania, oszczędności, tego z kim mieszkamy; by w żadnym razie nie przekazywać pieniędzy osobom nieznanym, nawet jeżeli podają się za znajomych najbliższych. Po telefonie od osoby podającej się za krewnego, najlepiej zadzwonić na znany nam osobiście numer telefonu tej osoby, bądź innych członków naszej rodziny i opowiedzieć o całej sytuacji, a w razie podejrzeń zaalarmować policję.

Komentarze (3)

"16 lat ma zatrzymany przez jeleniogórską policję chłopak, który parał się działalnością tyleż niewłaściwą, co adekwatną do wieku – oszustwami na wnuczka."

Pan wybaczy, ale jak ktoś może parać się działalnością adekwatną do wieku - oszustwami na wnuczka??????

Panie Marku, wpis Pana jest nieadekwatny i żadna działalność przestępcza jest bezprawiem/ pogwałceniem prawa.

Wnuczką, wnukiem jest się także w wieku dorosłym, dopóki dziadkowie, babcia, dziadek żyją.

Co do czynu, trudno znaleźć słowa. Żal mi jest ofiar tego przestępstwa. Młody powinien pracować (do osiągnięcia 18 roku życia według kodeksu pracy), a potem pełną parą i w zębach oddać wyłudzone pieniądze.

...każda działalność przestępcza jest bezprawiem/ pogwałceniem prawa - tak powinno być.

Dajcie mi tego wnuczka ,guma i ciase drzwi napewno juz nigdy nie zadzwoni,sad to se moze popier,,,,c

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.