Finisz remontu na jeleniogórskim dworcu

Finisz remontu na jeleniogórskim dworcu

Odbiorami technicznymi zostały zakończone prace modernizacyjne peronów na dworcu głównym PKP w Jeleniej Górze. Koszt inwestycji wyniósł około 24 milionów złotych.

Modernizacja peronów na dworcu głównym w Jeleniej Górze została podzielona na dwa etapy. W pierwszym zakończonym w lipcu ubiegłego roku odnowiono perony trzeci i czwarty. Pozostałe miały zostać oddane do użytku do końca listopada 2016 r. Jak się okazało, ze względu na znacznie większy niż planowano zakres prac zakończenie inwestycji opóźniło się o sześć miesięcy.
Dzięki wykonanej przebudowie dworzec Jelenia Góra stał się wygodniejszy dla pasażerów. Łatwiejszy jest dostęp na perony, są trzy windy, lepsze oznakowanie. Zwiększył się zakres informacji dla podróżnych. Część udogodnień to efekt rozszerzonego zakresu inwestycji. Między innymi wymieniono całkowicie konstrukcje nośne dla torów, biegnących nad przejściem podziemnym  na perony (pierwotnie stare konstrukcje miały być zachowane).  Wiaty peronowe, które zostały poddane gruntownej renowacji, zostały podwyższone, dla zapewnienia odpowiedniej wysokości dla zamontowania elektronicznych  urządzeń informacyjnych.
Zakres robót, powiększono również o modernizację peronu 1 wraz w wykonaniem na nim wiaty, Przeprowadzono rozbiórkę zabudowy przy budynku dworca od strony peronu nr 1, przywracając dawny, historyczny wygląd bryły obiektu.
 

DSC_7237.JPG
DSC_7238.JPG
DSC_7240.JPG
DSC_7241.JPG
DSC_7242.JPG
DSC_7243.JPG
DSC_7244.JPG
DSC_7245.JPG
DSC_7246.JPG
DSC_7249.JPG
DSC_7251.JPG
DSC_7252.JPG
DSC_7256.JPG
DSC_7258.JPG
DSC_7259.JPG
DSC_7261.JPG
DSC_7263.JPG
DSC_7264.JPG
DSC_7265.JPG

Komentarze (32)

Ze zdjęć wychodzi, ze duże zmiany. Pytanie nasuwa się jedno: po co komu tyle telewizorów na peronach? Generalnie pozytywnie, żeby tylko podróżnych nie zabrakło.

Podróżnych nie zabraknie. Naprawdę dużo ludzi jeździ teraz pociągami na trasie Wrocław - Jelenia - Szklarska. Jak chcesz dojechać do Wrocławia w niedzielne popołudnie - najprawdopodobniej będziesz stać, podobnie z przyjazdem do Jeleniej w piątek wieczorem.

A telewizory pod rozkład. Zdziwiłbyś się, ile ludzi nie potrafi korzystać z papierowego rozkładu - nie mają pojęcia, czy "III 1" oznacza peron III tor 1 czy odwrotnie, co to za śmieszne 1-6 w kółkach i przekreślona siódemka itd., mimo że na dole jest legenda. I to nie tylko młodzi ludzie - bardzo często o takie rzeczy pytają mnie starsze osoby, które zawsze opowiadają, ile to się pociągami kiedyś nie najeździły.

Telewizorów nigdy za dużo ,za dwa lata co drugi będzie zepsuty a jak skończą się unijne dotacje to zostanie jeden na peronie,ale póki co jest nowocześnie i czysto

Dworzec wygląda naprawdę świetnie. Jeżdżę co raz częściej pociągami i doceniam tę robotę. Było warto

Dworzec wygląda naprawdę świetnie. Jeżdżę co raz częściej pociągami i doceniam tę robotę. Było warto

Prośba do SOKistów - pilnujcie szczególnie przejścia podziemnego. Zaraz przyjdą imbecyle, którzy nie rozumieją, że to było zrobione m.in. za ich pieniądze. Oni w domu jedzą nad dywanem i sypią pod siebie, rysują długopisem po stole, w WC pryskają po ścianach, a odkurzacz widzieli w telewizji. Nie dopuśćcie, żeby tacy ludzie zaraz wymalowali odnowione ściany w tunelu. Jeśli jakiegoś złapiecie, to walić mandaty z górnej półki, a w pokoju zatrzymań odpowiednio ochrzcić takich pałą. Zapewniam, że społeczeństwo nie będzie miało pretensji za brutalne traktowanie.

Są wszędzie kamery, mamy nadzieję ,że od razu taki delikwent będzie wyłapany i surowo ukarany.

Na początku maja br jechałem z Wrocławia do Jeleniej Góry i już we Wrocławiu, wszystkie miejsca w pociągu były zajęte.Czym bliżej Jeleniej Góry, tym więcej pasażerów. Pociąg relacji Wrocław - Szklarska Poręba w Jeleniej Górze z trudem wysiadłem, tak wiele było pasażerów. W podróży powrotnej, też pasażerów komplet. Nawet słyszało się stwierdzenia, że powinno zwiększyć się ilość kursów zwłaszcza weekendy :)

Na początku maja br jechałem z Wrocławia do Jeleniej Góry i już we Wrocławiu, wszystkie miejsca w pociągu były zajęte.Czym bliżej Jeleniej Góry, tym więcej pasażerów. Pociąg relacji Wrocław - Szklarska Poręba w Jeleniej Górze z trudem wysiadłem, tak wiele było pasażerów. W podróży powrotnej, też pasażerów komplet. Nawet słyszało się stwierdzenia, że powinno zwiększyć się ilość kursów zwłaszcza weekendy :)

dziwne aja mieszkając obok torów widzę puste pociągi ale dzięki temu ze szklarskiej jest przywożone czyste górskie powietrze, za to na drodze do szklarskiej i karpacza coraz większe korki,

Do Szklarskiej pociąg jeździ przez Wrocław? Mowa o oblężeniu linii Jelenia-Wrocław. Do Karpacza pociąg w ogóle nie jeździ. Nie ma to jak dowalić bzdurnym komentarzem, żeby tylko skrytykować.

a ile dostałes za reklame Jelfy? mistrzu jak czegos nie skopiesz to nie jestes soba?

