Finiszowe mecze okręgówki dla faworytów

Finiszowe mecze okręgówki dla faworytów

Już tylko dwie kolejki (29. i 30.) pozostały do zakończenia piłkarskiego sezonu w jeleniogórskiej klasie okręgowej. Szansę awansu do czwartej ligi stracili już zawodnicy beniaminków z Lubomierza i Świerzawy oraz lubańskie Łużyce. Utrzymanie w okręgówce praktycznie zapewniły sobie ekipy z Zebrzydowej i Raciborowic.

W najbliższej, weekendowej serii spotkań (10 i 11 czerwca), zespół lidera – Sudety Giebułtów (62 pkt., bramki 78:24) zagra u siebie z lubomierską Stellą. Wicelidera z kamiennogórskiej Olimpii (59 pkt., 62:23), czeka wyjazdowa potyczka z Łużycami. Obie czołowe drużyny powinny wywalczyć komplet ligowych punktów i cieszyć się z piłkarskiej promocji. 

W świąteczny czwartek (15 czerwca), w ostatniej konfrontacji piłkarze Sudetów na bolesławieckim stadionie zagrają ze spadkowiczem, beniaminkiem ze Starych Jaroszowic. Team Olimpii w Kamiennej Górze powinien powiększyć punktowy dorobek po meczu z Gryfem. Walkowery dla Stelli i popularnych „Raciborków”.

Do IV ligi grupy jeleniogórsko – legnickiej awansują dwie najlepsze drużyny okręgówki. Ostateczna liczba spadkowiczów uzależniona jest od ilości klubów z regionu zdegradowanych z wyższych lig.

Wyniki minionej, 28. serii klasy „O”: Olimpia Kamienna Góra – Hutnik Pieńsk 3:0; Stella Lubomierz – Czarni Lwówek Śl. 6:1; Woskar Szklarska Poręba – GKS Raciborowice 0:0; Sparta Zebrzydowa – Gryf Gryfów Śl. 0:1; KS Stare Jaroszowice – Cosmos Radzimów 1:2. Pauzowali piłkarze z Lubania. Walkowery: Piast Dziwiszów - Sudety Giebułtów 0:3, Pogoń Świerzawa – KS Orliki Węgliniec 3:0.

W dokończonym meczu w Lwówku Śl. (przerwany w 40. min. z powodu burzy), futboliści Woskaru pokonali Czarnych 3:2. Zwycięskie gole strzelili Kacper Dudek 2 i Aleksiej Kuncewicz. 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.