Fatalna kwarta z liderkami I ligi

Koszykarki MKS MOS Karkonosze przegrały dziesiąty w tym sezonie mecz w grupie B, w tym siódmy na wyjeździe. Jeleniogórzanki w Łodzi uległy 53:70 zespołowi ŁKS SMS, którego trenerką jest wychowanka Karkonoszy, mistrzyni Europy, Elżbieta Nowak, a jej asystentem Mirosław Trześniewski. Do przerwy przyjezdne toczyły wyrównaną walkę z liderkami I ligi (29:34).

O porażce „Karkonoszek” zadecydowała fatalna trzecia kwarta (7:22). Na osłodę przegranej jeleniogórzanki zwycięsko, 17:14, zakończyły ostatnią odsłonę spotkania. Dka pokonanych punkty zdobyły Elżbieta Paździerska i Joanna Pawlukiewicz po 15, Natalia Korczyc 13, Celina Kwietoń 4, Patrycja Szubrowska 3 – na zdjęciu z piłką, Katarzyna Mach 2 i Weronika Bernaś 1. Dla łodzianek najwięcej Agnieszka Makowska 19 i Aleksandra Dziwińska 17. Obie drużyny miały kiepską, zaledwie 25 procentową skuteczność w rzutach zza linii 6,75 metrów. Gospodynie trafiły 20 (z 46) rzutów za dwa punkty, „Karkonoszki” 15 (z 43 prób). Przyjezdne nie wykorzystały sześciu rzutów wolnych i miały jedenaście zbiórek piłki mniej od rywalek.

Podopieczne trenera Jerzego Gadzimskiego spadły z szóstego na siódme miejsce w tabeli I ligi. W 16. meczach wywalczyły 22 punkty, „kosze” 970:1078.