Faworyci bliżej IV ligi

Tomasz Moskal (Sudety).

W 26. serii spotkań w jeleniogórskiej klasie okręgowej giebułtowskie Sudety pewnie zdobyły komplet punktów w konfrontacji z Woskarem Szklarska Poręba. Końcowy wynik 2:0 został ustalony już do przerwy. Celnie strzelali Tomasz Moskal (na zdjęciu) i Bartosz Szczęsny. Ekipa trenera Mariusz Chlabicza w pełni kontrolowała boiskowe wydarzenia.

Nie zawiedli piłkarze Olimpii. W Kamiennej Górze pokonali Spartę Zebrzydowa po golach Marcina Masiela (z rzutu karnego), Sebastiana Sochackiego i Przemka Powiertowskiego. Obie drużyny z czołówki wywalczyły po 56 punktów.

Stella Lubomierz wygrała 2:1 z Gryfem Gryfów Śląski 2:1, jednak do Sudetów i Olimpii traci już osiem ligowych „oczek”. Czwartoligowe aspiracje mają futboliści ze Świerzawy (51 pkt.). Atut własnego boiska nie pomógł Pogoni zwyciężyć lwóweckich Czarnych (13. miejsce). Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.
Jeleniogórski OZPN ustalił termin przerwanego ze względu na burzę i ulewę na lwóweckim stadionie pojedynku Czarnych z Woskarem Szklarska Poręba. Po 40. minutach goście prowadzili 1:0. Mecz zostanie dokończony we wtorek, 30 maja, od godziny 17.30.

W 26. kolejce po wycofaniu Orlików Węgliniec lubańskie Łużyce dostały walkower 3:0. „Kosmiczni” z Radzimowa też zaliczyli walkower 3:0 po rezygnacji dziwiszowskiego Piasta. Pauzowali piłkarze z Raciborowic. W niedzielnej konfrontacji „hutnicy” z Pieńska pokonali na wyjeździe KS Stare Jaroszowice 2:1 po trafieniach Pawła Wojdaka i Dominika Szydlarskiego.