Podobno matka oddała cię do adopcji jeszcze jak byłeś w łonie?

Nareszcie!!! Ufff :) Jak miło!

Do jeloneczka. Aż miło jak umiemy się cieszyć. Wygląda to dobrze naprawdę. Pozdrawiam jeleniogórzan

Nie wiadomo tylko dla czego nie przedłużono tunelu pod peronami i torami aby zrobić przejście praktycznie na wprost Jelfy. Poprawił by komunikację pieszą i na pewno dworzec by na tym zyskał, a nie stracił tylko 7-10 m tunelu więcej !

Wiadomo dlaczego, ale do niektórych pisanie o tym nawet 100 razy nie dociera. Wolą klepać to samo pod każdym artykułem i nie czytają odpowiedzi.

Proszę nie zwalniać i wyremontować tory do Kowar, Karpacza i Lwówka, sami zobaczycie, podróżnych przybędzie i to nie mała ilość..

Koszt inwestycji wyniósł około "kogo? czego?" dwudziestu czterech milionów. Nie ma za co.

Każde zdjęcie leci w lewo albo w prawo... trudno utrzymać poziom? Taka maniera "fotografa"? Zepsuty aparat? Trzęsienie ziemi? Głupota?

Podróżni i tak zapamiętają, że przywita ich nachlane towarzystwo z dyskoteki na dworcu, a okoliczne ławeczki pełne śpiących po zabawie sobotniej.

Szkoda że nie zadaszyli świetlikami torowisk. Jak leje to wsiadając musi zmoknąć. A przecież to mógł być świetny akcent nowych czasów.

w roku 1900, nasz dworzec obsługiwał 1,5 mln pasażerów!!!
Ile dzisiaj?

..wszystko jest tutaj piekne,ale czy ta kobieta z toalety meskiej musi od nas pobierac pieniadze ?

Tak zarabia na życie... Jej koleżanki stoją na chłodzie i deszczu na Spółdzielczej... Ciesz się, bo na niektórych dworcach w Polsce takie usługi proponują młodzi chłopcy...
Poza tym, do ubikacji chodzi się sikać a nie na terefere...
Ja raz z takim chłopcem... Nieważne...

Perony naprawdę robią dobre wrażenie. Jest funkcjonalnie, czysto. Europa.
Szkoda, że modernizacje nie obejmą budynku dworca. Gdyby udało się przywrócić dawny rozkład dworca z piękną poczekalnią i restauracją, w miejscu, gdzie obecnie funkcjonuje spelunka o nazwie Orient Express, całość robiła by wrażenie.
Niestety PKP pozbyły się tego budynku i jest jak jest. Niestety Jelenia Góra nie ma szczęścia do ludzi, którzy legitymują się wyobraźnią i pomyślunkiem. Przykładem jest dworzec kolejowy z pięknymi peronami i popadającym w ruinę budynkiem. SZKODA !

Orient Express? Chyba jakiś nieświerzy jesteś!

ARNO ,Chlopie,ciebie to chyba Szatan swoimi rogai uszkodzil,bo masz takie CZARNE mysli !. ..napisalem o kobiecie-sprzatajacej meskie wychodki. Taka,to przeszkadza przy sikaniu,bo ciagle sprzata i pobiera za to poeniadze.Ostatnio zaplacile,1 zl

sprząta i za to płacisz - proste! A to, że lejesz pół godziny i w tym czasie jeszcze walisz niemca po kasku, to już twój problem!

Gratuluję pomysłu peronu bez dachu i windy. Zadowolone staruszki wysiadające na deszcz, by potem dźwigać bagaże po schodach na pewno będą wdzięczne za taką troskę o pasażera i dalekosiężne myślenie...

Przyznaję, że wygląda to imponująco. Połączenie dawnego wyglądu z nowoczesnością. Niestety jest w tym i łyżka dziegciu - 2 dni temu kupowałem bilety w dworcowej kasie i ciężko jest cokolwiek usłyszeć od Pań kasjerek i powiedzieć by być usłyszanym w momencie zapowiedzi pociągów przez megafony, a zwłaszcza wtedy gdy tuż za ścianą z mocą silnika odrzutowego ćwiczy sobie rockowa kapela w sąsiednim klubie..... Już pomijam fakt, że standardem w takim miejscu powinien być mikrofon z głośnikiem przy kasie.

Mlody czlowieku,chodze do toalety za potrzeba fizjologiczna,
a tam nie podgladam niemcow.Dlaczego,ta kobieta sprzatajaca
chodzi pod nogami,gdy oddaje mocz ! Moze ma w tym jakis interes ? Toalety na dworcu powinny byc darmowe dla mezczyzn i kobiet

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.